banner83

Ölen arkadaşlarının mahsulünü el birliğiyle topladılar

MANİSA'NIN KIRKAĞAÇ İLÇESİNE BAĞLI ALİFAKI MAHALLESİ'NDE TARLADA MAHSULU OLAN BİR ÇİFTÇİNİN HAYATINI KAYBETMESİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN MAHALLELİ, TARLADA KALAN ÜRÜNLERİ EL BİRLİĞİ İLE TOPLAYADI. ÜRÜNLERİN SATIŞINI DA YAPAN MAHALLE SAKİNLERİ, ÜRÜNLERDEN KAZANILAN PARAYI VEFAT EDEN ÇİFTÇİNİN EŞİNE TESLİM ETTİ.

Ölen arkadaşlarının mahsulünü el birliğiyle topladılar
banner87

Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Alifakı Mahallesi’nde bir çiftçinin hayatını kaybetmesi üzerine harekete geçen mahalleli, tarlada kalan ürünleri el birliği ile topladı. Ürünlerin satışını da yapan mahalle sakinleri, ürünlerden kazanılan parayı vefat eden çiftçinin eşine teslim etti.

Manisa’nın Alifakı Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk babası 46 yaşındaki Üzeyir Yazım, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Yazım’ın 30 dönümlük biber tarlasında ise ürünleri hasat edilmeden kaldı. Hasat edilmediği takdirde ürünlerin çürümesi tehlikesine karşı duyarsız kalmayan Alifakı Mahallesi sakinleri, Mahalle Muhtarı Burhanettin Top öncülüğünde harekete geçti. 60 mahalle sakini, kendi işlerinden fedakarlık ederek 30 dönümlük tarladaki ürünleri topladı. Toplanan ürünler daha sonra Karakurt Mahallesi’ne götürülerek 25 bin TL’ye satıldı. Elde edilen 25 bin TL’lik gelir ise Üzeyir Yazım’ın eşi Firdevs Yazım’a teslim edildi.

Alifakı Mahallesi Muhtarı Burhanettin Top, "Alifakı Mahalle sakinleri olarak aramızdan 2 gün önce ayrılan Üzeyir kardeşimizin mahsulünü tarladan topladık. Allah kimseye böyle acı ölüm tattırmasın. Biz Alifakılılar olarak yardımlaşmayı, bütünleşmeyi seven bir halkız. Allah kimseyi yalnız bırakmasın" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94