banner83

GEDİZ’İN TEMİZLİĞİNDE SON DURUM

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde katıldığı bir törende, Gediz Havzası temizlik çalışmaları ile ilgi bilgi verdi. Gediz Havzası’nda ciddi derecede temizlik faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğünü açıklayan Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Manisa’daki bütün OSB’lerde Atık Su Arıtma Tesisleri’nin tamamlandığını belirtti. Ceylan, “Bu atık su tesisleri Gediz Nehri’nin Temizliğinde büyük öneme sahip.”dedi.

GEDİZ’İN  TEMİZLİĞİNDE  SON DURUM
banner87

HABER
ÖZLEM UNCU
KANUNSUZ, İZİNSİZ ATIKLAR ARTIK BIRAKILMIYOR

Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın Gediz ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından; Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, konuyu detaylandırarak açıklamada bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Manisa Bölgesindeki birçok arıtma tesisinin biran önce tamamlanması için maddi olarak çok ciddi destekler sağladığını ifade eden İsmail Bilen, “ Uşak dahil , bu bölgede bütün OSB’lerde bütün Atık su tesisleri yapımı tamamlandı. Uşak’ da ki Organize Sanayi Bölgesi’nde, deri sektörünün de içinde bulunduğu; geçmişte Gediz Nehrine bırakılan kanunsuz, izinsiz atıklar artık bırakılmıyor. Bu önemli bir gelişme ” dedi.

GÜZEL SONUÇLAR ELDE EDECEĞİZ
Bilen’in ardından açıklama yapan Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise, Turgutlu’nun ve Manisa’nın şu ana kadar bütün sıvı atıklarının Gediz Nehri’ne döküldüğünü açıklayarak şöyle devam etti; “Turgutlu’da ki Atık su tesisi tamamlandı açılışını yaptık. Manisa’da ki tesisimiz de tamamlanmak üzere. Yakında onun da açılışını yapacağız. Önemli olan 400 bin nüfuslu Manisa ile, 150 bin nüfuslu Turgutlu’nun sıvı arıkları ve yağmur sularının Gediz Nehrine gönderilmemesi ve bunların değerlendirilmesi gerekiyordu. Bu konu ile ilgili kısa bir süre daha çalışmamız var. Birkaç ay kadar. Sonrasında güzel sonuçlar elde edeceğiz. Bakanlığımızın Gediz ile ilgili çalışmaları tüm hızıyla devam edecek. Manisa Valimiz Mustafa Hakan Güvençer konuyu bizzat takip ediyor. Biz gelecek kuşaklara temiz bir Gediz bırakacağız inşallah.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94