İYİ PARTİLİ AKAN ETV’DE KONUŞTU: “KAĞIT ÜZERİNDE SEÇİM KAYBETME DÖNEMİ BİTTİ”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, ETV ekranlarında Özlem Şahin'in sunduğu "Yakın Plan" programına katıldı. Başkan Akan, “Manisalı vatandaşlarımız müsterih olsun. İYİ Parti yapılacak olan ilk seçimde kazanacak. Kağıt üzerinde seçim kaybetme dönemi bitti. Manisalı hemşehrilerimize sesleniyorum, bize güvensinler ve oylarını versinler” dedi.

İYİ PARTİLİ AKAN ETV’DE KONUŞTU:  “KAĞIT ÜZERİNDE SEÇİM KAYBETME DÖNEMİ BİTTİ”
banner87

Görev süresi boyunca yapılan teşkilatlanma sürecini anlatan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı tufan Akan, “2019 yılının Mart ayından beri görevdeyiz. Seçimde başabaş dönem geçirdik. Biz her ne kadar kaybetmediğimizi bilsek de, bu sürecin ardından daha da hırslandık. Teşkilatımızla birlikte bir sonraki ay görevimizdeki 3. yılımızı dolduracağız. 3 yıldır nasıl Ankara'da Sayın Genel Başkanımız ayakkabı eskitiyorsa, görmediği il ve ilçe kalmadıysa biz de burada kendi sorumluluk alanımızda, 87 mahallemizde ziyaretlerde bulunuyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Ayda en az 5 mahallemizi ziyaret ediyoruz. Kuvvetli bir ekibimiz var. Parti içi teşkilatlanmada en önemli şey istişare. Biz çalışmalarımızın faydasını gördüysek, diğer ilçe teşkilatlarımızla paylaşıyoruz. İlçe Başkanlarımızı ziyaret ederek istişare programları da düzenliyoruz” dedi.

“TEK HEDEFİMİZ İKTİDAR”

Siyasi hedeflerden bahseden Başkan Akan, “Bizim tek bir hedefimiz var, Genel Başkanımızı iktidar yapmak. Ülkenin üzerine 20 yıldır kara bulut gibi çökmüş bir iktidar var. Bu iktidarı seçimde kenara koymamız lazım, hedefimiz bu. Ben vekil olacağım, ben başkan olacağım gibi hedefler koyma lüksümüz yok. Bizim tek hedefimiz ülkemizin idaresini seçimle almak. İlçe Başkanlarımızı Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için değil, planlarımızı ve projelerimizi paylaşmak için ziyaret ediyoruz. Bu, sıcak bir ortam sağlıyor, faydasını çok görüyoruz. Farklı bir amacımız yok. Bizim Yunusemre ilçemizde 524 sandığımız var. Sandıklarımıza kaç görevli verdik, hepsini çalışıyoruz. Bütün planlarımız hazır. Bunları da İlçe Başkanlarımız ile paylaşıyoruz. Bir diğer yandan Oda Başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. Organize Sanayi Bölgelerimizi ziyaret ederek hem sanayicileri, hem de işçilerimizi ziyaret ediyoruz. Öte yandan sosyal çalışmalara da önem veriyoruz. Hayatında sinemaya gitmemiş olan 25 miniğimizi sinemayla tanıştırdık. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza, çocuklarımıza siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım etmeye çalışıyoruz. Bunun gibi farklı çalışmalarımız var, sadece siyasi değil kültürel olarak da İYİ Parti Yunusemre Teşkilatı çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

“ESKİ TİP SİYASET GERİDE KALDI”

“Biz Yunusemre’de ana muhalefetiz” diyen Akan, “31 Mart seçimlerinde 58 bin yurttaşımız bize oy attı. 58 bin yuttaşın hakkını, hatta 120 bin yurttaşımızın hakkını savunmakla hükümlüyüz. Bu sandalyelerde oturuyorsak vatandaşımızın emrindeyiz. Bir röportajda gazeteci arkadaşımız bana, ‘Manisa’nın neyi meşhur’ diye sordu. Manisa’nın tekmelenen madencisi, hakkını alamayan pamukçusu, üzümcüsü meşhur’ dedim. Yunusemre’de vatandaşla temas etmeyen, elini sıkmayan, artık emekliliği gelmiş bir Belediye Başkanı meşhur. Artık güleryüzlü siyasetçilerin göreve gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Artık eski siyasetin bittiğini düşünüyorum. Güleryüz, bir siyasetçide olmazsa olmaz. Sahaya inilmeli, halkla iç içe olunmalı” dedi.

