Manisalıların biteyen çilesi: trafik

Manisa’nın kanayan yaralarından olan trafik çilesi, vatandaşları adeta canından bezdirdi. Özellikle sabah ve akşam durma noktasına gelen trafikte ışıkların süreleri nedeniyle de yoğunluk yaşanırken, Manisalılar bu soruna bir an önce çözüm bulunması için yetkililere seslendi.

Manisalıların biteyen çilesi: trafik

Manisa’da sabah ve akşam saatlerinde yaşanan araç yoğunluğu ile kırmızı ışıklarda tıkanan trafik, sürücüleri adeta canından bezdiriyor. Okulların açılması ile paralel olarak trafik sorununun daha da arttığını belirten vatandaşlar, bu konuya bir an önce çözüm bulunmasını istiyor. Merkezde kentin birçok noktasında sabah işe veya çocuğunu okula götürmek için yola çıkan vatandaşlar, özellikle Yunusemre ilçesinde bulunan Tarzan Bulvarı ve Mimar Sinan Bulvarı’nda sabah 08:00-09:00 arasında trafik kuyruğuna takılıyor.

SÜRÜCÜLER DENGE’YE KONUŞTU

Bizlerde Denge Gazetesi olarak şehrin bu sıkıntısını gündeme getirmek için harekete geçtik. Dün sabah 8 buçuk ile 9 arasında Tarzan Bulvarı’nda ve Mimar Sinan Bulvarı’na giderek, orada yaşanan trafik sıkışıklığında sürücülere mikrofon tuttuk. Sürücüler, Tarzan Bulvarı’nda yaşanan sıkıntının temelinde trafik ışıklarının sürelerin olduğunu belirtti. Kırmızı ışık 1 dakika gibi uzun bir süre yanarken yeşil ışığın 20 saniye gibi kısa süreli yanması yol üstünde araçların kuyruk oluşturmasına neden olduğunu yaptığımız çekimler boyunca da gördük. Mimar Sinan Bulvarı’nda ise işe gitmek isteyen vatandaşlar ve servislerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle trafikte sıkışıklık yaşanırken, Manisalılar bulvardaki bu soruna çözüm istedi.

Manisalı sürücülerin, trafik konusunda Gazetemize yaptığı açıklamalar şu şekilde;

IŞIKLAR ÇOK FAZLA YANIYOR”

“Her sabah aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Işıklar çok fazla yanıyor. Bir araç geçiyor ardından hemen kırmızı ışık yanıyor ve uzun süre bekliyoruz. Buna çözüm bulmaları lazım. Okullar başladı, yol çalışmalarına başlandı. Özellikle 75. Yıl Mahallesi çok kötü durumda. Manisa’da trafik deyince aklıma sıkıntı geliyor.”

10 DAKİKALIK YOL İÇİN 1 SAAT ÖNCE EVDEN ÇIKIYORUZ”

“Çocuğu okula yetiştirmek için her gün bu çileyi çekiyoruz. Her gün yarım saat önce evden çıkıyoruz. Buna rağmen çocuğumun okula geç kaldığı günler oluyor. 10 dakikalık yol için her gün 1 saat önce evden çıkmak zorunda kalıyoruz. Bu sıkıntı neden yaşanıyorsa yetkililerin bunu çözmesini istiyoruz.”

YOLA ÇIKMAK İŞKENCE GİBİ GELİYOR”

“Trafik berbat. Gün içerisinde resmen işkence çekiyorum. Yola çıkmak bir işkence gibi geliyor bana. İşkence, çile dolu bir yol gidiyorum. Manisa’nın en büyük problemi trafik diyebiliriz. Araçların çok olması ve yolların az olması nedeniyle yaşanıyor bu sıkıntı. Bunu Büyükşehir’in ve yetkililerin çözmesi lazım. Fabrika ve okul servis araçlarının güzergahlarını mı değiştirecekler ne yapacaklar bilmiyorum. Bazen kendi mahallemde bile servis araçlarından dolayı park edecek yerde bulamıyorum.”

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI DAHA FAZLA KULLANILMALI”

“Sabahları ve akşamları çok büyük bir yoğunluk yaşanıyor. İnşallah yakın zamanda bundan kurtuluruz. Okul servisleri ve fabrika servisleri ile şahsi araçların aynı anda çıkması bu sıkıntıyı yaratıyor. Halkımız, toplu ulaşım araçlarını daha sık kullanmalı. Büyükşehir belediye başkanımızın hizmete sunduğu elektrikli otobüsleri kullansalar bu sıkıntıların ortadan kalkacağına inanıyorum.”

KAVŞAKLARIN, ALT VE ÜST GEÇİT SAYILARININ ARTMASI LAZIM”

“Kavşakların, alt ve üst geçit sayılarının artması lazım. Yoksa bu sorunlar nasıl çözülecek bilmiyoruz. Yetkililere sesleniyoruz; Trafik çilemizi sonlandırın. Günümüz büyük bir çoğunluğu yollarda geçiyor. Bize kulak verin.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 13:37
YORUM EKLE

banner95

banner94