CEMAAT NAMAZ KILARKEN KAPIYI ÇALDILAR

Manisa’da tarihi bir camide, geçtiğimiz hafta cemaatin Cuma namazını kıldığı esnada, caminin avlusunda bulunan tuvaletin demir kapısı çalındı.  Namaza saati başlamadan var olan kapının namaz sonrası olmadığını gören cemaat şaşkına uğradı.

CEMAAT NAMAZ KILARKEN KAPIYI ÇALDILAR
banner87
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Dilşikar Mahallesi 911 Sokak’ta bulunan tarihi Dilşikar Hatun Camii'nin avlusunda bulunan tuvaletin demir kapıları, cemaat Cuma namazını kılarken kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı. Cuma namazı sonrasında tuvalete giren vatandaşlar kapısız tuvaleti görünce şaşkına döndüler.  Cami görevlileri verdikleri bilgide;  “29 Kasım Cuma günü, cuma namazı öncesinde tuvaletin kapısı duruyordu.  Cumayı kıldırmak için cemaatin bir bölümü dışarıda namaz kıldı.  Yağmur nedeniyle cemaat caminin içinde sıkışıp kaldı.  Tahminimize göre o esnada kimliği belirsiz kişi veya kişiler yağmuru da fırsat bilerek caminin tuvalet kapısını yerinden söküp götürmüşler.” dediler.

“CEMAAT ŞİMDİ KAPISIZ TUVALETE GİRİYOR”

Yeni kapının yaptırılması için ya kendi aralarında para toplayacaklarını ya da hayırseverden destek alacaklarını kaydeden görevliler, “Şimdi cemaat kapısız tuvalete giriyor.   Yeni kapı yaptırmak için önümüzdeki Cumayı bekleyeceğiz. Ya cemaatten para toplayacağız ya da hayırseverlerden destek talep edeceğiz. Konuyu mahalleliye ve muhtara bildirdik. Tuvaletin kapısını çalanların yakalanmasını istiyoruz” dedi. –Turan IŞIK
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER