banner83

BAŞKAN DUTLULU, ETV’DE YUMRUKAYA’NIN KONUĞU OLDU

ETV ekranlarından canlı olarak yayınlanan Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programının konuğu Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu oldu.

BAŞKAN DUTLULU, ETV’DE YUMRUKAYA’NIN KONUĞU OLDU
banner87

Erdinç Yumrukaya’nın hazırlayıp sunduğu Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programına konuk olan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar’a yapılan hizmetleri, yatırımları, projeleri ve çalışmaları anlattı. Yoğun ilgi gören canlı yayın, Akhisar’daki Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nden gerçekleşti.
TARİHİ BAŞARI KUTLANDI
Sonar Araştırma Şirketi'nin yaptığı araştırmaya göre Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul hariç 2022 yılının en başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları arasında 3. sıradaki yerini almıştı. Başkan Dutlulu ve Akhisar Belediyesi’nin bu başarısı canlı yayında kesilen pastayla kutlandı. Yumrukaya, Başkan Dutlulu’nun yakasına yaptığı çalışmalar nedeniyle nazar değmemesi için nazar boncuğu taktı.
ÇAĞLAK KAFA AKHİSAR’A HEYECAN KATTI
Akhisar’a yeni bir soluk getiren Çağlak Kafe hakkında konuşan Başkan Dutlulu, "Çalışmalara hiç ara vermeden koşturmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızla iletişimi koparmamaya çalışıyoruz. Gençlerle yapacağımız buluşmayı sosyal medyada duyurmuştuk. İlk defa gördüğüm gençler çoğunlukla buluşmaya gelmişti. Gençler; Çağlak Festivali'ni, konserleri ve Akhisar'daki son durumları sordular. Gençler; daha güvenli, daha aydınlık, daha aktif ve daha yaşanabilir bir şehir istediklerini söylediler. Çok güzel sorular geldi, biz de elimizden geldiğince cevapladık. En önemlisi, gençlerin bakış açısını görmüş olduk. Çağlak Kafe'yi vatandaşlarımızın hizmetine kazandırdık. O bölgede böyle bir alan yoktu, vatandaşlara bu hizmeti ulaştırdığımız için çok mutluyuz. Çağlak Park o bölgeye güzel bir hareketlilik getirmişti ama Çağlak Kafa eksiklikleri giderdi. Kadınların, gençlerin ve ailelerin gönül rahatlığıyla gidebileceği bir mekân oldu." dedi.
“AKHİSAR; DEĞİŞİYOR, GELİŞİYOR VE GÜZELLEŞİYOR”
Akhisar Belediyesi’nin bütçe ve borç dengesini paylaşan Başkan Dutlulu, "Bütçe ve borç bilgisini her sene vatandaşlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz. Belediye başkanı olduğunuz zaman sizden önceki dönemin borcunu açıklamak kolay. Göreve ilk geldiğimiz zamanda bu borç bütçe dengesini daha iyi bir yere getireceğimizi söylemiştik. 4 sene boyunca birçok yatırım ve enflasyona rağmen düzlüğe çıktık. Akhisar; değişiyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. Biz buna övünmek için paylaşmıyoruz, tüm Akhisarlıların bilgisi olsun diye paylaşıyoruz. Hesap verilebilir bir belediye olmak istiyoruz. Belediyede harcadığınız her bir kuruşun hesabını vermeniz gerekiyor." ifadesinde bulundu.
“HERKESE YARDIM ETMEK İSTERİZ”
Budanan ağaç dallarından elde edilen odunları dar gelirli vatandaşlara ulaştıran Başkan Dutlulu, "Ağaç dallarını budadıktan sonra bunları odun olarak dar gelirli vatandaşlarımıza veriyoruz. Vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Kömür ve doğalgazın bu kadar pahalandığı bir dönemde vatandaşlarımız bu hizmetten faydalanarak rahat bir nefes alıyor. Koyduğumuz standartlar var, onları yerine getirmeye çalışıyoruz. Herkese yardım etmek isteriz ama ihtiyacı olanı ön planda tutmak istiyoruz. Bir azınlık var ve bunlar tüm belediyelerin, devletin imkânlarından faydalanıyor. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan bir azınlık var ve bunlar araştırmadıkları için faydalanamıyorlar." dedi.


