banner83

VATANDAŞLARDAN ‘YOLAGELDİ BABA’ İSTEĞİ: TÜRBE YAPILSIN

Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi'ndeki Horosan erenlerinden Yolageldi Baba'nın mezarının türbeye çevrilmesini talep eden Mahalle Muhtarı İsmail Garip ve mahalle sakinleri, "Türklüğü ve İslamiyeti yaymak için hizmet uğruna buraya gelen Yolageldi Baba'nın mezarının türbeye çevrilmesi, bu mübarek zata saygı göstermek olur. Yetkili büyüklerimizden bunu rica ediyoruz." dedi.

VATANDAŞLARDAN ‘YOLAGELDİ BABA’ İSTEĞİ: TÜRBE YAPILSIN
banner87

Gürle mahallesi sakinleri, 11. Asırda Türklerin, Anadolu’ya yaptığı seferler sonrası Türklüğü ve İslamiyeti insanlara ulaştırmak için canı pahasına hizmetler veren Yolageldi Baba’nın mezarlığını türbeye çevrilmesini istediler. Yetkililere seslenen mahalle sakinleri türbenin bir an önce yapılmasını talep ettiler.

“TÜM MAHALLE OLARAK MEMNUN KALACAĞIZ”

Gürle Mahalle muhtarı İsmail Garip, "Yolageldi Baba'nın türbesini istiyoruz. Bir hayırlara dokunulsun istiyoruz. Binlerce insana su çıkarmış bir insandan bahsediyoruz. Yolageldi Baba bir türbeyi hak ediyor diye düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşirse tüm mahalle olarak memnun kalacağız.” dedi.

“KENDİNİ ADAMIŞ BİR ERMİŞTEN BAHSEDİYORUZ”

Gürle mahalle sakinlerinden bir vatandaş, "Malazgirt Zaferi sonrası Anadolu'yu Türkleştirmek ve müslümanlaştırmak için kendini adamış bir ermişten bahsediyoruz. O zamanlarda Yolageldi Baba da Gürle'ye geliyor. Buraya geldiği zaman abdest almak istemiş ama su bulamamış. 'Gürle Ya Rabbi' demiş ve su akmaya başlamış. Biz bu türbenin yapılmasını talep ediyoruz." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.