SOSYAL MEDYA YUVA YIKIYOR

Manisa Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Eğitimli Birey Eğitimli Aile” Projesi kapsamında hem velilere hem öğrencilere yönelik seminerler düzenlemeye devam ediyor. Uzman Psikolog Özkan Şenol,  Halıtlı Okulu’nda ve Bedesten Salonunda seminer verdi. Seminere Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler Şube Müdürleri Cumhur Kapusuz ve Sabattin Yurt katıldı.

SOSYAL MEDYA YUVA YIKIYOR
Uzman Psikolog Özkan Şenol, ebeveynlerin çocuklarına karşı yapması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Çocukların yaşadığı en çok sorunlara değinen Özkan Şenol, “Anne, baba gerçekten başaralı olursa, kaliteli olursa çocuklarda kaliteli olur. Çocukların yaşadığı en büyük zorluklar. Birincisi başlarındaki otoritenin yanlış olması. Seminerlerimde bunu çok fazla vurguluyorum. Bizde, evlerde baba eksikliğini çok fazla yaşıyoruz. Anne genelde çok sinirli bir anne oluyor. Çocukla iletişime geçerken riskli bir dil kullanıyor. Bu seferde agresif bir dile çocuk agresif bir dille cevap veriyor. Ve ev gergin bir hal alıyor. Bu problemi yaşıyoruz.” dedi.
 
 Şenol, çocukların doğru yönlendirildiği takdirde çok daha güzel işlere imza atacağını kaydetti. Sosyal medyaya da dikkat eden Şenol, “Sosyal medya benim en çok karşı çıktığım doğru kullanılmadığı zaman karşı çıktığım olaylardan biri. Sosyal medyada insanlar kendi reklamlarını yapmaya başladılar. Firmalar yapsın. Bu da bizim ahlaken sıkıntı yaşamamıza başladı. Boşanmanın çoğuna dikkat edin, sebeplerinin çoğu sosyal medyadır. Burada ciddi bir sıkıntımız var” diye konuştu.
 

YORUM EKLE

banner95

banner94