banner83

DİAROMİK MESİR MÜZESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Şehzadeler Belediyesi tarafından Manisa’ ya kazandırılacak olan ‘Şehzadeler Park’ alanı içerisinde yapılacak olan ‘ Diaromik Mesir Müzesi ’ inşaat çalışmaları başladı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ‘ ŞehzadelerPark ’ çalışmalarının İlkbahar aylarında tamamlanıp, halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

DİAROMİK MESİR MÜZESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
banner87
Şehzadeler Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda Sümerbank arazisi üzerinde yapımına başladığı ‘Şehzadeler Park’ inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

MESİR SAÇIM TÖRENİNİ BİRE BİR YAŞATACAĞIZ
Yaklaşık 17 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan ‘Şehzadeler Park’ projesinde biyolojik gölet, kafeterya binası ve yürüyüş yolları çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Manisa’mıza kazandıracağımız çok önemli projelerimizden bir tanesi olan ‘Şehzadeler Park’ projemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalar neticesinde, parkımızın içerisinde yer alacak olan bir adet kafeterya, büyük bir biyolojik gölet ile yürüyüş yolları çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış durumda. Yine proje alanımızda yer alacak olan ve yerli yabancı turistlerin geldiğinde, yılın 365 günü Mesir saçım törenini bire bir yaşayabilecekleri ve tarihini okuyup öğrenebilecekleri Diaromik Mesir Müzesi’nin çalışmaları başlamış durumda. Toplamda 637 metrekare kapalı alanda 600 metrekare Mesir saçımını gösteren sanatsal resim çalışması yapılarak Mesir saçım törenini, orada birebir yaşatacağız. Müze inşaatının çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Şehzade figürleri, Minia Şehzadeler maketlerinin bulunduğu tarihi yapılar, Masal Park Kahramanları ve diğer üst yapı çalışmalarına da hızlı bir şekilde başlayıp inşallah önümüzdeki Bahar aylarında bu güzel alanımızı halkımızın kullanımına açacağız. Manisalı vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile severek gezebileceği güzel bir projeyi Manisa’mıza kazandırmış olacağız” dedi
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94