banner83

Kurbanlık tosun otomobil fiyatına satışa sunuldu

KURBAN BAYRAMI’NA SAYILI GÜNLER KALA MANİSA’NIN ŞEHZADELER İLÇESİ CANLI HAYVAN BORSASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLUYOR. PAZARDA BÜYÜK İLGİ GÖREN 1 TON 352 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDAKİ ‘HACI OSMAN’ ADLI TOSUN 35 BİN LİRAYA SATIŞA SUNULDU. TOSUNU, ARDAHAN GÖLE’DEN GETİRDİĞİNİ DİLE GETİREN BESİCİ TURAN KILIÇ (FOTOĞRAFTA) “35 BİN LİRADAN SATIŞA ÇIKARDIK. MANİSA’DA BUNA 35 BİN LİRA VERECEK OLAN BABAYİĞİT VARSA SATACAĞIZ” DEDİ.

Kurbanlık tosun otomobil fiyatına satışa sunuldu
banner87

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Canlı Hayvan Borsası renkli görüntülere sahne oluyor. Pazarda büyük ilgi gören 1 ton 352 kilogram ağırlığındaki tosun 35 bin liraya satışa sunuldu.

Kurban Bayramı’na kısa süre kala Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Canlı Hayvan Borsası’nda hareketlilik başladı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’daki illerden getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar padoklardaki yerini alırken, borsada en çok dikkat çeken kurbanlık ise 1 ton 352 kilogram ağırlığındaki tosun oldu. Sahibi Turan Kılıç, tosunu 35 bin liraya satışa çıkardı.

Sadece 14 hayvan kaldı

Yaklaşık bin 700 kilometre öteden getirdiği kurbanlıkları Manisa’da satışa çıkaran besici Turan Kılıç, getirdiği 60 hayvandan sadece 14’ünün kaldığını söyledi. Tosununun pazardaki en büyük kurbanlık olduğunu iddia eden Kılıç, “Bunu Ardahan Göle’den getirdik. Bin 700 kilometre öteden getirdim. Adı Hacı Osman. Toplam bin 352 kilo. Manisa’nın en büyüğü. 35 bin liradan satışa çıkardık. Manisa’da buna 35 bin lira verecek olan babayiğit varsa satacağız. 60 hayvandan 14’ü kaldı. Covid-19 salgını az çok fiyatları etkiledi. Hemen hemen geçen seneki sattığım fiyatlarla aynı, daha aşağıya da sattıklarım oldu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94