SEVME TARZI, İNSANIN KLAVUZUDUR

Hepimiz sevebilme yeteneği ve sevilme ihtiyacı ile doğarız, ancak herkes bunu beceremez. Sevmek uyandırılması,üzerine çalışılması, öğretilmesi ve pratik yapılması gereken bir kavramdır.Ama nasıl sevileceğini nereden öğrenebiliriz? Bu, kişinin büyüdüğü, ait olduğu kültür, yaşamındaki insanlar, yaşadığı deneyimler vb.tecrübelere göre değişir.

Hepimizde fark edilmek için sabırsızlanan, gelişmeye istekli, büyümeye özlem duyan sınırsız bir sevme potansiyeli vardır buna rağmen çoğu insan sevmeyi asla öğrenmez. Ancak ortada olası bir potansiyel varsa bir şeyler öğrenmek için asla geç değildir.

İnsan varlığının bütünlüğündeki güzelliği anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Her insanda tek bir kalıba sığdırılamayacak, tekdüze bir hale indirgenemeyecek derecede sayısız güzellik vardır.

Sevgi öğrenilmesi ve uygulanarak geliştirilmesi gereken bir şeydir.

Aşk ve sevgi hayal kırıklığı, yalnızlık ve korku ile de sonuçlanabilen bir gerçek değildir. Aşk ve sevgi hayatın sunduğu her şeyi deneyimleyebilmemize ve onlar aracılığı ile büyüyebilmemize yardımcı olabilecek hislerdir.

Kendi ihtiyaçlarınızı tanıyın ve sevme tarzınızı gözden geçirin. Seven insanlar kendi ihtiyaçlarını ihmal etmezler. Sevgi ve aşk;fiziksel ihtiyaçların dışında anlaşılma ihtiyacı,saygı görme ihtiyacı,başarılı olma,hayattan zevk ama ihtiyacı ve hayatın getirebileceği sonsuz sayıda güzelliği ve ihtimali görüp yaşamanın ne kadar harika bir şey olduğunu hissetme gibi duygusal bir ihtiyaçtır.

Mantığınızı kaybetmeden kalbinizin size rehberlik etmesine izin verin.

"Mükemmel bir insanı değil, mükemmel olmayan bir insanı mükemmel bir şekilde görmeyi öğrenerek sevmeye başlıyoruz. "Yaşamanın en iyi yolu,aşık bir insan olarak yaşamaktır.

"Sevgi güzel kalplere sunulan en güzel armağandır ve fakat yalnız kalbi güzel insanlar sevebilir ve bu duygunun anlamını hissedebilir," diyerek, sevmek ve sevilmek dileklerim ile....

YORUM EKLE

banner95

banner94