banner83

En Borçlu Belediyeyi Devraldık En Zengin Belediye Olacağız

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Etv ekranlarına iddialı açıklamalarda bulundu. Başkan Öküzcüoğlu, Manisa’nın en borçlu belediyesini devraldıklarını ancak Manisa’nın en zengin belediyesi olacaklarını söyledi.

En Borçlu Belediyeyi Devraldık En Zengin Belediye Olacağız
banner87

Etv ekranlarında yayınlanan, Belgin Koçak’ın sunduğu Haber Özel programının konuğu Alaşehir’in CHP’li Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu,  iddialı açıklamalarda bulundu. 2018 yılında göreve geldiklerinde, belediyeyi 56 milyonluk bütçe ve 134 milyon borçla devraldıklarını belirten Başkan Öküzcüoğlu, 2 yıllık süreçte bütçede yaşanan değişiklikleri açıkladı. Tüm borçları ödedikten sonra ilçenin kaynaklarını verimli kullanarak, belediyenin her kuruşunu halk için harcayacaklarını söyleyen Öküzcüoğlu, yapacakları yatırımlarla Manisa’nın en zengin belediyesi haline geleceklerini ifade etti.  Hayata geçirecekleri çalışmaların planlı ve programlı bir şekilde ilerlediğinin altını çizen Öküzcüoğlu,  programda pandemi sürecinde yaptıkları çalışmaları da anlattı.
 “HER KURUŞUN HALKA HİZMET OLARAK AKMASINI İSTİYORUZ”
Belediye bütçesinin son durumu hakkında bilgi veren Öküzcüoğlu, “Göreve geldiğimizde çok şaşırdık; 56 Milyon liralık bütçemize karşılık 134 milyon borç vardı. Bütçemizin yaklaşık 3 kat üstünde borcu aldığımızda, kaynaklarımızı verimli kullanamadığımızı gördük ama iddiamız şu; Manisa’nın en borçlu ilçesini Manisa’nın en zengin ilçesi haline getireceğiz. 18 ayın sonunda 134 milyon borcu, 104 milyona düşürdük. Bu sene borçlarımız 86 milyon civarına inecek.  Artık kaynaklarını verimli kullanan, icra dosyalarına para ödemeyen, faiz ve avukat parası ödemeyen ve esnafı mağdur etmeyen bir belediye haline geleceğiz. Alaşehir Belediyesi’nin her kuruşunun, halka hizmet olarak akmasını istiyoruz “ şeklinde konuştu.
BU SENE YAPILACAK HİZMETLERİ ANLATTI
Planlı ve programlı bir çalışma politikasını benimsediklerini ifade eden Öküzcüoğlu,   geçen sene yaptıkları ve bu sene hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. Öküzcüoğlu, “Biz yapacağımız hizmetleri, yıllara böldük. Geçen sene 3 tane sosyal tesisimizi açtık. Bu sene de demir yolları ile protokol yapıyoruz. 13 dönümlük alana rekreasyon alanı yapacağız. Büyükşehirle protokolümüz var, sağolsunlar tarihi Bakkal Şükrü Evi’ni bize tahsis ettiler. Orayı, kent müzesi haline getireceğiz. Belediyemiz bünyesinde çalışan personellerimizin toplamda 186 okul öncesi çocuğu var. Onlar için ilk kreşimizi bu sene faaliyete geçireceğiz. Geçen sene 74 bin metrekare kilit parke taşı döşedik,  yaklaşık 65 bin metrekare asfalt atmıştık. Bu sene,  100 bin metrekare kilit parke taşı, 85 bin metrekare asfalt atacağız.  Bu hizmetlerimiz artarak devam edecek.  Biz halka verdiğimiz seçim vaatlerini, sırasıyla yerine getiriyoruz. O hedeflere ulaşmak bizleri mutlu ediyor” dedi.
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇİFTÇİLER VE ESNAFLAR YALNIZ BIRAKILMADI
Koronavirüs pandemisi sürecinde Alaşehir Belediyesi himayesinde yapılan çalışmalardan da söz eden Başkan Öküzcüoğlu, özellikle çiftçiye dokunacak çalışmalara imza attıklarını kaydetti. İlçede düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yaptıklarını belirten Öküzcüoğlu, bu dönemde verilen hizmetleri şu sözlerle anlattı; “Pandemi döneminde kiracılarımıza, kira desteği verdik.  10 binin üzerine gıda paketi dağıttık. Sokak hayvanlarını besleme çalışmaları yapıyoruz. Çiftçilerimize, 10 binin üzerinde beton desteği verdik. Ayrıca 2 tane benzin istasyonumuz var, buraya traktörüyle gelen çiftçilerimize mazot indirim desteği verdik. Belediyenin tarım aletlerini, bedelsiz kullanma desteği verdik.  Tarım arazilerimizi, çok düşük bedellerle çiftçilerimize kiraya verdik. Ayrıca hobi bahçeleri oluşturmak için 120 bine yakın yerel fidanlarımızı halka dağıttık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94