5 BİN 500 HANEYE SÜT DAĞITILIYOR
Süt kuzusu projesinin bir sosyal yardım projesine dönüştüğünü ifade eden Başkan Dutlulu, "Süt kuzusu projesi, süt fiyatlarına rağmen devam ediyor. Bu projeyi birçok CHP'li belediye yapıyor. Biz bu projeye, Akhisar'daki çocuklar da ulaşabilsin diye başladık. Ülkenin geldiği son durum nedeniyle, Süt kuzusu projesi sosyal yardım haline geldi. Vatandaşların çoğu bu projeden faydalanmak istedi. Akhisar'da yaklaşık olarak 5 bin 500 haneye arkadaşlarımız süt götürüyor. Bizim amacımız çocuklarımız o sütten faydalansın istiyoruz. Biz bu işe başladığımız zaman süt 3-4 liraydı, sütün şu an fiyatı ortada. Süte her zaman geldiğinde başımdan aşağıya kaynar sular dökülüyor." açıklamasında bulundu.
“VATANDAŞLARIN MUTLU OLDUĞUNU GÖREBİLİYORUZ”
Kırsal mahallelere ziyaretin önemine vurgu yapan Başkan Dutlulu, "2022'de ikinci Güneş Enerjisi Santralimizi açtık. Belediyeler açısından örnek bir projedir. Güneş Enerjisi Santralleri'nden aylık olarak 1 milyon TL'den fazla bir gelirimiz var. Elimden geldiğince kırsal mahalleleri de gezmeye çalışıyorum. Kırsal mahallelere görev sürecim boyunca 2-3 kere gitmişimdir. Merkez mahallelere gitmek kolay, önemli olan kırsal mahallelere gitmek. Sokakta vatandaşlarımızın bizden mutlu olduğunu görebiliyoruz." ifadesinde bulundu.

ÇAĞLAK FESTİVALİ’NDE 5 KONSER OLACAK
Çağlak Festivali ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dutlulu, "Çağlak Festivali'nde 5 tane konserimiz olacak. Birçok sanatçı ile görüşmeye devam ediyoruz. Tüm vatandaşları zamanı geldiğinde Çağlak Festivali'ne davet edeceğiz. Çağlak Festivali'nin olduğu hafta Akhisarlılar konsere doyacak. Çağlak Festivali'ni kendi isteğimize göre yapmıyoruz, komisyonlarla bir araya gelerek bu süreci yürütüyoruz." ifadesine yer verdi.
BAŞKAN DUTLULU’DAN KARİYER PLANLAMASI
Başkan Dutlulu, "Benden sonra gelecek olan belediye başkanı çok şanslı çünkü yönetilebilir, sosyal, yaşanabilir ve aktif bir belediye bırakmış olacağım. Benden sonraki belediye başkanı 2029 yılında gelecek. Benim kariyer hedeflerimin arasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı yok. Akhisar Belediye Başkanı olarak bir dönem daha görevimi yapmak istiyorum. Uzun soluklu bir siyasi hayat da istemiyorum. İki dönem istememin sebebi ise verilmiş sözler var ve onları yerine getirmek istiyorum. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı seçiminde zorlanmadan kazanacağını düşünüyorum. Meclis çoğunluğunda da bir sorun olacağını düşünmüyorum. Akhisar'da ise hiç sorun yok çünkü bizim evimizin önü temiz" dedi. 
“ANKET SONUCUNDAN MEMNUN OLDUM”
Başkan Dutlulu, "Bu anket sonucundan memnun oldum. Altı ayda bir kez anket çalışması yaptırıyoruz ama bu sonuçları paylaşmıyoruz. Vatandaşların istekleri ve taleplerini yerine getirmek için bu anketleri yaptırıyoruz. Organik bir bağımızın olmadığı bir anket firmasının yaptığı bu çalışmada başarıyı yakalamak bizleri mutlu etti. Bu çalışmada üçüncü olduk, inşallah daha dereceler elde ederiz. Akhisar Belediyesi'nin bu başarısı ekip çalışmasının bir sonucudur. 2022 yılı Akhisar Belediyesi için çok iyi bir sene oldu. İnşallah 2023 yılını da çok bir şekilde geçiririz" diyerek sözlerine son verdi. Asude Onar


 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2023, 14:17
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.