Manisa Belediyespor Taşkın’a Emanet

Teknik Direktör Serol Emlek ile yollarını ayıran Manisa Belediyespor yönetimi, takımın başına Manisaspor’un eski kaptanlarından Taner Taşkın’ı getirdi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisaspor Başkanlığı döneminde birçok şampiyonluklar yaşadıklarını belirten Taşkın, tek hedefinin takımı 3. lige çıkarmak olduğunu ifade etti.

Manisa Belediyespor Taşkın’a Emanet
banner87
Manisa Belediyespor’da yönetimin Serol Emlek ile ayırma kararı almasının ardından, takımın başına Manisaspor’un efsane kaptanı Taner Taşkın getirildi. Uncubozköy Halil Onultmak Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Manisa Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, Yönetim Kurulu Üyeleri Sezai Gürcan, Selçuk Etiz, Genel Kaptan Muharrem Uzunlar, ile birlikte Basın Sözcüsü Tolga Tunç Çalışkan katıldı. İmza töreninde ilk olarak söz alan Kulüp Başkanı Ergün, göreve geldikleri günden bu yana gece gündüz demeden Manisa Belediyespor’un başarısı için çalıştıklarını belirterek, “Bazen hedefe giderken yöneticiler olarak bazı kararlar almak zorunda kalıyorsunuz. Bugün bu doğrultuda iyi bir karar aldığımızı düşünüyorum. Manisa’da yetişmiş, Milli Takım’da forma giymiş Gençlerbirliği ve Manisaspor’umuz da yıllarca kaptanlık yapmış başarılı bir hocamızı takımın başına getirdik. İnşallah takımımızı hedeflerine ulaştıracağından hiçbir şüphemiz yok” dedi. 

Şampiyonluklar Yaşamaya Geldik

Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisapor Başkanlığı döneminde sayısız şampiyonluklar yaşandıklarını hatırlatan Teknik Direktör Taner Taşkın’da, aynı başarıları burada da tekrarlamak istediklerini söyledi. Takımda her şeyin başarı için hazırlandığını ve yöneticilerin iyi niyetli olduğunu dile getiren Taşkın, “İyi niyetli yöneticilerle çalışacak olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Takımın ligdeki durumunu da değerlendiren Taşkın, “Daha illegal bahis ligin başındayız. Ancak lig uzun bir maraton değil. Geriye 15 maçımız kaldı. bu maçlara final havasında hazırlanarak, hedefimize ulaşmak istiyoruz. Tabi 3. Lig’e çıkmak kolay değil. Ancak çok iyi kenetlenerek şampiyon olmak istiyoruz. Zor maçlar oynayacağız. Fakat bunların üstesinden gelecek kapasitedeyiz” diye konuştu.

Sakatlıklar Bizi Sıkıntıya Soktu

Teknik Direktör Taşkın ile anlaşılması ve takımın son haftalarda ki durumu ile ilgili konuşan Basın Sözcüsü Tolga Tunç Çalışkan’da, yaşanan sakatlıkların kendilerini sıkıntıya soktuğunu söyledi. Son haftalarda yaşanan düşüşün de bundan kaynaklandığını ifade eden Çalışkan, “Ancak lige verilen bu 15 günlük arada sakat oyuncularımızın da takıma dâhil olmasıyla eski gücümüze kavuşacağız. Önümüzde çok zor geçeceğini bildiğimiz bir Salihli maçı var. Bu maça çok iyi hazırlanıp, üç puan alarak çıkışa geçmek istiyoruz” dedi. 

Taşkın İlk Antrenmanına Çıktı

Gerçekleştirilen imza töreninin ardından Teknik Direktör Taner Taşkın takımla birlikte ilk antrenmanına çıktı. Oyuncularla saha içinde bir toplantı yapan Taşkın, daha sonra sakat olan oyuncular ve yabancı oyuncularla da kısa bir görüşme yaptı. Taşkın, sakat oyunculardan biran önce toparlanarak, takıma dâhil olmalarını istedi. Öte yandan Teknik Direktör Taner Taşkın’ın yardımcılıklarını Tacettin Bakacak, Ali Yılmaz, İsmail Özünal ve Engin Güneş’in yapacağı öğrenildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94