MANİSALI SANAYİCİLER DİKKAT! KISMİ ELEKTİRİK KESİNTİLERİ YAŞANACAK

İran’dan Türkiye’ye gelen ve İran tarafından kalan doğal gaz iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle doğal gaz çevrim santrallarına gaz kısıntı uygulaması devam ederken, TEİAŞ ise tüm Türkiye’de organize sanayi bölgelerine (OSB) en az 3 gün olmak üzere elektrik kısıtlaması yapmaları uyarısında bulundu. Manisa OSB ve Muradiye OSB Bölge Müdürlüğü’nden de konu ile ilgili sanayicilere uyarı geldi.

MANİSALI SANAYİCİLER DİKKAT! KISMİ ELEKTİRİK KESİNTİLERİ YAŞANACAK
banner87

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nden konu ile ilgili yapılan bilgilendirmelere göre; BOTAŞ’ın 19.01.2022 tarihinde yaptığı "Gaz Kısıntısı" konulu duyurusunda belirtilen, doğalgaz tüketiminin %40 azaltılması ile başlayan süreçte elektrik arz talep dengesinin sağlanması maksadıyla gerek iletim sisteminde gerekse dağıtım sisteminde elektrik kısıntı miktarları 21.01.2022 tarihinde elektrik dağıtımı yapan taraflara/şirketlere bildirilmişti. Bölge Müdürlüğü olarak süreç tarafımızca özveriyle takip edilmiş, bölgemizin hizmet sağlayıcısı GDZ Elektrik A.Ş’den gelen bilgiler doğrultusunda koordinasyon sağlanarak ilk etapta GDZ Elektrik A.Ş’nin talepleri doğrultusunda alınan bazı kararların bölgemize duyurulması zaruri görülmüştür.

TAM KESİLME DEĞİL KISITLAMA!

 “Manisa OSB’nin almış olduğu 24, 26 ve 27 Ocak tarihlerinde bölgelerinde elektriği tamamen kesme kararı da göz önüne alınarak; Manisa OSB’deki ana sanayi firmalarına yan sanayi hizmeti sağlayan bölge firmalarımızda da elektrik eşzamanlı kısıtlanarak bölgemizdeki yan sanayi firmaların üretim kayıplarının olabildiğince önüne geçilecek; elektriklerinin kısıtlanacağı tarih/saatin belirlenmesinde hizmet verdikleri ana sanayi firmasındaki kesinti göz önünde bulundurulacaktır.” dendi.

GECE VARDİYALARI ETKİLENMEYECEK

Kısıtlama ile ilgili saat aralığı paylaşan Muradiye OSB Bölge Müdürlüğü; “Kısıtlamalar 08.00-18.00 saatleri arasında olacağından, gece vardiyaları etkilenmeyecektir.” bilgisini aktardı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94