MAHALLELERDEKİ BELEDİYE BİNALARI EĞİTİM MERKEZİ OLUYOR

Şehzadeler Belediyesi, eğitime destek amaçlı yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa imzalanan iş protokolü çerçevesinde, mahallelerde bulunan ve belediyeye ait olan binalar, vatandaşların eğitim alabilmeleri için kurs merkezleri olarak kullanılacak.

MAHALLELERDEKİ BELEDİYE BİNALARI  EĞİTİM MERKEZİ OLUYOR
banner87
Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa imzaladığı protokol çerçevesinde, mahallerde bulunana belediye hizmet binalarını vatandaşların eğitimine açıyor. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in makamında düzenlenen protokol imza törenine, Başkan Çelik’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca ve Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir katıldı.

“BÜYÜK BİR MUTLULUK DUYUYORUZ”
Şehzadeler Belediyesi’nin her alanda eğitime büyük katkılar verdiğini ifade eden Şehzadeler Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kanca “2014 yılında bugüne kadar bize sürekli olarak destek veren eğitim gönüllüsü bir Belediye Başkanımızın olması nedeni ile büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu protokol çerçevesinde, ilçe sınırlarında ki belediye hizmet binalarının Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak olan kurslarda bedelsiz kullanımı ile ilgili desteğini bizlerden esirgemeyen değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BELEDİYEMİZ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”
Şehzadeler Belediyesi ile her alanda iş birliği içinde olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş “Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik tam bir eğitim gönüllüsü. Geçtiğimiz 2017 yılında da bir protokol imzalamıştık. Bu protokol çerçevesinde binlerce vatandaşımız açmış olduğumuz kurslardan faydalanmıştı. Milli Eğitim ve Halk Eğitim olarak bizlerde buralarda vatandaşlarımızın ihtiyaçları dâhilinde kurslar açacağız. Bu sayede daha çok vatandaşımıza ulaşabileceğiz. Bu bağlamda yüzlerce tekvando ve farklı spor branşlarında talebelerimiz var, bunların taşınması ve malzeme temini noktasında yardımlar yapıyor.” dedi.

“3 TANE SIFIR OKUL BÜTÇESİNİ ŞEHZADELERİN EĞİTİMİNE HARCADIK”
Şehzadeler ’in eğitim kalitesinin yükselmesi için Belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri, kesintisiz olarak imkânlarımızın da üstünde eğitime, öğretime destek verdik. Biz en büyük yatırımın, insana yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Bu bağlamda da yaklaşık 3 tane sıfırdan okul yapabilecek bir bütçeyi, 65 tane mahallemizde ki okullarımızın çevre düzenlemesi ve fiziki imkânlarının iyileştirilmesi için harcadık. Hem de eğitim, öğretim kalitesinin arttırılması için çeşitli eğitim faaliyetlerine katkıda bulunarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bugünde Halk Eğitim Merkezimize, ek binalarımızın uygun olanlarının tahsisini gerçekleştiriyoruz. Bu binalarımızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte, vatandaşlarımızın değişlik branşlarda daha iyi eğitim alabilmeleri için kurslar düzenlenecek. Açılacak olan kurslar çok geniş yelpazede olacak, Şehzadeler Belediyesi olarak bizde bu kurslara destek olacağız. Şehzadeler Halk Eğitim Müdürlüğümüz de yaptığı faaliyetlerle Ege Bölgesinin en aktif Halk Eğitim Merkezi seçildi. Bu noktada Şehzadelerimizin ismini bu şekilde duyurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94