banner83

Başkan Bilgin’den çiftçilere büyük hizmet

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ BİLGİN, İLÇEDEKİ ÇİFTÇİLERİN ZİRAİ İLAÇ MAKİNELERİNE SU TEMİN EDEBİLMELERİ İÇİN İLÇENİN 21 FARKLI NOKTASINA SU DOLUM TESİSİ KURULMASINA YÖNELİK BAŞLATTIKLARI ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ BİLDİRDİ.

Başkan Bilgin’den çiftçilere büyük hizmet
banner87

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçedeki çiftçilerin Zirai ilaç makinelerine su temin edebilmeleri için ilçenin 21 farklı noktasına su dolum tesisi kurulmasına yönelik başlattıkları çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, bu kapsamda yapımı tamamlanan 15 tesisi çiftçilerin hizmetine sunduklarını, kalan 6 tesisinin ise yapımının devam ettiğini açıkladı.

Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçiler için arazi yollarının ıslahının yanı sıra zirai ilaç makinelerine su temin edebilmeleri için su dolum tesisleri kurduklarını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti:

"Gediz ovasının bereketli toprakları üzerinde kurulu bulunan ilçemiz tarımla geçim sağlıyor. Bu topraklarda yaşayan binlerce kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Bizlerde Saruhanlı Belediyesi olarak çiftçi ve üreticimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 21 bölgeye ilaç makineleri için su dolum tesisleri kurduk. Hayırlı olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94