banner83

İran'dan korona ile ilgili tedirgin eden sözler: Virüs mutasyona uğradı ve daha tehlikeli oldu

İran Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs salgını ile ilgili tedirgin eden bir açıklama yapıldı. Koronavirüsün mutasyona uğradığı belirtilen açıklamada, virüsün ülkede daha tehlikeli ve enfeksiyon gücü yüksek bir hal aldığı ifade edildi.

İran'dan korona ile ilgili tedirgin eden sözler: Virüs mutasyona uğradı ve daha tehlikeli oldu
banner87

İran Sağlık Bakanlığı Teknoloji ve Araştırma Başkan Yardımcısı Rıza Melekzade, koronavirüsün İran'da mutasyona uğradığını belirterek, "Virüs İran'da daha tehlikeli ve enfeksiyon gücü yüksek bir hal aldı" ifadesini kullandı.

"VİRÜSÜN İRAN'DA ENFEKSİYON GÜCÜ YÜKSELDİ"

İran Sağlık Bakanlığı Teknoloji ve Araştırma Başkan Yardımcısı Rıza Melekzade, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda korona virüsün İran'da mutasyona uğradığını belirterek, "Yapılan son araştırmalar korona virüsün İran'da D614 formundan G614 formuna dönüştüğünü göstermekte. Virüs İran'da daha tehlikeli ve enfeksiyon gücü yüksek bir hal aldı" ifadesini kullandı.

Koronavirüsün G614 formunun Avrupa'da da gözlemlendiğini kaydeden Melekzade, oluşan yeni formun virüsün hücre sistemine girişini sağlayan Spike proteinde değişiklik oluşturduğunu belirtti.

İRAN'DA SON DURUM

İran'da son 24 saatte 194 yeni ölüm gerçekleştiği bildirilirken, ülke genelinde toplam ölü sayısı 12 bin 829'a, vaka sayısı ise 2 bin 186 artarak 257 bin 303'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94