banner83

Havuzda boğulmak üzere olan kaplumbağayı başkan kurtardı

MANİSA'NIN ALAŞEHİR İLÇESİNDE SUSUZ KALAN KAPLUMBAĞA, BETON HAVUZDAN SU İÇMEK İSTERKEN, HAVUZA DÜŞTÜ. YAKLAŞIK 1 METRE DERİNLİĞİNDE OLAN HAVUZDA BOĞULMAK ÜZERE OLAN KAPLUMBAĞAYI, TESADÜFEN ÇALIŞMALARI İZLEMEYE GİDEN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÖKÜZCÜOĞLU KÜREKLE KURTARARAK DOĞAYA BIRAKTI.

Havuzda boğulmak üzere olan kaplumbağayı başkan kurtardı
banner87

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde susuz kalan kaplumbağa, beton havuzdan su içmek isterken, havuza düştü. Yaklaşık 1 metre derinliğinde olan havuzda boğulmak üzere olan kaplumbağayı, tesadüfen gören Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu kürekle kurtararak doğaya bıraktı.

Alaşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin Şeyh Sinan Mahallesindeki asfalt çalışmalarını yerinde incelemeye giden Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, eski hastane bahçesini incelemek istedi. Tesadüfen hastane bahçesinde bulunan yaklaşık 1 metre derinliğindeki beton havuzda bulunan suya düşüp boğulmak üzere olan kaplumbağayı gördü. Çalışanlara seslenerek, kaplumbağanın kurtarılması için kürek istedi. Çalışanların getirdiği kürekle suda boğulmak üzere olan ve yorgun düşen kaplumbağayı kurtaran Başkan Öküzcüoğlu kaplumbağayı doğaya bıraktı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Asfalt çalışmalarımızı yaparken hastanenin oradaki su deposunda kaplumbağanın düştüğünü gördük, ekiplerimizle beraber de onu kurtardık. Artık bundan sonra mutlu mutlu yaşayacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94