banner83

KORONA GÜNLERİNDE İŞSİZ KALAN BABA BORÇLARLA VE AÇLIKLA SAVAŞIYOR

Manisa’da koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarılan bir çocuk babası Mehmet Emin Yapıcı (40) ve ailesi ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiriyor. Ödeyemedikleri ev kirası ve biriken faturalar sebebiyle her an evlerinden çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Yapıcı ailesi, sokağa çıkmanın yasak olduğu günlerde de aç kalmak korkusuyla yaşıyor. Yapıcı ailesinin 10 yaşındaki oğlu Emirhan, evlerinde internet olmadığı için uzaktan eğitimlere katılamadığını belirterek ailesi ve kendisi için Manisalı hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

KORONA GÜNLERİNDE İŞSİZ KALAN BABA BORÇLARLA VE AÇLIKLA SAVAŞIYOR
banner87

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Emin Yapıcı (40), çalıştığı halı yıkamacı işinden koronavirüs salgını nedeniyle çıkarıldı. Yaklaşık 2 aydır işsiz olan Yapıcı, günde 1000 adet yaparak karşılığında 10 TL aldığı kabloların parasıyla ve yüzde 72 özürlü raporu bulunan eşinin 830 TL’lik maaşı ile hayatta kalmaya çalıştıklarını belirtti. Sadece temel ihtiyaçları için para harcamalarına rağmen gelirlerinin giderlerini karşılamadığını ve bu yüzdende büyük sıkıntılar çektiklerini söyleyen baba Yapıcı, oğlu Emirhan’ın eğitimine devam edebilmesi ve ailesini geçindirebilmesi için Manisalı hayırseverlerden iş ve yardım çağrısında bulundu.

“SABAH KALKINCA NE YİYECEĞİZ DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜYORUZ”

Koronavirüs nedeniyle işten çıkarılmasının ardından ailecek mağdur olduklarını belirten baba Mehmet Emin Yapıcı, yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle anlattı: “Halı yıkamacıda çalışıyordum. Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkartıldım. Yaklaşık 2 aydır işsizim. Eşim yüzde 72 özürlü, 830 TL özürlü maaşı alıyor. Evimiz kira. Şuanda su, elektrik faturalarımız birikti ve ev kiramızı tam yatıramadık. Yaklaşık Bin TL gelirimiz, Bin 400 TL giderimiz var. Bakkala 320 TL borcumuz var. Şuanda evde kablo yapıyorum. Günde 1000 tane yapıyorum karşılığında 10 TL alıyorum. Şuanda en büyük sıkıntımız yemek. Sokağa çıkma yasağı oluyor ama biz tencerede pişirecek bir şey bulmakta zorlanıyoruz. Sabah kalkınca ne yiyeceğiz diye kara kara düşünüyoruz.”

“EĞİTİMİME DEVAM EDEBİLMEK İÇİN YARDIM İSTİYORUM”

Halısız ve balkon kapısı kapanmayan odasında sadece yatak ve eski bir koltuğu bulunan 10 yaşındaki Emirhan Yapıcı’da o eski koltuk üzerinde oturarak derslerine çalıştığını ve bu yüzdende boynunun çok ağrıdığını belirtti. Büyüyünce belediye başkanı olmak istediğini ve kendisi gibi sıkıntı çeken çocuklara yardım etmek istediğini söyleyen Emirhan, “Ben eskiden derslerimi odamdaki bu koltuk üzerinde yapıyordum. Burada çalışırken boynum çok ağrıyor. Şimdi ise bilgisayarım ve internetim olmadığı için hiç ders çalışamıyorum. Uzaktan eğitimlere katılamıyorum. Ben büyüyünce bizim gibi sıkıntı çeken ailelere yardımcı olmak için belediye başkanı olmak istiyorum.  Eğitimime devam edebilmek için yardım istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan
Erhan - 1 yıl Önce

Lütfen bir hesap açın ve haberin üstünde, altında bu hesap numarasını paylaşın.
Teşekkür ederim.

HAKAN
HAKAN @Erhan - 1 yıl Önce

Mehmet bey in cebi ,
05452409282

Korhan
Korhan - 1 yıl Önce

Selam,

bu ailenin bana adres ve numarasini bulabilirmisiniz?

Saygilarimla

LEFTER
LEFTER @Korhan - 1 yıl Önce

BULURSANIZ BANADA İLETİRMİSİNİZ

DİNÇ KARACA
DİNÇ KARACA - 1 yıl Önce

hesap numarası paylaşılabilir mi?

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Ailenin iletişim ve hesap no bulabilir miyiz

Elif D.
Elif D. - 1 yıl Önce

Ben de destek olmak isterim. Bilgileri paylaşabilir misiniz?

HNS
HNS - 1 yıl Önce

Editöre e posta gonderdim iban istedim . Dönüs olursa burada paylasicağim

Zekiye kaynak
Zekiye kaynak - 1 yıl Önce

Lütfen iletişim bilgisi gönderin

Fatih Çalgın.
Fatih Çalgın. - 1 yıl Önce

Arkadaşlar yardımcı olmak isteyen hayırsever arkadaşlar Barbaros mahalle muhtarı siyami alak abiye ulaşın muhtarım bu ihtiyaç sahibine yapacağınız yardımları ulaştırmanızda yardımcı olacaktır


SIRADAKİ HABER

banner95

banner94