banner65

MİDDER GENEL MERKEZİNİ ANKARA’YA TAŞIYOR

Manisa Milli İrade ve Demokrasi Derneği İl Başkanı Tarık Çanlı 42 il, 82 ilçede temsilcilik açtıklarını duyurdu. Tarık Çanlı, “ 1 yıldır Manisa’da 15 Temmuz darbe girişimini, ardından gelişen vahim olayları özellikle gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza unutturmamak adına çeşitli faaliyetler yaptık. Artık 15 Temmuz’dan sonra genel merkezimizi, Kurucu Başkanımız Serhat Çağ ile birlikte Ankara’ya taşıyoruz. Biz MİDDER’in Manisa Şubesi olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

MİDDER GENEL MERKEZİNİ ANKARA’YA TAŞIYOR

banner46
banner47
HABER
ÖZLEM UNCU 

AMACIMIZ 15 TEMMUZ’U UNUTTURMAMAK

MİDDER olarak Türkiye’nin 81 İl’inde faaliyet göstermek için birçok girişimde bulunduklarını ifade eden Başkan Çanlı, “amacımız;  gelecek nesillere 15 Temmuz gecesini unutturmamak ve Demokrasi ilkelerine bağlı kalarak temel hak ve özgürlüklerinin bilincinde olmalarını sağlamak olacaktır. Çünkü bu tarz girişim ve kalkışmalara engel olacak, boyun eğmeyecek, memleketin geleceğini ipotek altına aldırmayacak yine gençlerimizdir. Geleceğin askeri, doktoru, öğretmeni, polisi, cumhurbaşkanı, başbakanı da onlar olacaktır. Bizim amacımız onlara bu vatan ve millet aşkını en etkili ve akılda kalıcı şekilde anlatabilmektir” görüşlerine yer verdi.
MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Denge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve ETV Ana Haber Spikeri Nurgül Yılmaz’ın sunduğu Mercek Altı programına katıldı. 81 İlden izlenen ve yüzlerce kişi tarafından yorumlanan program, 18 binden fazla izlenme oranına ulaştı. Programa canlı yayın konuğu olarak;   Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Genel Başkanı Serhat Çağ, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Sönmez, MİDDER Manisa İl Başkanı Tarık Çanlıve  MİDDER Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Elber Furkan Arslan katıldı.249  ŞEHİT, 2.200  YARALI
15 Temmuz 2016 saat 21.00 sıralarında Türkiye Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişiminden ve ‘sokaklara çıkın’ çağrısından  sonra sokaklara döküldü. O  gece 174’ü sivil, 75’i asker ve polis  olmak üzere 249 kişi şehit oldu.  24 darbeci öldürüldü, 50 darbeci yaralandı. Toplam o gece 2.200 kişi yaralandı.MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ ve yönetimi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 15 Temmuz gecesini ve sonrasındaki Demokrasi nöbetlerini ETV’nin canlı yayınında Nurgül Yılmaz’a anlattı.“15 TEMMUZ’UN SEYİT ONBAŞISI ÖMER HALİS DEMİR’DİR”
Programda Nurgül Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, “Bundan tam bir yıl önce 15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ihanet ile karşı karşıya kalmıştır. İlk anlarda saat 21.00-21.30 esnalarında bizim de duymuş olduğumuz, öğrenmiş olduğumuz askeri hareketlilik olduğu doğrultusunda idi. İlerleyen saatler de saat 23.00 sularında Başbakanımızın ilk açıklamasıyla asker içerisinde ki hain terör örgütüne mensup bazı illegal yapı elemanlarının,  bu kalkışmayı gerçekleştirdiklerini ve hiç bir şekilde taviz verilmeyeceğini, karşısında durulacağını sayın Başbakanımız beyan etmişlerdir.  