CUMHUR İTTİFAKI İFTAR YEMEĞİNDE PERA GARDEN’DA BULUŞTU

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanlığı tarafından Manisa’nın seçkin mekanlarından Pera Garden’da düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Programda bir konuşma yapan Başkan Ergün, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerini geride bıraktık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı, Türk Dünyasının bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin himayelerinde kurulan Cumhur İttifakı çatısı altında girdiğimiz seçimlerden, bu kutlu ittifakın zaferiyle çıktık.  Öncelikle seçim süreci boyunca her zaman yanımızda olan Grup Başkan Vekilimize, AK Parti Milletvekillerimize, MHP ve AK Parti İl Başkanlarımıza, Ülkü Ocaklarımızın başkan ve üyelerine, ilçe teşkilatlarımıza, gençlik ve kadın kollarımızın tüm neferlerine bir kez daha teşekkür ediyorum, emeklerinize sağlık” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI İFTAR YEMEĞİNDE PERA GARDEN’DA BULUŞTU
banner87


 
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanlığı tarafından Pera Garden’da iftar yemeği düzenlendi. Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Partilileri bir araya getiren iftar yemeğine, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP İl Başkanı Ömer Baysal, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti ve MHP’li İlçe Belediye Başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Ülkü Ocakları İl Başkan Vekili Fatih Erdoğan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, MHP İlçe Başkanları, meclis üyeleri, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Büyükşehir ve MASKİ Daire Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti ve MHP parti teşkilatları katıldı. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar okundu.
 
İftar yemeğinin ardından konuşma yapan MHP İl Başkanı Ömer Baysal, Ramazan ayının aynı zamanda yardımlaşma ayı olduğunu ifade ederek, davetlerine katılan parti üyelerine teşekkürlerini sundu. Baysal, Cumhur İttifakı’nın getirmiş olduğu birlik ve beraberliğin devlete kasteden düşmanlara karşı mücadelesine devam edeceğini vurguladı. MHP İl Başkanı Ömer Baysal’ın konuşmasının ardından AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli söz aldı. Mersinli, MHP ve AK Parti’yi bir araya getiren iftar programına katılım sağlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
 
BAŞKAN ERGÜN: “YENİ DÖNEMDE DE MANİSA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
 
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’nin konuşmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün kürsüye davet edildi. Başkan Ergün, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerini geride bıraktık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı, Türk Dünyasının bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin himayelerinde kurulan Cumhur İttifakı çatısı altında girdiğimiz seçimlerden, bu kutlu ittifakın zaferiyle çıktık. Ben öncelikle seçim süreci boyunca her zaman yanımızda olan Grup Başkan Vekilimize, AK Parti Milletvekillerimize, MHP ve AK Parti İl Başkanlarımıza, Ülkü Ocaklarımızın başkan ve üyelerine, ilçe teşkilatlarımıza, gençlik ve kadın kollarımızın tüm neferlerine bir kez daha teşekkür ediyor, emeklerinize sağlık diyorum. Bizlere inanan, bizlere güvenen ve 3’üncü kez bizi bu makamlara seçen Manisalı hemşehrilerime de huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de Allah’ın izniyle geçmişte olduğu gibi, Manisa’nın gerçek ihtiyaç duyduğu proje ve hizmetleri hemşehrilerimize götüreceğiz. Oy vermiş/vermemiş ayrımı yapmadan, Manisa’mıza hizmet sevdası anlayışımızdan ödün vermeden ve çizgimizi bozmadan bu hizmetlerimizi yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını yarıladık. Öncelikle tuttuğumuz oruçların, ettiğimiz dua ve yaptığımız ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diliyorum. Yaklaşık 2 hafta sonra Allah nasip ederse bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. Tan yeri ağarıncaya kadar sürecek selamet ve esenliği Allah’ın izniyle yaşayacağız. Kuran-ı Kerim’in indiği bu mübarek geceyi duayla, şükürle, vicdan muhasebesiyle geçireceğiz. Yüce Allah’tan dileğim, bizleri sağlıkla ve sıhhatle Kadir Gecesi’ne ve Ramazan ayının bitmesiyle idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’na ulaştırmasıdır. Şimdiden burada bulunan herkesin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı kutluyor, inşallah nice Ramazan aylarında, Kadir Geceleri’nde ve bayramlarda sağlık ve sıhhat içinde bir arada oluruz diyorum. Yüce Rabbim, bu güzel birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bertaraf olmasını, ekonomik ve siyasi saldırıların son bulmasını, bölücü terörün kahrı perişan olmasını diliyor; hepinizi bir kez daha sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” dedi.
 
