Bakanlık kutladı, yıkanıp tekrar kullanılabilen maskeler acil ihtiyaca cevap verecek

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜNYESİNDE TÜRKİYE’DE İLK DEFA MANİSA İSMET İNÖNÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN KORONA VİRÜS SALGININA KARŞIN YIKANIP TEKRAR KULLANILABİLİR HİJYEN VE CERRAHİ MASKE ÜRETİMİ BAŞLATILDI. OKUL YÖNETİMİ, ÖĞRETMENLER VE PERSONELLERİN GÖNÜLLÜ OLARAK ÜRETİMİNİ YAPTIĞI MASKELER KURUMLARIN ACİL İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK.

Bakanlık kutladı, yıkanıp tekrar kullanılabilen maskeler acil ihtiyaca cevap verecek
banner87

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye’de ilk defa Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından korona virüsü salgınına karşın yıkanıp tekrar kullanılabilir hijyen ve cerrahi maske üretimi başlatıldı. Okul yönetimi, öğretmenler ve personellerin gönüllü olarak üretimini yaptığı maskeler kurumların acil ihtiyaçlarına cevap verecek.

Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından korona virüsü salgınına karşın hijyen ve cerrahi maske üretimine başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan sağlık maskeleri yıkanıp tekrar kullanılabilir olma özelliği taşıyor. Okul yönetimi, öğretmenler ve personeller tarafından gönüllülük esasına göre üretilen sağlık maskeleri, görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor. Tamamen hijyenik ortamda üretilen maskeler için Türkiye’nin farklı noktalarından siparişler yağıyor.

Bakanlık okulu tebrik etti

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye’de ilk defa üretilen maskeler için Milli Eğitim Bakanlığı da yayınladığı mesajla okulu tebrik etti. Meslek liselerinde ilk maskelerin üretilmeye başladığını Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "İlk sevindirici haber Manisa’dan geldi. Manisa’da İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde günde bin hijyen cerrahi maske üretimi başladı. Bir günde 10 bin ilave maske siparişi aldılar. İl müdürümüzü, okul yöneticilerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Ürettikleri maskeler hakkında bilgi veren Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aynur Özdemir, “Bu çalışmaya okulda bulunan arkadaşlarımızla birlikte yardım amacıyla bir işe koyulalım dedik. Eczanede ve çarşılarda satılan maskeler çok pahalı olduğundan kamuda çalışan arkadaşlarımıza faydamız olsun diye okulumuzun hizmetlisinden aşçısına kadar müdür, müdür yardımcıları öğretmenler hepimiz el birliğiyle şu an çalışıyoruz. Şu an hepimiz canla başla gönüllü olarak çalışıyoruz. Hiçbir şekilde gelir elde edilmiyor. Malzemelerin parasını döndürebilmek için 1 TL gibi bir fiyattan satıyoruz” dedi.

“Bu çalışmayla örnek olduk”

Gönüllülük esasıyla çalışan Türkiye’deki tek okul olma özelliğine de sahip olduklarını belirten Özdemir, "Şu an gerçekten de arkadaşlarımızla birlikte gönüllü olarak çalıştığımızdan dolayı Türkiye genelinde tek okul olma özelliği gerçekten bize gurur verdi. Arkadaşlarımız için de aynı şey geçerli. Şu an bizim sayemizde bütün okullar, kız meslek liseleri ve halk eğitim merkezleri de bu işi yapmaya başlayacaklar. Biz bu çalışmayla örnek olduk” diye konuştu.

“Pamuklu ve yıkanabilir olduğundan dolayı kesinlikle bakteri üretmiyor”