Bununla ilgili olarak saat 22.00 civarlarında insanlarımız yavaş yavaş meydana, demokrasisine, devletine, bayrağına sahip çıkmak adına meydanlara akın etmeye başlamışlardır. Başbakanımızın bu açıklamasından sonra tamamen vatandaşlarımız meydanları doldurmaya başladılar. Ama yine bir belirsizlik vardı, herkeste bir beklenti vardı. Herkesin şöyle bir ortak kaygısı vardı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman açıklama yapacaktı, neredeydi? Herkesin tek düşüncesi ve tek telaşı bu konudaydı.  Kendisi beklenen açıklamayı yaklaşık olarak gece 01.00 sularında Facetimeüzerinden bağlanarak yaptı. Halkımızı, milletimizi O’ da Başbakanımız gibi meydanlara, sokaklara, demokrasiye sahip çıkmaya davet etti.  Çoğu illerde aslında en şiddetli olarak İstanbul, Ankara, Malatya gibi illerde bu kalkışma harekatı çok ciddi bir şekilde hissedildi.  Oradaki vatandaşlarımız da direkt olarak İstanbul’daki vatandaşlarımız Atatürk Havalimanına ardından Boğaz köprüsüne, Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne, Kısıklı’ya doğru hareket ettiler. Oraya gittiklerin de karşılaştıkları manzara çok vahimdi. Bundan yaklaşık 36 Yıl önce böyle bir girişimle karşı karşıya kalmış bu millet bu çağlarda, zaman da böyle bir kalkışma ile acaba darbe sosuna bandırılmış farklı bir hareketle karşı karşıya kalma duygusuyla, düşüncesiyle hareket ederek tankları da karşısında görünce müdahale etmek gereksinimi hissedip tanklara ve askerlere müdahale etmek durumunda kaldılar. Bu insanların tek arzusu vardı, tek düşüncesi vardı O’ da Vatandı. Tamamen bunun dışında hiçbir duygu, düşüncesi olmadan Vatanını savunmak niyetiyle meydanlara çıktılar.Bizim de 15 Temmuz’umuzun Seyit Onbaşısı Astsubay Başçavuş Ömer Halis Demir’imiz var.  O terörist girişimine karşı ölümü göze alarak Komutanının şehadeti emretmesiyle emredersiniz komutanım diyerek gidip hainlere, kurşunlarıyla müdahale ederek bizim bir kahramanımız var Ömer Halis Demir.  Rabbim şehadetini kabul etsin inşallah, nurlar için de yatırsın. O gecenin de Ömer Halis Demir gibi sayamayacağımız onlarca, yüzlerce kahramanlarımız var. 249  şehidimiz, 2.200  gazimiz var. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.
MİDDER 42 İLDE, 82 İLÇEDE TEMSİLCİLİK KURDU
Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Sönmez’e mikrofon uzatıldığında ise MİDDER’in 81 ilde nasıl teşkilatlandığını anlattı.  Osman Sönmez, “15 temmuz Milli İrade ve Demokrasiden Serhat Çağ başkanımın önderliği ile Manisa’da kuruldu.  İnanılmaz bir teveccüh ile karşılaştık. Adana, Aydın, İstanbul, Ankara ve Hakkari de kurmak istiyoruz. Bizi milletimiz hareketlendirdi. Bu süreçte bölge başkanlıklarımızı oluşturduk 7 bölge de şu anda 5 bölge de görev yapıyorlar. Şu anda 42 ilde il temsilcimiz oluşturuldu. Yönetim kurullarını oluşturdular. Olduğumuz illerin ilçelerinde de yapılanmaya gidiyoruz. Yaklaşık 82 ilçe de de şuan da İlçe temsilciliği oluşturmuş durumdayız. Bunun için Yönetim kurullarını 30 kişilik listeler haline çıkartmayı planladık, kararını aldık. İlçelerimiz 115 kişilik yönetimlerle illerimiz 30 kişilik yönetimlerle faaliyetlerine devam edecekler.

“TEK KISTASIMIZ VATAN VE MİLLET SEVDALISI OLMAK”
MİDDER’in İl ve ilçe başkanlığının alınabilmesi içintek kıstaslarının  Vatan ve Millet sevdalısı olmak gerektiğinin önemle altını çizen Osman Sönmez, “ Üyelerimiz için başvuru formumuz var. Kendi kişisel bilgilerini üyelerimiz oraya dolduruyorlar. Bununla ilgili üyeliğinin kabulü veya kabul edilmemesi yönetim kurulu kararına bağlı.  Onu imzaladıktan sonra başvuruyu  yönetim kurulu olarak değerlendiriyoruz. Kısa bir GBT araştırılmasını, çevresinden referanslarıyla soruşturmasını yapıyoruz “dedi.

