VAY GARİBANIN HALİNE 

Son iki buçuk senedir halkımızın üstünde karabasan gibi yüklenmiş ve bir nevi bunaltmış kovid 19 illetinin yavaş yavaş etkisini yitirdiği şu günlerde vatandaşların moral ve motivasyona ihtiyacı apaçık ortada olduğunu, Sosyal etkinliklerin, Spor müsabakalarının, halka açık park ve bahçelerin yoğunlaşmasında bunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Üstüne üstlük dünyada olduğu gibi ülkemizde de kendini önemli ölçüde hissettiren Ekonomik sıkıntılarda morali sıfırlanmış halkın üzerine gelince, kendilerini ekonomilerinin de el verdiği ölçüde moral ve motivasyon sağlamak amacıyla parklara, bahçelere ve etkinliklere attığını görüyoruz.

Geçen cuma akşamı Şehzadeler Belediyesi'nin "Yaza Merhaba Konseri" etkinliğinde de yoğun ilgi ve coşkuyu bizzat yerinde gördüğüm kadarıyla şu kanaate vardım!.. Halkımızın iki buçuk seneden beri, yaşamlarını mecburi çalışanların dışında bir nevi ev hapsi ile geçirmiş, sıkılmış ve bunalmış olması hasebiyle, ekonomik sıkıntılarını da hiçe sayarak ferahlamak istediğini, biraz olsun rahat bir nefes alma ihtiyacı hissettiklerini gözlemledim.

Konser alanından ayrıldıktan sonra Ailemle yavaş yavaş eve doğru yol alırken, mekanları süzmeye başladım. İğne atsan yere düşmez… Sonrasında Ulupark içinde bir çay bahçesine oturup birer çay içip dinlenelim dedik, çay demeye bin şahit istenecek çaya 4 liradan 3 çay 12.00₺ ödeyerek yorgunluğumuz bir kat daha artarak evin yolunu tuttuk.

Şimdi bana şu soruyu soracağınızı duyar gibiyim! Hem Ekonomik sıkıntı var hem de bu pahalılıkta her yer tıklım tıklım… Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Sizin gibi bende bu sorunun cevabını bilemiyor ve hiç de akıl erdiremiyorum. Asgarî ücret yapılan zamlarla erimiş, bir de stokçular zamlara zam bindirmiş; "bu millet nasıl geçiniyor burası tam bir muamma"

Alkole, sigaraya, benzine, mazota zam üzerine zam geliyor ama benzinliklerde, AVM’lerde bakkal market ve manavlarda bir yavaşlama yok, hepimiz her zaman olduğu gibi zamlara çabuk adapte olmuşuz. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi zamlar parası olan kesim için bir sıkıntı olmuyor ama, vay garibanın haline!

ERDİNÇ ŞİRKETLER GURUBU 47 YAŞINDA

2 Haziran 1975 yılında ticaret hayatına başlayan Erdinç Şirketler Grubu; bünyesinde, Ofis-Home Mağazası, Milangaz-Agora Su, Cafe 236 Lounge, 236 Park Düğün Salonları ve ETV&Denge Gazetesi olarak ilk günkü heyecanıyla ve de her geçen gün yepyeni projelerle gelişmekte ve büyümekte olduğunu onurla, gururla görüyor ve yaşıyoruz. Şahsımın da bu güzel Ailenin bir parçası olduğum için benim için ayrı bir onur ve gurur teşkil ediyor. Bu bağlamda şahsım olarak kıymetli ağabeyim Erdinç Yumrukaya'ya ve Şirketlerinin bünyesindeki birbirinden değerli Erdinç Şirketler Grubu Ailesinin 47'nci kuruluş yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, Nice Mutluluk ve huzur dolu yıllar temenni ediyorum... Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner95

banner94