banner83

ARINÇ: ERDOĞAN KAZANMAYA ÇOK YAKIN

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, 2023 seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Arınç, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde ben Sayın Erdoğan'ın seçimi kazanmaya çok yakın olduğunu görüyorum. Birtakım yeni destekler ile veya yeni icraatlar ile 51'in üzerine çıkaracağına ben şahsen inanıyorum." açıklamasında bulundu.

ARINÇ: ERDOĞAN KAZANMAYA ÇOK YAKIN
banner87

22. Dönem TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Kurucular Kurulu üyesi Bülent Arınç, verdiği son röportajda 2023 seçimleri için dikkat çeken ifadeler kullandı.

"SEÇİMİ KAZANMAYA ÇOK YAKIN"

DW Türkçe'ye konuşan Arınç, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde ben Sayın Erdoğan'ın seçimi kazanmaya çok yakın olduğunu görüyorum. Çok zor bir seçim olduğunu söylemeli. Millet daha rahat nefes alabileceğine inanırsa, Sayın Erdoğan'ın yaptıklarını alkışla karşılarsa bunun oya döneceğini hepimizin bilmesi lazım" ifadelerini kullandı.

"YÜZDE 51'İN ÜZERİNE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM"

Vatandaşların geçmişte yaptığı hizmetlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevdiğini ifade eden Arınç, "Millet geçmiş hizmetleri sebebi ile Sayın Erdoğan'ı seviyor, 'O güzel işler yaptı. İsterse yine güzel işler yapar. Biz ona güveniyoruz' diyen ciddi bir kitle var. Birtakım yeni destekler ile veya yeni icraatlar ile 51'in üzerine çıkaracağına ben şahsen inanıyorum" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ÇABASI DESTEKLENMİYOR"

Açıklamasının devamında 6'lı masaya göndermede bulunan Arınç, "Tabii Tayyip Bey'in bu kadar güçlenmesinin halkla yeniden güçlü bir lider konumunda görünmesinin ve bir sebebi de şu: Millet İttifakı henüz adayını tespit edemedi, aday konusuna hâlâ giremiyorlar kendi aralarındaki konuşmalarda. Ve son dönemleri de kendi içindeki tartışmalarla geçiyor. Oy oranı ne olursa olsun oradaki altı liderden bazıları işi birbirlerini rencide edecek sözler söylemeye kadar götürüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu'nun tek başına çabası, diğer liderler tarafından çok açık bir şekilde desteklenmiyor" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2023, 13:24
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.