“MİDDER AK PARTİ’NİN ARKA BAHÇESİ DEĞİL”
MİDDER’in AK Parti’nin çatısı altında kurulmuş bir sivil toplum örgütü olup olmadığı sorusuna ise samimiyetle cevap veren Serhat Çağ, “Siyasetin içerisinde genç yaşlardan beri bulunuyorum. Son siyaset yaptığım parti AK parti.  Herkesin gönlünde bir aslan yatar, bizimde gönlümde yatan aslan bellidir. MİDDER’İn AK Parti’nin arka bahçesi olarak yansıtılmasını doğru bulmuyorum. AK Parti içerisinde çok sıkı dostluklar, arkadaşlıklar, kardeşlikler edindiğimiz insanlar var. Mesela; Manisa Milletvekilimiz  MuratBaybatur ile bir dostluğumuz, abi kardeşliğimiz vardır.  MİDDER AK Parti’nin arka bahçesi değil. Tek derdimiz tasamız; vatanımız, milletimiz, bayrağımız.  Bizim demokrasinin bekçileri olmamız gerekiyor. Bunu Sayın Baybatur ile paylaştım.  Ve bana ‘haklısın, bunula ilgili bir oluşum kurmamız gerekiyor’ dedi.  16 Temmuz sabahı bu oluşumun adımları atıldı ve tohumları ekildi.  Onunla beraber başladığımız bu yolda, onunla beraber  devam ettik.  Murat Baybatur şu anda kurucu ulusal başkanımızdır. Ama AK Parti Milletvekilimiz Murat Baybatur’un öncülüğünde, birlikteliğinde kurulan bu oluşum; Ak Parti’ye mal edilmemesi gerekiyor, arka bahçesi olarak gösterilmemesi gerekiyor.  Bizim ilçelerimiz de teşkilatlarımız da MHP’ye gönül veren ve farklı siyasi partilere sahip insanlar da vardır. Bu oluşum içinde bu STK içerisinde siyaseti konuşturmuyoruz. Kişilerin siyasal kimliğine bakmıyoruz.  Ortak kaygı, ortak paylaşım Vatan ve Millet kaygısıdır” ifadelerine yer verdi.“MİDDER’İN MASRAFLARINI GÖNÜLLÜ VATAN SEVDALILARI ÜSTLENDİ”
Nurgül Yılmaz’ın; “Binalar, ofisler tutuyorsunuz, donatıyorsunuz, masasıydı, sandalyesiydi , telefon ve internet hatları… Bunlar hep masraf.  AK Parti’den veya başka bir kuruluştan maddi destek alıyor musunuz? Almıyorsanız bu dernek binaları nasıl kuruluyor? Bütçenizin kaynağı nedir? Sorusuna ise Serhat Çağ; “’Param var ama vatanım yoksa, bayrağım yoksa ben bu parayı ne yapayım’ diyen insanların katkılarıyla, gönülden yaptıkları yardımlarla bu masrafların altından kalkıyoruz. Gönüllü vatan sevdalıları bizi destekliyorlar, böyle idare ediliyor bu kuruluş aşamaları.  İyi niyetle yola çıktık.  Bizim parayla fazla bir işimiz yok. Devlete destek olan bir oluşumuz. Gönüllü vatan sevdalıları ile projeler geliştirmeye çalışıyoruz. MİDDER’in masraflarını gönüllü vatan sevdalıları üstlendi”  diye konuştu. 

MİDDER GENÇLİK 
KOLLARI GEZİLER DÜZENLİYOR
MİDDER Genel Merkez Gençlik Kolları BaşkanıElber Furkan Arslan ise Gençlik yapılanmasını anlattı.  Arslan; “MİDDER Gençlik Kolları; ilkokuldan üniversiteye, üniversite den devam ederek 30 yaşına kadar bütün gençliğe, milli iradeye, parti, ırk, mezhep ayırt etmeksizin sahip çıkan bir harekettir. Kurulduğumuz illerde 15 Temmuz Hatıra Ormanları kurduk.  Bizler bu olayı unutturmamak için Ankara’ya Kazan’a,  özel harekat merkezlerine geziler düzenledik ve İstanbul’a da inşallah en yakın sürede gezi düzenleyeceğiz. Bu geziler üniversite öğrencilerini, lise öğrencilerini kapsayan bir gezi turlarıdır. Üniversitelerde paneller, söyleşiler yapıyoruz ve 15 Temmuz darbe girişimini anlatıyoruz. Gençlerimizi bilinçlendiriyoruz” bilgisini verdi.

