KORONA TEDBİRLERİ EN ÇOK KÜÇÜK ESNAFI VURDU

Koronavirüs (COVID 19) tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesinin ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu üniversiteli öğrencilerden oluşan Bozköy, deyim yerindeyse bomboş kaldı. Öğrencilere hitap eden kafelerle dolu mahallede geçimini öğrencilerden sağlayan esnaf ne yapacağını şaşırmış durumda. İşsiz kalan vatandaşlar ve küçük esnaf yetkililerden bir destek bekliyor.

KORONA TEDBİRLERİ EN ÇOK KÜÇÜK ESNAFI VURDU
banner87

Koronavirüsten dolayı Türkiye çapında bazı sektörlerde tedbir alınmaya devam ediyor. Büyük çapta alınan ilk tedbir arasında eğitim hayatına ara verilmesi oldu. Arkasından eğlence merkezleri ve devamında da toplu ortamların oluşmasına sebep olan yerlerin kapatılması karar verildi. Koronavirüsünün yayılmasına engel olmak için alınan bu kararlar sonrası kepenk indiren esnaf büyük ekonomik kayıplarla karşı karşıya kaldı.

DÜKKANLAR BOŞ KALDI

Manisa’da nüfusunun önemli bir kısmı üniversite öğrencilerinden oluşan Yunusemre ilçesine bağlı Bozköy Mahallesi esnafı, eğitime ara verilmesi ardından öğrencilerin memleketlerine gitmeleri ve insanların virüsten dolayı evlere kapanması nedeniyle zor günler geçirdiklerini ifade ederek yetkililerden yardım istedi. Geçimlerini üniversiteli öğrencilerden sağladıklarını belirten market,  büfe işletmecileri ve alınan tedbirler kapsamında kepenk indiren esnaflar Bozköy Mahallesi’nde müşterisiz kaldıkları için dert yandı.

KÜÇÜK ESNAFI RAHATLATACAK BİR DESTEK BEKLİYORUZ”

11 yıldan beri Bozköy’de bir kafe ve pastane olarak işletilen işletmede çalışan Kahraman Esin, “Şuan içler acısı bir durumdayız. Mahallemiz bomboş, neredeyse bir insan yok. Kafeler kapalı. İçeri müşteri alamıyoruz. İşlerimiz çok kötü. 3 gündür bu şekildeyiz. 3 arkadaşımız ücretsiz izine çıkartıldı. Burada sadece ben çalışıyorum. Cumhurbaşkanımızın açıklayıcı ekonomik paketten çok umutluyduk ama maalesef küçük esnafın beklentisini karşılamadı bu açıklanan paket. Küçük esnaf bitti. En azından lokantalar gibi birer metre arayla müşteri alabilseydik keşke. Yetkililerden küçük esnafı rahatlatacak bir destek bekliyoruz. Burada bütün kafeler kapalı sadece bir iki yer açık. Açık olmamızın nedeni aynı zamanda pastane oluşumuz. Şuanda müşteriler ürününü alıp gidiyor” şeklinde konuştu.BOZKÖY HAYALET MAHALLE OLDU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER