banner83

MANİSASPOR DAĞILIYOR!

Türkiye’deki bütün kulüpler devre arasını gerek transfer çalışmaları gerekse de Antalya’daki hazırlık kamplarıyla en verimli şekilde geçirirken, teknik direktörünü ve oyuncularını kaybedenGrandmedicalManisaspor’aise devre arası adeta bir “zulüm” oldu.

MANİSASPOR DAĞILIYOR!
banner87
TFF 1. Lig’de zor günler geçiren ve aldığı 9 puan silme cezası sebebiyle ilk devreyi sadece 11 puanla 17. sırada kapatan GrandmedicalManisaspor’da işler yolunda gitmiyor. Türkiye’deki hemen hemen bütün takımlar devre arası hazırlıklarını Antalya’da yaparken, Manisaspor ise maddi imkansızlıklardan dolayı devre arası kampını kendi tesislerinde yapmak zorunda kaldı. Türkiye’deki hemen hemen bütün takımlar devre arası transfer döneminde eksik bölgelerine takviyeler yaparken, Manisaspor ise maaşlarını ödeyemediği oyuncularının art arda sözleşmelerini feshedip takımdan ayrılmalarıyla büyük bir şok yaşadı. Üstüne üstlük bir de geçtiğimiz Cuma günü Teknik Direktör Fatih Tekke’nin, verilen sözlerin tutulmaması ve kadronun dağılmasını gerekçe göstererek istifa etmesiyle Grandmedical Manisaspor adeta “darmadağın oldu.”

6 FUTBOLCU AYRILDI, DEVAMI YOLDA!
Zaten mevcut olan transfer yasağından dolayı -eski oyuncusu Timur Karagülmez’in takıma dönmesinin haricinde- kadroya takviye yapamayan Siyah-beyazlılar, kadrosundaki önemli oyuncuların takımdan ayrılmalarıyla da iyice güç kaybetti. İlk olarak henüz devre arası gelmeden Bulgar savunma oyuncusu Daniel Dimov’un sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesiyle sarsılan Tarzanlar için bu fesih sadece bir başlangıç oldu. Devre arasında önce Nijeryalı genç orta saha IyayiAtiemwen sözleşmesini feshederek boşa çıktı, ardından Zahit Fındık sözleşmesini feshederek eski takımı Gümüşhanespor’a döndü. Bu 3 oyuncu haricinde devre arası kampına kendi tesislerinde tam kadro başlayan Grandmedical Manisaspor, kulübe ihtarname çeken oyunculara belli süreler verdi ve oyunculardan takımda kalmalarını istedi. Bu sürelere uyulmaması halinde takımdan ayrılacaklarını belirten bazı oyuncular dediklerini yaptı ve ödenmeyen maaşlar sebebiyle takımdan ayrılmaya başladılar. Önce yedek kaleci Emrullah eşyalarını topladı ve şehirden ayrıldı. Ardından Gabonlu santraforAxel Meye sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Bu oyunculara son katılan isim ise takımın kaptanlarından Metin Yüksel oldu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla takıma veda eden Metin, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile sözleşme imzalayarak devre arasında Siyah-beyazlı renklere veda eden 6. futbolcu oldu.

MERGEN, İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR!
Ayrıca bir süredir takımla idmanlara çıkmayan ve beklemeye geçen bir diğer takım kaptanı İsmail Haktan Odabaşı’nın ise takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Takım kaptanı olması dolayısıyla yönetim ve takım arkadaşları arasında bir köprü görevi gören İsmail Haktan, uzun zamandır bir türlü ödenmeyen maaşlar nedeniyle takım arkadaşlarına mahcup olduğunu ve yaşanılan bütün bu krizlerden dolayı kulüpte olmaktan iyice bunaldığını ifade etti. Artık takımda daha fazla kalmak istemediği öğrenilen İsmail Haktan’ın, Başkan Abdullah Mergen tarafından: “Sakın sözleşmeni feshedip başka bir takımla anlaşma. Birkaç gün daha bekle, bu işi çözeceğim.” sözleriyle ikna edilmeye çalışıldığı bildirildi. Bu sözlere rağmen henüz bir ödeme olmaması, İsmail Haktan’ın da çok büyük bir ihtimalle takımdan ayrılacağını gösteriyor. Yine bütün bu isimlere ek olarak Mustafa Sevgi ve Berkay Samancı’nın da çok kısa bir süre içerisinde sözleşmelerini feshedip takımdan ayrılmaları yüksek ihtimal olarak görülüyor. Durum böyle olunca da bütün Manisa halkının ağzında tek bir cümle var: “Manisaspor dağılıyor…”
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94