“UNUTTURMAYACAĞIZ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”
MİDDER Manisa İl Başkanı; Tarık Çanlı ise; “Bu göreve beni layık gören başta sayın başkanımız Serhat ÇAĞ ve yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemize bir daha böyle darbe girişimi olmaması adına ve bu darbeleri unutturmamak adına Manisa MİDDER İl Başkanlığı olarak,  elimizden gelen her gayreti göstereceğiz kimsenin şüphesi olmasın” dedi.MİDDER GENEL MERKEZİ ANKARA’DA
MİDDER Genel Merkezi’ni Ankara’ya taşıdıklarına vurgu yapan Genel Başkan Serhat Çağ, “Ankara’da binamız kurulmuş durumda.  Ufak tefek tadilatlar ve restorasyon yapılması gerekiyor. Onlarda gerçekleştirildikten sonra tahminime göre Ağustos ayı sonu gibi Ankara binamıza taşınmış olacağız. Ankara’ya taşındıktan sonra yeni bir TÜZÜK yapmamız gerekiyor.  Yenilenmiş yeni tüzüğümüzle, yeni yönetimimizle sizleri de tüm halkımızı haberdar edeceğiz. Yeni ekibimizle Ankara’ya görücüye çıkacağız, hizmet etmeye başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

MANİSA’DAKİ ETKİNLİKLER
15 Temmuz  Şehitlerini  anma  Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinden de bahseden Serhat Çağ, “Türkiye’nin hemen hemen 81 ilinde 11 Temmuz ile 15 Temmuz tarihleri arasında programlar yapılıyor. Komitede yaklaşık olarak 20-25 kişi bulunuyoruz. Bununla ilgili devletimizin, Cumhurbaşkanlığımızın belirlediği bir anma etkinliği programı var. MİDDER olarak bizlerinde ayrıyeten yaptığımız programlarımız vardır. 11 Temmuz ve 15 Temmuz arasında bu etkinlik programları gerçekleştirilecek.  Bu süre zaafında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yaptığı organizasyonlarda, bisiklet turları, yürüyüşler ve koşu yarışları olacak “dedi.

“MİDDER’İN 2023 YILINA KADAR HEDEFLERİ HAZIR”
MİDDER’in hedeflerinden bahseden Serhat Çağ; “İlk hedefimiz 5 yıllık programlarımızı tamamlamaktır. Şu anda MİDDER’ in 2022-2023 yılına kadar hedefleri, programları az çok netleşmiş durumdadır.  Her zaman milletin içerisinde olan milletin kendisinin içinde olduğu, milletin iradesini temsil edildiği bu nokta da milleti de içimize alarak milletle beraber ebediyete dek, sonsuza kadar sürecek bu ruhun fikrini biz Manisa da başladığımız için gururuyuz, onuruyuz. Bizden sonra gelecek olan genç kardeşlerimiz de bu bayrağı en iyi seviyede ve en yüksek seviyede tutmaya taşımaya devam edeceklerine ben kalben, gönüllen inanıyorum.  Bizi kalben destekleyen halkımıza, tüm üyelerimize, Manisalı hemşerilerimize, tüm vatandaşlarımıza ülke genelinde bizleri kalben destekleyen tüm milletimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” görüşlerine yer verdi.“MİDDER DEVLET DER”
Serhat Çağ  sloganlarını da belirlediklerinden bahsettiği konuşmasında; “Bizim bir sloganımız var. Sloganımız Şu; “MİDDER devlet der. MİDDER Millet der.MİDDER Vatan der. MİDDER bayrak der.”Bu dört olguyu içinde barındıran, kalbinde, zihninde barındıran herkese kapımız açıktır ve desteklerini bekliyoruz” dedi.
 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.