Esnafın yüzde 80’i çıkan paketten faydalandı

Siyasetçi olmanın yanı sıra esnaf kimliğiyle de tanınan MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, hükümetin esnaflar için çıkardığı destek paketini şu sözlerle değerlendirdi; “Esnaflar için çıkarılan son paketten esnafın yüzde 80’i faydalandı. En azından bu pandemi dönemini atlatmak için çok güzel bir şey. Devletimiz yanımızda, bunun farkındayız.” dedi.

Esnafın yüzde 80’i çıkan paketten faydalandı
banner87

Siyasetin Nabzı serimizin bu haftaki konuğu MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten oldu. Şehzadeler ilçesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Özten, Cumhur İttifakı kapsamında ilçenin uyum süreci içerisinde yürütüldüğünü belirtti. Şehzadeler’in kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu ve bu dönüşümün ‘akıllı şehir’ kavramına uygun olarak yapılması gerektiğini kaydeden Başkan Özten, bu konuda yetkili mercilerle istişare halinde olduklarını kaydetti.  Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada kaos yaşandığını söyleyen Başkan Özten, hükümetin vatandaşa ve esnafa sunduğu destek paketlerini yeterli bulduğunu ifade etti.  
İşte MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten’in ilçe teşkilatında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiği ve gündeme dair yaptığı açıklamalardan öne çıkan kısımlar;
Bize kendinizden bahseder misiniz? Şener Özten kimdir?
-1967 Manisa doğumludur. İki kız babasıyım. Liseye kadar öğrenenimi Manisa’da tamamladım. 42 senedir MHP’de hizmet vermeye çalışan bir Manisa vatandaşıyız.
“ALPASLAN TÜRKEŞ’İN KONUŞMASINDAN ETKİLENEREK SİYASETE GİRDİM”
*Siyasetle tanışmanız nasıl ve ne zaman oldu?
- Değerli abim Yalçın Özten sayesinde siyasetle tanıştım. 12 Eylül öncesi Rahmetli Başbuğumuz Alpaslan Türkeş Manisa’ya bir programa gelmişti. 20-25 kişilik bir mitingdi, traktör kasasına çıkarak burada bir konuşma yapmıştı. O yaptığı konuşmadan çok etkilenmiştim.  O günden sonra siyasette olmaya özen gösterdim. Düzgün ve dürüst bir şekilde senelerdir bu işi yapmaya çalışıyorum.
“4 BUÇUK SENEDİR İLÇE BAŞKANIYIM”
*Kaç senedir ilçe başkanı olarak görev yapıyorsunuz?
-4 buçuk senedir ilçe başkanlığı yapıyorum. Önce atamayla geldim daha sonra iki seçim atlattım. Üç dönemdir de ilçe başkanı olarak çalışmalarımı sürdürüyorum.
“SİYASET LABORATUVAR TİPİ SAF BİLİM ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜLMELİDİR”
*Siyasette olmazsa olmaz dediğiniz kural/kavram nedir? -Siyasi eylemler düzen ve bütünlük içerir. Gözlemler doğrulanmalıdır. Gözlemler bilimsel tekniklerle yapılmalıdır. Gözlemler somut ölçülere dönüştürülmelidir. Değerler ve olgular arasındaki farklılaşmaya her aşamada gidilmelidir. Siyaset bilimi, laboratuvar tipi saf bilim şeklinde düşünülmelidir. Disiplinler arası bir yaklaşım uygulanarak konuya yaklaşılmalıdır.
“DAHA ÖNCE SİYASETLE UĞRAŞMAMIŞ YENİ YÜZLERE ÖNEM VERDİM” *Yeni yönetimi seçerken ve bazı değişikliklere giderken, nelere dikkat ettiniz, herhangi bir kriter belirlediniz mi? -Dava arkadaşlarımız, kurucu değerlerine bağlı, geçmişinden kopmadan geleceğe yürüyen, liderine sadakatle bağlı ülkücülerdir.  Dava arkadaşlarımız, 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen bir anlayışın temsilcileridir. Ben özellikle daha önce siyaset ile uğraşmamış, yeni yüzlerin kadromda olması için çaba gösterdim. Bu yönde de bir ekip oluşturdum.
“ŞEHZADELER AKILLI ŞEHİR KAVRAMI İLE YENİDEN İNŞA EDİLMELİ”
*Şehzadeler'in size göre artı ve eksi yönleri nelerdir? -Dünyada şehir nüfuslarının hızla artması ortaya yeni problemler çıkarmaktadır. Bu problemlerin başında ise kısıtlı kaynakların kullanımı gelmektedir. Dolayısıyla geleceğin şehirlerinin çevreyi, kaynakları ve kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmesi, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam ortaya koyması adına yeni bir yaklaşım ihtiyacı doğmaktadır. Akıllı şehir kavramı da bu noktada doğmuştur. Akıllı şehir kavramı konseptten ziyade bir yaklaşım olarak ön plana çıkmaktadır. Yönetim, eğitim, sağlık, kamu güvenliği, emlak, ulaşım ve kamu hizmetleri gibi bir şehrin kritik altyapı bileşenlerini ve hizmetlerini daha bilinçli ve etkileşimli hale getirmek için bilgi ve teknolojileri verimli ve etkili bir biçimde kullanılmalıdır. Bu noktada Şehzadeler’in kentsel dönüşüm ile akıllı şehir kavramına uygun bir şekilde inşa edilmesi güzel olacaktır.
“CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA UYUMLU BİR SÜREÇ İÇERESİNDEYİZ”
