“BİZİ SAHTE DİPLOMALI BİR CUMHURBAŞKANI YÖNETİYOR”

Ünlü yazar Ergün Poyraz’ın yeni yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim hayatının konu alındığı ‘Diplomasız’ adlı kitabı için, Manisa kitap fuarında imza günü düzenledi. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’inCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın diploması hakkında TBMM’de yaptığı çalışmalara da kitapta yer verildi.Tur Yıldız Biçeri’inde ziyaret ettiği kitap standında ünlü yazar ErgünPoyraz, gazetecilere, “Bizi sahte diplomalı bir cumhurbaşkanı yönetiyor” dedi.

“BİZİ SAHTE DİPLOMALI  BİR CUMHURBAŞKANI  YÖNETİYOR”
banner87
HABER
MUSTAFA ATADİL


Ergenekon davasında 6 yıl 9 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen yazar Ergün Poyraz, yeni yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim hayatını konu alan “Diplomasız” adlı kitabı için, Manisa kitap fuarında imza günü düzenledi.

“YSK BAŞKANI GÜVEN’İN FETÖ BAĞLANTISI VAR”
Düzenlenen imza gününe katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploması hakkında TBMM’de yaptığı çalışmaların kitapta yer aldığından dolayı imza gününe katıldığını belirtti. CHP’li Biçer, YSK Başkanı Sadi Güven’in FETÖ ile bağlantısın olduğunu iddia etti. Biçer, “TBMM’de CHP milletvekilleri olarak, normalde 20 milletvekilinin imzası yeterli iken, 70 tane imza toplayarak, bir araştırma kurulu kurulsun önerisi getirdik. Ne yazık ki bu reddedildi. Diploma konusunda binlerce şaibe, usulsüzlük ve hukuksuzluk varken Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 22 Haziran 2016’da verdiği cevabında, ‘YSK’nın delilleri araştırma ve toplama görevi yoktur. Dolayısı ile bu diplomanın hukuksuz mu usulsüz mü olduğunun araştırma yetkisine gerek yoktur. Bu nedenle kabul edilmiştir ’ dedi. İmza atan YSK’nın asil üyelerinden Ünal Demirci, Ali Kaya, İbrahim Zengin ve burada ismi olmayan iki YSK üyesi FETÖ’den tutuklu. Şuanda FETÖ ile bağlantısı olan YSK Başkanı Sadi Güven’in de aralarında olduğu 6 YSK üyesinin FETÖ ile bağlantısı sabitken bize bu şekilde cevap verildi. Dün açıklanan karar ile artık referandumu kabul ettiklerine göre Türk tipi başkan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar diplomasız iken şimdi ise mühürsüzdür. YSK Başkanı Sadi Güven’in FETÖ ile bağlantısının araştırılması ve gerekli işlemlerinin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.“BİZİ SAHTE DİPLOMALI BİR CUMHURBAŞKANI YÖNETİYOR”
CHP’li Biçer’in ardından söz alan Ergün Poyraz, “Bir insan düşünün hakkında 84 tane yolsuzluk dosyaları hazırlanmış. Bu yolsuzluk dosyaları kimisi zaman aşımı kimisi Rahşan affı kimisi de hukuk hünerleri ile yok edilmiştir. Ama bir dosyası var ki “Görevi ihmal: 3/132 esas numaralı dosyanın konusu; zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” tır. Bu dosya TBMM’de Tayyip Erdoğan’ın dokunulmazlığının kaldırılmasını bekliyor. Böyle bir sicile sahip birini, dünyanın hiçbir ülkesinde devletin kapısından içeri sokmazlar. Bizi sahte diplomasız bir cumhurbaşkanı yönetiyor. 19 yıllık öğretmenlere açılan evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık davaların aynısının bugün bu kişiye açılması gerekiliyor” ifadelerine yer verdi.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diplomasız Hırsız Sahtekar Hödük
Diplomasız Hırsız Sahtekar Hödük - 6 ay Önce

Kimsenin bir şey yapaması garip, ampul reco imamhatipi zor bitirmiş başkada eğitim hayatı yok zındığın.

SIRADAKİ HABER