“SORUNLAR SAYMAKLA BİTMİYOR”

Manisa’nın sorunlarını anlatan Akan, “Yunusemre’de altyapı ve üstyapı problemleri var. Türkiye’nin en batısında bir şehir Manisa. Böylesine bir şehirde hala kanalizasyonu olmayan mahallelerimiz var. Yuntdağı’nda bazı mahallelerde hala kanalizasyon yok. Burada Büyükşehir Belediyesi’nin de, 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin de hatası çok büyük. Şehirde çok büyük bir su problemi var, önümüz yaz, tarımsal sulama başladığında yeniden sorun yaşamaya başlayacağız. Muradiye Mahallemizden Yuntdağı bölgesine çıktıkça evlere su verilemediğini görüyoruz. İkinci, üçüncü katlara su çıkmıyor. İlçemizde altyapıda olduğu gibi, üst yapı çalışmalarında da çok büyük sıkıntı var. Yollar tarla gibi. 75. Yıl mahallemizde sokaklarda yürünemez durumdayız. Bu birçok mahallede var. Muradiye Mahallesi’nde bir yağmur yağsa yollar tarlaya dönüyor. Alt ve üst yapı problemleri ile asfalt çalışmalarındaki eksiklikler çok fazla. Vatandaş altyapıda olduğu gibi sosyal donatı alanı eksikliğinden de şikayet ediyor. Biz modern bir şehirde yaşıyoruz, Türkiye’nin en batısında, İzmir’in dibinde yaşıyoruz. Sosyal donatı alanı yok şehirde. Akhisar ve Salihli’nin sosyal hayatı, merkezden çok daha fazla. Şehir olarak bu bizim çok büyük bir ayıbımız. Belediye işletmesi bir restoranımız yok. İnsanların güzel vakit geçirebileceği, çocuklarıyla eğlenebileceği piknik alanlarımız, ağaçlık alanlarımız yok. Bizim Pazar yerlerimiz bile yok, alanlarımız o kadar kısıtlı ki. Yeni imar planı yapıyorsunuz, Pazar alanı açmıyorsunuz, böyle bir şey olabilir mi? Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan, evlerin ve sokakların içerisine girmiş, düzensiz Pazar yerlerimiz var. Pazarcıların ellerini yıkayamıyor. Bir diğer sorun da otopark problemi. Ana mahallelerde çok ciddi bir otopark sorunu var. İnsanlar işini bitirip evine gittiğinde arabalara yer bulamayıp kaldırımlara koyuyorlar. Bunun önüne geçilemez miydi? Maalesef bunlar Manisa’da uygulanmıyor. Ancak Vatandaşlarımız müsterih olsun, Manisa İYİ Belediyecilik ile tanışınca bu sorunların hepsi rafa kalkacak” dedi.

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Manisa’nın sorunlarını giderecek tüm projelerinin hazır olduğunu söyleyen İYİ Partili Akan, “Millet ittifakı seçimi kazandığında halka rahat bir nefes aldıracağız. Bizim teşkilatımız birimler oluşturuyor ve haftalık raporlar getiriyor. Şehre yönelik elimizde çok done var. Nerede ne eksik var, hangi mahallede kasis var, nerede viraj var. Biz 87 mahallemizdeki tüm sorunlara hakimiz, muhtarlarımızla iç içeyiz. 87 mahallemizde mahalle başkanımız var, sorunları alıp çözümü üretiyoruz. Otopark sorunu için şimdiden belirlemiş olduğumuz yerler var, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşülüp okullar için otoparklarla ilgili projeler üretiyoruz, seçim döneminde projelerimizin hepsini açıklayıp halkımızın takdirine sunacağız” diye konuştu.

“YUNUSEMRE’DE EN YÜKSEK ÜYE SAYISINA SAHİP İKİNCİ PARTİYİZ”

İYİ Partili Akan, “Vatandaşlarımız ‘gelin artık bir an önce, iktidar değişsin’ diyor. Elektrik, doğalgaz ve su faturalarıyla ilgili mücadeleler veriyoruz. Su faturalarına yansıyan KAYSÜ ücretleriyle ilgili mücadele verdik, vatandaşlarımızın her sorununa çözüm üretmeye çalıştık. İYİ Parti’nin vermiş olduğu hukuk mücadelesi sonucu KAYSÜ ücretlerinde indirime gidildi. Gittiğimiz yerlerde çok iyi karşılanıyoruz. Türkiye genelinde üye sayısı en yüksek 3. parti konumuna geldik. Genel Başkanımızın gezileri, Teşkilat Başkanımız Koray Aydın’ın teşkilatçılığı bizlere öğretmesi bu konuda çok önemliydi. İlçemizde de en yüksek üye sayısına sahip 2. partiyiz. Bu kadar hızlı bir şekilde yapmak da Genel Başkanımızın çalışmasıyla, teşkilatlarımızın çalışmalarıyla oluyor. Ben parti binasını kullanmıyorum, ancak randevulu ziyaretçilerimizle görüşebiliyoruz, onun dışında hep sahadayız. Biz ayakkabı eskitmekle mükellefiz. Vatandaş bizlere bu görevi veriyor. Halkın oy verdiği kişiler sahada olmak zorunda” dedi.

