banner83

Soma Maden Şehitliği’ne düzenleme

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 301 ŞEHİT MADEN EMEKÇİSİNİN ANISINI YAŞATMAK İÇİN SOMA’DA YAPILAN MADEN ŞEHİTLİĞİ VE ANITI’NDA ÇİÇEKLENDİRME YAPILIP FENERLERDEKİ ARIZALAR GİDERİLDİ. BÜYÜK FACİANIN 6. YILDÖNÜMÜ ÖNCESİ YAPILAN DÜZENLEME ÇALIŞMALARI, SOMALILARDAN DA TAKDİR TOPLADI.

Soma Maden Şehitliği’ne düzenleme
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 301 şehit maden emekçisinin anısını yaşatmak için Soma’da yapılan Maden Şehitliği ve Anıtı’nda çiçeklendirme yapılıp fenerlerdeki arızalar giderildi. Büyük facianın 6. yıldönümü öncesi yapılan düzenleme çalışmaları, Somalılardan da takdir topladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı ekipleri, 13 Mayıs 2014’te Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden emekçisinin anısının yaşatıldığı Maden Şehitliği ve Anıtı’nda çiçeklendirme ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Maden kazasının 6. yıldönümüne yaklaşılması nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla çalışmaların yapıldığını belirten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Melek Demirbaş, “Soma Maden Şehitliği ve Anıtı’nda çiçeklendirme yaptık ve fenerlerdeki arızaların giderilmesini sağladık. İlimiz genelinde tüm mezarlık ve şehitliklerdeki çalışmalarımızı periyodik olarak ve hassasiyetle sürdürüyoruz. Bu vesileyle Soma maden faciasında hayatlarını kaybeden maden şehitlerini saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94