YETKİLİLER ANITTAKİ BU KÜFÜRLERİ GÖRMÜYOR MU?

Cumhuriyet Meydanında yükselen Milli Egemenlik Anıt kaidesine kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, çirkin yazılar yazılması, tepkilere neden oluyor. Anıta yazılan küfürlü yazıların, valilik binasının yaklaşık 60 metre uzağında olmasına rağmen, hala silinmemesi veya müdahale edilmemesi; konuyla yakından ilgilen vatandaşların merak ettiği konular arasında.

YETKİLİLER ANITTAKİ  BU KÜFÜRLERİ  GÖRMÜYOR MU?
banner87
Valilik binasının tam  karşısında, Cumhuriyet Meydanı’nda yükselen Milli Egemenlik Anıtı’na yazılan çirkin ve küfürlü yazılar; çevredeki esnaf, duyarlı vatandaşların tepkisine neden oluyor. Valilik binasına yaklaşık 60 metre uzaklıkta bulunan kaidenin arka kısmına yazılan küfür içerikli yazılar,  Milli Egemenlik Anıtı’nın içerdiği anlama saygısızlık niteliği taşıyor.
“BU KADARINADA PES DOĞRUSU”
Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yazılan yazıların  bugüne kadar silinmemesi ve olaya müdahale edilmemesini  kınayan çevredeki vatandaşlar, yetkili kurum ve kuruluşları acilen göreve çağırdı.  Yazıların silinmesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “bu kadarına pes doğrusu. Bir insan bu kadar mı saygısız olur? Kendi evlerinin duvarlarına bu yazılar yazılsa kabul ederler mi? Kaldı ki Milli Egemenlik Anıtı’na böylesi yazıların yazılmasını,  tamamen vatan hainliği olarak niteliyoruz. Anıta bu çirkin ve küfürlü yazıları yazanların  sıkı takip edilerek, bu kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER