banner83

BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE FELAKETE SÜRÜKLENİYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin asgari ücret artışı açıklamalarına İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’dan yanıt geldi. Başkan Eryılmaz, “Türk Lirası yeniden değerlenmeli, milletimizin alım gücü yükseltilmelidir.” ifadesinde bulundu.

BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE FELAKETE SÜRÜKLENİYOR
banner87

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücrette enflasyonun üzerinde artış olacağını söyledi. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Bakan Nebati’nin açıklamalarını değerlendirdi.

“82 MİLYONU HİPERENFLASYON BATAĞINA SÜRÜKLEDİLER”

Başkan Eryılmaz, “Türkiye, tek bir kişinin inandığı ekonomi politikası nedeniyle her geçen gün felakete sürükleniyor. İş bilmez yöneticiler, Türk milletinin her geçen gün daha da fakirleşmesine sebep oluyor. Asgari ücret artışlarında da aynı durumu görüyoruz. AK Parti iktidarı, içinden çıkılamaz bir hiperenflasyon sarmalı yarattı ve 82 milyon vatandaşımızı bu sarmalın içerisinde yaşamak zorunda bıraktı. Hükümet kanadından ardı ardına asgari ücrete zam mesajları geliyor. Seçim öncesinde halkımızı kandırmaya yönelik adımlar atıyorlar” dedi.

“BU İKTİDAR, BİLİMLE KAVGA EDİYOR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Vatandaşımızla tamamen koptukları için gerçekleri göremiyorlar. Dışarıya çıkıp konuştuğumuz her vatandaş ‘keşke asgari ücret 2 bin 825 TL iken olan alım gücümüz şimdi olsa’ diyor. Ekonomi bir bilimdir. Bu iktidar, bilimle kavga ediyor. Halkımızın mağdur edilmemesi için önce Türkiye’deki enflasyon ortamının kontrol edilebilir bir düzeye getirilmesi gerekiyor. Türk Lirası yeniden değerlenmeli, milletimizin alım gücü yükseltilmelidir.” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2022, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94