banner83

Manisa’da Büyük Muhalefet Buluşması

Manisa siyasetinde ilk defa 6 siyasi il başkanı bir araya gelerek birlikte hareket edecekleri mesajı verdi.

Manisa’da Büyük Muhalefet Buluşması
banner87

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki bir otelde CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz öncülüğünde düzenlenen sabah kahvaltısına Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç, Gelecek Partisi İl başkanı Mustafa Keskin, Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz ile Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek katıldı.

ORTAK AKILLA SORUNLARA ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ”

6 siyasi parti il başkanını biraraya gelesiyle ilgili olarak açıklamada bulunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Türkiye’nin ve kentin bu tür birlikteliğe ihtiyacı olduğun ifade ederek hem kentin hem de Türkiye’nin sorunlarına ortak akıl çerçevesin de çözüm üreteceklerini ifade etti. CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, 6 siyasi il başkanının birlikteliğinin bir ittifak olmadığının altını çizerek şu ifadelere yer verdi; “Tek amacımız var. Belli değerlerde işbirliği yaparak Manisa’da her konuda görüş alışverişini işleterek ortak akılla sorunlara çözüm aramaktır. Birçok konuda mutabakatta olduğumuz Türkiye sorunlarının çözümü konusunda çeşitli fikir alışverişlerimizle bulunup, pozitif çözümler üreteceğiz. Bu bir ittifak olayı değil. İttifak olaylarını genel merkezlerimiz belirler. Biz il başkanları olarak genel merkezlerimizin vereceği karara uyarız. 6 il başkanlığının oluşturmuş olduğu bu dostluk hem kentimiz hem de Türkiye için büyük yararlı olacağına inanıyorum.”

KUTUPLAŞMANIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz ise açıklamasında şöyle konuştu; “Türkiye’nin şu anda beklediği çeşitli siyasi partilerin ortak değerlerde, fikir ve görüşlerde geleceğe umut verebilmektir. Artık Türkiye’de bu kutuplaşma siyasetinin bitmesini diliyoruz.”

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİNİN TEKRAR YERLEŞMESİNİ İSTİYORUZ”

Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç ise yaptığı açıklamada birliktelik için şu ifadelere yer verdi; “Muhalefetin tamamını temsil etmemekle birlikte benzer sorunlara benzer çözüm önerileri geliştirmeye çalışan il başkanlarıyız. Türkiye’nin ve Manisa’nın sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünde ortak çalışmaların yapılması büyük önem taşımaktadır. Türkiye’de tekrar güçlendirilmiş parlamenter sisteminin tekrar yerleşmesini arzu ediyoruz. İnşallah bu birlikteliğimiz önümüzdeki seçimlerde sandık güvenliğini sağlayacak bir şekilde de devam edecektir. Manisa özelinde birlikte ortak birçok konuda dayanışma içinde olacağız.”

KENTİN VE ÜLKENİN SORUNLARI İÇİN BİRLİKTEYİZ”

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ise şöyle konuştu; “Bundan sonraki süreçte il başkanlarımızla toplantılarımız artık sık hale gelecek. Bu bir ittifak birlikteliği değil, kentin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulma birlikteliğidir. Ülkemiz ve kentimizin için neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunacağız. İnanıyorum ki bu birliktelik sayesinde yaşanan sorunlara en iyi şekilde çözümler üreteceğiz. Manisa’dan bir ilk ateşi yaktık. Bu ateş yerelden başlayıp genele yayılacak.”

BU BİRLİKTELİK HERKESE ÖRNEK OLACAK”

Kahvaltıya katılan Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz, Manisa’da oluşturdukları birliktelik tablosunun genel başkanlar nezlinde de olması temennisinde bulunarak şunları söyledi; “Manisa’da oluşturduğumuz bu birliktelik ile Türkiye’nin ve kentimizin sorunlarını masaya yatırarak çözümler üreteceğimize inanıyorum. Manisa’da oluşturduğumuz bu fotoğrafı Türkiye için genel başkanlar nezlinde de gerçekleşeceğine inanıyoruz. Yaşanan bu birliktelik herkese örnek olacak.”

TÜRKİYE GENELİNE YAYILACAK BİR ADIM ATMIŞ OLACAĞIZ”

Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek ise, Manisa’da oluşturdukları birlikteliğin Türkiye’de kardeşlik ve beraberlik duygusunu yeniden canlandıracağının altını çizerek şu ifadelere yer verdi; “Gerçekleştirdiğimiz bu birliktelik ile il başkanlarının her zaman vatandaşımızın, esnafımızın ve çiftçimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Rahmetli Demirel’in bir sözü vardır; ‘Tencereler kaynamadığı zaman hükümetler gider.’ diye. Artık Türkiye’de tencere kaynamıyor. Sıkıntı büyük. Türkiye’nin yaşadığı bu sıkıntıya 6 il başkanı olarak ortak çözümlerimiz hazır. Bu birliktelik Türkiye’ye kardeşlik ve beraberlik duygusunu tekrar getirecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94