MOSB TAİDER İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi, sanayicileri için rekabetçi bir üretim ortamı oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmaların yanı sıra; sanayinin sürdürülebilirliğini sağlama odaklı projeleri ile de örnek iş birliklerine imza atıyor. MOSB; bünyesindeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile protokol imzaladı. Bu kurumsal sürece;Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sarıgözoğlu firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu öncülük ediyor.

MOSB TAİDER İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
banner46

Manisa OSB’de faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası pazarlardaki rekabet güçlerinin arttırılması, firmaların gelişime ihtiyaç duyduğu alanların tespit edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, Türkiye’de olduğu gibi Manisa OSB’de de yaygın olan aile şirketlerinde aile, ortaklık ve iş arasındaki dinamik ilişkiyi doğru bir şekilde kurabilmenin ve başarının devamlılığının sağlanmasında, karlı sürdürülebilir büyümenin desteklenmesinde ve bu sayede ülke kalkınmasına katkı koyulmasında aile şirketlerinin kurumsallaşması büyük önem taşıyor.

MUSTAFA SARIGÖZOĞLU VE  AYDIN ÖĞÜCÜ İMZALARI ATTI
Bu kapsamda Manisa OSB’de yer alan aile şirketlerinin sahipleri ve yeni nesil üyelerinin kurumsallaşma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Manisa OSB  ve TAİDER işbirliği protokolü imza töreni, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu ile TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü’nün imzalarıyla gerçekleşti.

AMAÇ AİLE ŞİRKETLERİNİ KURUMSALLAŞTIRMAK
Törende konuşan Manisa OSB Yönetim Kurulu BaşkanVekili  veSarıgözoğlu Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu “Bizler, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak, Bölgemiz sanayicilerinin rekabet güçlerini arttırmak üzere sürekli çalışmalar yürütüyoruz. Sanayicilerimize uygun maliyetli altyapı sağlamanın yanında, aynı zamanda gelişimine ihtiyaç duyduğu alanları tespit ederek bu konularda proje çalışmaları yapıyoruz. İşte bu çalışmalar kapsamında da, Ülkemizde olduğu gibi Bölgemizde de aile şirketlerinin oldukça yaygın olduğunu gördük ve aile şirketlerinin kurumsallaşmalarını sağlamanın sürdürülebilirlikleri açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK TEMSİLCİ TAİDER
Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sarıgözoğlu Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu, “Bünyemizdeki aile şirketlerinin, dünyadaki aile şirketlerinin geçmiş deneyimleri ile sanayicilerimizin sorun ve ihtiyaçlarına cevap bulabilmeleri, sürdürülebilir, karlı ve kalıcı sistemler kurabilmeleri için gereken ipuçlarını öğrenebilmeleri amacıyla Bölgemiz ve bu konunun ülkemizdeki ilk ve tek temsilcisi olan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği arasında işbirliği yaptık. Bu işbirliği ile aile şirketleri ve ortaklıkları olan sanayicilerimize kurumsallaşma yolunda ihtiyaç duydukları eğitim, seminer ve bunlar gibi çeşitli organizasyonlar düzenlemektir. TAİDER ile iş birliğimizin bu anlamda sanayicilerimiz için büyük katma değer yaratacağına inancım tamdır” diye konuştu.

“İŞ DÜNYASI AİLE İŞLETMELERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYUYOR”
TAİDER Aile İşletmeleri Başkanı Aydın Öğücüde konuşmasında konuya ilişkin görüşlerini paylaştı. Öğücü,  “Gelişen dünya ekonomileri iş dünyasının itici gücü konumundaki aile işletmelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Bu sebepledir ki aile işletmeleri olarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etme yolunda yeniliklere açık olmayı, birbirimizin deneyimlerinden yola çıkarak, birbirimizle paylaşarak ve birbirimize destek olarak zorlukları aşmayı, bizden sonraki kuşaklarında aynı hassasiyet, bilinç ve kültürle yola devam edebilmeleri için onlara ilham vermeyi son derece önemsiyoruz. Bu felsefeden hareketle derneğimiz bünyesinde aile işletmelerinin ihtiyaç duydukları konulara ilişkin eğitsel faaliyetlerimizi yürüttüğümüz TAİDER Aile İşletmeleri akademimizi kurduk” diye konuştu.

MOSB AİLE İŞLETMELERİNE DESTEK TAİDER’DEN
TAİDER Aile İşletmeleri Başkanı Aydın Öğücü, “Akademi bünyesinde gerçekleştirilen eğitsel faaliyetler ve içerikleri aile işletmelerinin kendine özgü yapıları göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel ve özgün tasarımlardır. Sürekli gelişen ve büyüyen dinamik yapısı ile ülkemizin en önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan Manisa OSB ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde hazırladığımız programları bölgede faaliyetlerini sürdüren tüm aile işletmelerimize destek olacak şekilde sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefe katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza ve Manisa Organize Sanayi Bölgesine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER