ŞEHZADELERDEN DAYIOĞLU VE ÜNAL'A VEFA

Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararla, Manisa eski belediye başkanları merhum Ertuğrul Dayıoğlu ve Zafer Ünal'ın ismi, Şehzadeler ilçesindeki iki parka verildi.

ŞEHZADELERDEN DAYIOĞLU VE ÜNAL'A VEFA
Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı belediye başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Toplantıda 23 madde görüşülerek karara bağlandı.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ            
Şehzadeler Belediye meclis gündeminde yer alan ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile AK Parti, MHP, CHP ve bağımsız meclis üyesinin imzaladığı iki önerge ile Manisa eski belediye başkanları merhum Ertuğrul Dayıoğlu ve Zafer Ünal'ın isimlerinin iki ayrı parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen önergelere göre İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi'nin karşısında bulunan çocuk oyun parkına Muzaffer Ertuğrul Dayıoğlu ismi verilirken, Zafer Ünal tarafından Manisa'ya kazandırılmış olan ve Şehzadeler Belediyesi tarafından yenileme çalışması yapılan Gençlik Parkı'na da Zafer Ünal Gençlik Parkı isminin verilmesi tüm grupların 'evet' oyu ile kabul edildi.

ÇELİK; HER İKİ İSMİ DE GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İSTEDİK
Şehzadeler Belediyesi olarak Manisa'ya hizmet etmiş olan isimlere her zaman büyük bir vefa gösterdiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Merhum Muzaffer Ertuğrul Dayıoğlu ağabeyimiz ve değerli Zafer Ünal ağabeyimiz bu şehre uzun dönemler belediye başkanı olarak hizmet ettiler. Biz istedik ki her ikisinin ismini de Şehzadelerimizde yaşatalım ve gelecek nesillerimize aktaralım bu nedenle tüm grup başkanvekillerimizin imzaladığı ortak önerge ve tüm meclis üyelerimiz kabul oyu ile rahmetli belediye başkanımız Ertuğrul Dayıoğlu ile değerli büyüğümüz Zafer Ünal ağabeyimizin ismini Şehzadelerimizdeki iki parka vermiş olduk" dedi.
 
 

YORUM EKLE

banner95

banner94