İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN İFTARLIKLARI YUNUSEMRE’DEN

Yunusemre Belediyesi, yemeğini yapamayacak durumdaki vatandaşların evlerine sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımların daha da arttırıldığını kaydeden Başkan Çerçi, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri ilçemizde ‘KİMSESİZ’ kelimesi hiç kullanılmasın, dilimizden kalksın diye gayret gösteriyoruz” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN İFTARLIKLARI YUNUSEMRE’DEN
banner87

Yunusemre Belediyesi ekipleri, Ramazan ayının başından itibaren binlerce ihtiyaç sahibi aileye erzak yardımı ulaştırırken bir yandan da yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşların evlerine sıcak iftar yemeği ve pide götürüyor. Tespit edilen yaşlı, engelli, kimsesiz ve ağır hastalıkları bulunan, yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşların evlerine; pide, çorba, sulu yemek, pilav, tatlı, içecek vb. çeşitlilikten oluşan iftar menüsü, Yunusemre Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılıyor.

BAŞKAN ÇERÇİ; “KİMSESİZ KELİMESİ DİLİMİZDEN KALKSIN!”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Biz Yunusemre Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri ilçemizde ‘KİMSESİZ’ kelimesi hiç kullanılmasın, dilimizden kalksın diye gayret gösteriyoruz. Yılın 11 ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı gözetirken Ramazan ayı gelince hayırseverlerimizle birlikte çalışmalarımıza daha bir ivme kazandırdık. Bir yandan Ramazan’ın başından itibaren binlerce ihtiyaç sahibi ailemize erzak yardımı ulaştırırken diğer yandan yemeğini yapamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerimize de sıcak iftar yemeği dağıtıyoruz. Gıda teknikerimizin kontrolünde, gerekli hijyen şartlarına uygun olarak hazırlanan iftar yemeğimizi ekiplerimiz her gün vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Çok önem verdiğim bu hizmetin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında büyük katkısı bulunan kıymetli hayırseverlerimize, bize yardımcı olan değerli muhtarlarımıza ve fedakâr personelimize çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94