“İYİ PARTİ KADROLARI HAZIR”

Seçim güvenliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Akan, “Bizim 17 ilçemiz var. 17 ilçemizdeki teşkilatlarımız en az Yunusemre kadar çalışıyor. Seçime hazırız, tüm sandık görevlilerimiz, sandık başkanlarımız, okul başkanlarımız hazır. Manisalı vatandaşlarımız müsterih olsun. İYİ Parti yapılacak olan ilk seçimde kazanacak. Kağıt üzerinde seçim kaybetme dönemini geçtik. Manisalı hemşehrilerimize sesleniyorum, bize güvensinler ve oylarını versinler. Yapılacak olan ilk seçimde hem Türkiye’de, hem de Manisa’da İYİ Parti iktidarını göreceğiz” diye konuştu.

“6 SİYASİ PARTİNİN BİR ARAYA GELMESİ ÇOK KIYMETLİ”

Başkan Akan, “6 siyasi parti bir araya geldi, çok kıymetli. Türkiye’de kutuplaştırıcı siyaset öbeklenmedi, hala iyi bir şeylerin olabileceğini gösteren masaydı. Birbirinden farklı görüşleri olan 6 siyasi parti bir araya geldi, siyasi görüşleri farklı ama ortak dertleri memleket. Artık dert memleket derdi. Eskiden seçimden sonra koalisyon olurdu, şimdi seçime girmeden koalisyon olmak zorunda. Artık bu iş memleket meselesidir, biz de Genel Başkanımızın çalışmaları doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Belediye Başkanlarımızla, ittifak ilçe başkanlarımızla sürekli irtibat halindeyiz” dedi.

MİLLET ÇARŞISI AÇIKLAMASI

Millet Çarşısı’yla ilgili açıklama yapan İYİ Partili Akan, “Vatandaşlarımızın çok iyi bilmesi gereken bir şey var, burası kapalı bir pazar yeri. Pazar yerine ihtiyacımız var. Düzenli Pazar yerlerimizin olması lazım ama yeni imar planında yok. Burasının yeri kamu malı ve Pazar yerine ayrılmış. Burasının ismini meclis onayına getirdiler, ‘Burasının ismini millet çarşısı yapacağız’ dediler. Biz kaygılarımızı dile getirdik. Biz işletmelere karşı değiliz ama bunun hukuksal olması lazım. Akhisar Belediyesi’nin de işletmesi var ama belediyeye para kazandırıyor, istihdam yapılıyor, rekabet oluşuyor. Biz buna karşı değiliz, ranta karşıyız. 24 tane işletme yapılacak ve kiraya verilecek, belediye para kazanacak dediler. Burasının tapusu uygun değil çünkü burası işletme olamaz, burası kapalı pazar yeri dedik. Burası hukuka aykırı bir şekilde ticari işletmeye döndürüldü. Dava açtık, yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Mehmet Çerçi ve diğerleri bu karara uymadı. Biz de görevi kötüye kullanma maddesiyle suç duyurusunda bulunduk. Burada bir kamu zararı olduğunu ve görevlerini kötüye kullandıklarını söyledik. Konu en sonunda Danıştay’a gitti, İYİ Parti grubu haklı bulundu. Geçtiğimiz ay meclis toplantısında sayın başkana sorup anlattım, ne olacak buradaki işletmelerin hali dedim. Ruhsatı boşa çıkmış yerlere mahkeme kararını dinlemeden belediye eliyle işletme açıltıldı. Sayın Belediye Başkanı ısrarla mahkeme kararını dinlemiyor. Bu siyasi bir karar değil, eğer olsaydı mahkemeyi zaten kazanamazdık. Kazandığımız davayı uygulamıyorlar. Bir üst mahkemeye gitsin bakarız diyorlardı, üst mahkeme kalmadı Danıştay’dan karar çıktı. Bundan sonra ne yapacaklarını merak ediyorum, sorduk ama cevap alamadık” dedi.

“SAMİMİLERSE KDV’Yİ YÜZDE 1’E İNDİRSİNLER”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “İnsanlar kira bedelinin kat be kat üzerinde elektrik faturası ödemek zorunda kalıyorlar. Enflasyon büyük bir canavar. Esnaf kepenk indiriyor. Kafelere, restoranlara, sanayiye kira bedelinden 4 kattan fazla elektrik faturası geliyor. Samimilerse KDV’yi yüzde 1’e indirsinler. Güneş panellerine teşvik getirsinler. Türkiye, güneş ışığını direkt alan bir yer ama güneşi kullanamıyoruz. 20 yıldır iktidardalar, neden yapmadılar? Rüzgar güllerine teşvik verilebilir. Neden bunlar yapılmıyor. Şimdi KDV’yi indirdik diyorlar, indirmelerine rağmen fiyatlar aynı. Çünkü artık Türkiye yönetilemiyor. Yapılacak olan ilk seçimde iktidara geleceğiz ve İYİ Parti iktidarında Türk milleti huzura, refaha, bolluğa ve berekete kavuşacak”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94

canlı bahis
bahis
türkçe bahis siteleri
canlı bahis
bedava bonus veren bahis siteleri
canlı bahis siteleri
bahis siteleri
canlı bahis oyna
deneme bonusu
adana escort
gaziantep escort
adana escort
gaziantep escort
1xbet
mersin escort
blutv izle istanbul evden eve nakliyat