banner83

YAYILAN KÖTÜ KOKU YAKAYI ELE VERDİRDİ

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi Kümeevleri’nde yaşayan vatandaşlar, iki hafta önce kiraya verilen bir depoda çıkan kötü kokular nedeniyle zor anlar yaşadı.  Pencere, kapı kapattıran kokunun kaynağını anlayamayan mahalleli, daha sonra çıkan kokunun hayvansal dışkı atığı olduğunu fark edince, durumu hemen yetkililere haber verdiler. Olay yerine gelen ekipler, depoya mühür vurdu.

YAYILAN KÖTÜ KOKU  YAKAYI ELE VERDİRDİ
banner87


GÜBREDEN ÇIKAN AZOT MARULLARI YAKTI!

Durumu fark eden ve ekiplere haber veren kişilerden biri olan Mahalle sakini G.Ş., olayla ilgili şunları anlattı. “Evimizin yakınında bulunan bu depo çok uzun yıllardan beri var. Ama sahibi burayı kiraya vermiş, 2 hafta oldu bunu öğreneli.  Kiracı bugün depoyu açınca ve orada çalışmalar başlayınca dayanılmaz bir koku mahalleyi sardı. Kokudan tüm mahalleli, evlerine sığındı. Gübreden çıkan azot nedeniyle evimizin önündeki marul tarlasındaki marullar yanmış. Babam bunu fark edince depo sahibine haber verdik. Olay böyle gün yüzüne çıktı. Muhtarımız Bedir Kılıç ve zabıta ekipleri geldi. Çevre ve Şehircilik ekipleri geldi,  ceza kesti. Depoya mühür vuruldu.”

40 TON KİMYASAL GÜBRE TESPİT EDİLDİ

Depoda endüstriyel, kimyasal gübreler ve zirai kimyasal ürünler tespit edildi. İşletmeye ait ‘İşyeri açma ve Çalıştırma Ruhsatı’ bulunmadığı gerekçesiyle mühürlenen depoda, 40 ton kadar kimyasal gübre bulundu. Söz konusu gübrenin satılmak üzere depodan gönderilmesi için hazırlık yapıldığı tespit edilirken, işletme Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince kapatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
keto
keto - 7 ay Önce

Çevre il müdürlüğü nehirlere atık boşaltantarı da yakalasın zahmet olmazsa

Sıkıntılı komsular
Sıkıntılı komsular - 7 ay Önce

Nesanli mahalleymis bizim evimizin altında yemek imalathanesi var uyku uyku uyuyamıyorum gürültü koku pislikten duramıyorum kimse ilgilenmiyor buradakiler insan değilim haber bile isteğe göre yapiliyor

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94