ETV MİKROFONLARINDAN BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ
 
Manisa’nın en nezih mekanlarından biri olan Pera Garden’de yapılan iftar programına katılan MHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, belediye başkanları ve AK Parti İl Başkanı Mersinli, Etv mikrofonlarına özel yaptıkları konuşmalarda, Cumhur İttifakı’nın ruhunun korunduğu belirterek birliktelik mesajları verdiler.
 
AKÇAY: “BARIŞIN EGEMEN KILINMASI İÇİN HATIRLATMALAR YAPILDIĞI BİR AY”
 
“Ramazan ayı kutsal bir ay. Birlik ve beraberlik ve kaynaşma içerisinde ruhlarımızın arındığı sevginin, kardeşliğin, barışın, huzurun egemen kılınması için hatırlatmaların yapıldığı ve kendimize çeki düzen vermemiz gereken günler. İnşallah bayrama da aynı şekilde girmeyi temenni ediyorum.”
 
BAŞKAN ERGÜN, “SAĞLIK VE HUZUR TEMENNİSİNDE BULUNUYORUM”
 
“Bu iftar programı için emek harcayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 15 gün sonra da Kadir Gecesi’ni kutlayacağız. Ondan sonra da Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Her şeyden önce herkese sağlık, sıhhat ve huzur  temennisinde bulunuyorum.”
 
BAŞKAN ÇERÇİ, “BU GÜZEL AKŞAMI BİRLİKTE İDRAK EDECEĞİZ”
 
“Mübarek bir aydayız. Ramazanın nuru, feyzi inşallah hepimizin üzerinde olsun.  Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun.  MHP’nin iftar programıyla güzel bir ortamdayız. Davet ettiler, dostlarla beraber geldik. Bu güzel akşamı inşallah hep beraber idrak edeceğiz. Birlikte dua edeceğiz. Allah dualarımızı kabul etsin”
 
BAŞKAN KAYDA: “BÖYLE GÜZEL TESİSLERDE BİZİ AĞIRLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER”
 
“Öncelikle böyle güzel tesislerde bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz.  İftarı birlikte yapmak ve hep beraber olmak önemli. Tüm Manisa’mızın Ramazan’ını kutluyorum. Ramazan’ların anlamı bizim için çok önemli.  Herkesin kendi içinde iç hesaplaşmasını yaptığı bir dönem. Yorucu bir seçim çalışmasından sonra Ramazan’ın hemen gelmesiyle de birlik ve beraberlik adına buradayız.”
 
BAŞKAN MERSİNLİ: “İTTİFAKI TAÇLANDIRMAK İÇİN GELDİK”
 
“Etv aracılığıyla, tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum.  İnşallah yakın zamanda Kadir Gecesi ve bayrama da hep birlikte ulaşırız. Bugün MHP Manisa İl Başkanlığı’nın güzel bir iftarı var, biz de geldik eşlik edelim istedik. Malum Cumhur İttifakı ile yeni seçimden çıktık. 13 İlçe belediyesini ve Büyükşehir’i Cumhur İttifakı’yla kazandık. İttifakımıza çok saygı ve hürmet gösteriyoruz, iki liderin gösterdiği şekilde. Bugün de bu ittifakı taçlandırmak ve bu güzel ortamı beraber yaşamak için geldik.”YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Yiyin beyler yiyin devletin malı deniz. Yiyin. Allah kabul eylesin yiyin.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94