Vatandaşların Sağlığı İçin Büyükşehir’den Maske

Manisa Büyükşehir Belediyesi, öncelikli olarak sağlık çalışanlarına, Emniyet ve Jandarma teşkilatına, fırıncı ve bakkal gibi esnafların yanı sıra, mahallesinde ihtiyaç sahibi olan ve maske temini noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlara teslim edilmek üzere mahalle muhtarlarına maske dağıtımına başladı. Manisalı vatandaşların sağlığı için var güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Maskeni tak sağlıkla kal” ifadelerinde bulundu.

Vatandaşların Sağlığı İçin Büyükşehir’den Maske
banner87

Koronavirüsle mücadele kapsamında yurt genelinde bir dizi önlem alınırken uzmanlar maske kullanımının ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekiyor. Sürecin başından beri, gerekli tüm tedbirleri alarak salgına karşı amansız bir mücadele veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda maske üretimine başladı. Üretilen maskeler, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla öncelikleri olarak sağlık çalışanlarına, Emniyet ve Jandarma Teşkilatına, fırıncı ve bakkal gibi esnafların yanı sıra mahallesinde ihtiyaç sahibi olan ve maske temini noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşlara teslim edilmek üzere mahalle muhtarlarına dağıtmaya başladı.

Maskeni tak sağlıkla kal”

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında önemli adımlar attıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu virüsle mücadelede, maske kullanımının önemi de hepimizin malumu. Bundan hareketle, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak toplu ulaşım araçlarında maske dağıtmaya başlamıştık. Daha sonra, maske üretimine başladık. İçinde, 5 adet maske bulunan paketleri, öncelikle emniyet çalışanlarımıza, jandarma personellerimize, sağlık çalışanlarımıza ve açık olan fırıncı kardeşimiz, bakkal esnafımız gibi esnaflarımıza ve mahallesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim edilmek üzere muhtarlarımıza dağıtmaya başladık. Bizler sizler için varız. Sizlerin sağlığı için çalışmaya, var gücümüzle devam edeceğiz. Maskeni tak sağlıkla kal” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 18:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 5 ay Önce

Günaydın sayin başkan

Emel Yaviç
Emel Yaviç - 5 ay Önce

Maske sıkıntısı cekiyoruz nasıl ulaşabiliriz

Huriye zeybek
Huriye zeybek - 5 ay Önce

Maske istiyorum teşekürler

Hüseyin Demir
Hüseyin Demir - 5 ay Önce

❤️

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94