*Cumhur İttifakı'nın Şehzadeler ilçesinin yönetilmesine katkıları oldu mu? Ne gibi katkıları oldu? -Kapsayıcı ve katılımcı iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Sorunların çözümünün, danışma ve uzlaşma ile ortak aklın oluşturulmasından geçtiğine inanıyoruz. Kamu diplomasisi sürecinde sahadan gelen sağlıklı bilgiler bize katkı sağlıyor. Doğru teşhis, doğru tedaviyi sağlar. Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik ve AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Sayın Mehmet Emin Çipiloğlu ile Cumhur İttifakı kapsamında uyumlu bir süreç içindeyiz.
“TÜRKİYE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİYLE DAHA ETKİN YAPIYA KAVUŞTU” *MHP Şehzadeler ilçe başkanı olarak Şehzadeler için en büyük hayaliniz nedir?
-Dünya büyük bir sıkışmışlık yaşıyor. Dünya büyük bir kriz ve hatta kaos yaşıyor. Türkiye ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha etkin ve hızlı bir yönetim yapısına kavuştu. Türkiye'nin ve dolayısıyla Şehzadeler ilçemizin müreffeh bir yaşam içerisinde istikrarı sürdürmesini diliyorum. Seferberlik ruhu çerçevesinde yeni destanlar yazacağız.
“VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK” *Pandemi süreci nasıl geçti sizin için? Bu dönemde ilçe teşkilatı olarak ne gibi çalışmalar yaptınız? -MHP Türkiye'nin parlak geleceğine ilişkin hiçbir endişe duymamaktadır. MHP'nin stratejik hedefi, ülkemizi 21. yüzyılda barış ve istikrarın teminatı, güçlü bir lider ülke konumuna getirmek için gerekli tüm şartların hazırlanmasıdır. Pandemi nedeniyle şartlara uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte il başkanlığımız vatandaşlarımıza destek olacak projeler hayata geçirdi. Yine kan ihtiyacının karşılanması için KIZILAY ile birlikte hareket ederek kan bağışında bulunduk. Yani bu dönemde vatandaşa dokunduk. Onları yalnız bırakmadık.”
“TÜRKİYE'Yİ BÖLÜNMEYE GÖTÜRECEK BİR ANAYASA HAZIRLIĞI KONUŞULUYOR”
*İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz'ın MHP Grup başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay hakkında yaptığı paylaşım sonrası İYİ Partili Eryılmaz ve CHP'yi sert bir şekilde eleştirdiniz. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP'nin anayasa hazırladığını iddia ettiniz. Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz? -Bugün Türkiye'de muhalefet krizi, siyasi ahlak krizi, son tahlilde CHP ve 'dostları' krizi vardır, her geçen gün de kökleşmektedir. Meşruiyetini yabancı başkentlerde arayan, alın beni kullanın mesajı veren kökünden kopmuş, kimliğini kaybetmiş siyasetçiler kaygı verici oranda düşündürücüdür. Karşımızdaki yabancılaşma, karşımızdaki yozlaşma, emin olunuz tehdit edici boyutlardadır. Ne manidar bir tesadüf ki, gündemde CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin eşgüdüm halinde taslağını hazırladıkları bir anayasa hazırlığı konuşulmaktadır. Beklendiği üzere, İP yönetimi tedavüldeki iddiayı reddetmiştir. Türkiye'yi bölünmeye götürecek bir anayasanın varlığı kâbus dolu bir hayaldir. Çizgisi olmayan, siyasetleri çizilmiş ve üzerine çarpı koyulmuş FETÖ ve PKK lobisinin ateşle oynadığını hatırlatmak bizim boynumuzun borcudur.
“İL BAŞKANI HASAN ERYILMAZ PANİK HALİNDE”
-Resmen batan gemiye dönen ve tel tel dağılan partinin Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz panik halinde sosyal medya paylaşımları yapmaktadır. Söz konusu kişinin, Hasan Eryılmaz'ın cemaziyülevvelini Manisa kamuoyu yakından bilmektedir. 30 gün önce yazılmış bir sosyal medya paylaşımına yanıt verme telaşı kendisini ele vermiştir. Manisalı hemşehrilerim bu noktaya lütfen dikkat etsinler!
“SON PAKETTEN ESNAFIN YÜZDE 80’İ FAYDALANDI”
*Siyaset dışında esnaflık yapıyorsunuz.  Asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz ve hükümetin geçtiğimiz günlerde çıkardığı esnaf paketini yeterli buldunuz mu?
-Şu an zor zamanlardan geçiyoruz. Bu dönemde herkesin birbirine faydası olmak zorunda. Ben, 8 ay iş yerimi açamadım. 8 ayda çok zor durumlara düştük ama bu bizim ülkemize özgü yaşanan bir sıkıntı değil. Pandemi nedeniyle dünyada bir kaos oluştu. Bizim halkımız bu konuda dirayetli davranıyor. Devletimiz de bu konuda vatandaşlarımıza destek oluyor. Bende devletimizin bize sunduğu paketlerden faydalandım. Esnaflar için krediler çıkarıldı. İnsanları biraz daha tutumlu olmaya yönlendirmemiz lazım. Esnaflar için çıkarılan son paketten esnafın yüzde 80’i faydalandı. En azından bu pandemi dönemini atlatmak için çok güzel bir şey. Devletimiz yanımızda, bunun farkındayız.-Özlem ŞAHİN

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94