Maskelerin en büyük özelliğinin pamuk olduğundan dolayı yıkanabildiği için bakteri üretimine de engel olduğunu belirten Özdemir, “Maskemizin en büyük özelliği, diğer maskelerde bildiğimiz kadarıyla belli bir süre takıldıktan sonra bakteri üretmeye başlıyormuş. Bizim kumaşlarımız pamuklu ve yıkanabilir olduğundan dolayı kesinlikle bakteri üretmiyor. Kişiler gündüz maskeleri kullanıp akşam evinde yıkayıp sabah ütüledikten sonra tekrar kullanabilir. Kesinlikle atma yok. Hem bütçe olarak hem de kişilerin sağlığı için de faydalı” ifadelerini kullandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına maskelerin 1 TL’den verildiğini söyleyen Özdemir, “Kamu kuruluşlarına 1 TL dedik, ama dışarıdan arkadaşlar bizden alıp kar koyarak sattıklarından onların da ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 2 TL dedik. Okulumuzun tüm personelleriyle birlikte 10 kişiyiz. Şu an talep o kadar fazla ki onları yetiştiremiyoruz. Gaziantep, Hatay, Balıkesir, Ankara, İzmir, İstanbul gibi illere de maske gönderdik. Gün birlik günü, herkesin dayanışmasına ihtiyacımız var. Birlikte çalışıp birlikte üreteceğiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CIHAN SERT
CIHAN SERT - 4 ay Önce

Ben CIHAN SERT, Stockholm'de bekar bir anneyim, kızlarımın tedavisi ve Noel için bir kredi ile bana yardımcı olan gerçek bir borç veren hakkında tanıklık etmek istiyorum, o Bay Matthew Ryan, Güvenilir, oradaki herkes krediye muhtaç onunla matthewryan12122@gmail.com üzerinden iletişime geçmelidir.
Saygılarımızla
CIHAN SERT

Joseph Green
Joseph Green - 4 ay Önce

FONLARIN FİNANSAL HİZMETLERİNE YARDIM
ACİL KREDİYE İHTİYACINIZ VAR MI?  Her türlü krediyi çok sunuyoruz. iş kredisi. bireysel kredi.  SBA kredisi. şirket kredisi. yatırım kredisi. Ekipman finansmanı. kolaj kredisi. Başlangıç ​​kredisi. öğrenci kredisi. Bir ev veya araba satın almak için krediye ihtiyacınız yok Artık endişelenmeyin ve FACEBOOK PAGE Joseph Green Yardım Fonlarımızla iletişime geçin.  mevcut kredi geçmişinizden bağımsız olarak bireylere veya şirketlere her türlü krediyi sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle mail yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: josephgreenhelpfunds256@outlook.com.  WhatsApp +2203355196'dan bize ulaşın

Joseph Green
Joseph Green - 4 ay Önce

FONLARIN FİNANSAL HİZMETLERİNE YARDIM
ACİL KREDİYE İHTİYACINIZ VAR MI?  Her türlü krediyi çok sunuyoruz. iş kredisi. bireysel kredi.  SBA kredisi. şirket kredisi. yatırım kredisi. Ekipman finansmanı. kolaj kredisi. Başlangıç ​​kredisi. öğrenci kredisi. Bir ev veya araba satın almak için krediye ihtiyacınız yok Artık endişelenmeyin ve FACEBOOK PAGE Joseph Green Yardım Fonlarımızla iletişime geçin.  mevcut kredi geçmişinizden bağımsız olarak bireylere veya şirketlere her türlü krediyi sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle mail yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: josephgreenhelpfunds256@outlook.com.  WhatsApp +2203355196'dan bize ulaşın

Sayın Victoria Johnson
Sayın Victoria Johnson - 4 ay Önce

10.000 Euro ile 10.000.000 Euro arasında (ticari veya ticari krediler, kişisel krediler, kişisel krediler, ipotek kredileri, araba kredileri, borç konsolidasyon kredileri, risk sermayesi kredileri, sağlık kredileri vb.) Kredi aramak için gerçek bir finansal kredi şirketi arıyorsunuz. ))
Yoksa herhangi bir nedenden ötürü bir bankadan veya finans kurumundan kredi almayı reddetti mi?
Şimdi başvurun ve gerçek bir finansal kredi alın. 3 gün içinde işlenir ve onaylanır.
PASİFİK FİNANSAL KREDİ FİRMASI Doğrulamak için geçerli bir kimlik kartı veya ülkenizin uluslararası pasaportu ile% 2 düşük faiz oranıyla bireylere ve şirketlere gerçek finansal hizmetler sunan uluslararası bir kredi vericisiyiz. kredi alınmış ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıldır.

Anında yanıt almak ve sınır başvurunuzu 2 iş günü içinde işleme koymak için
Doğrudan bu posta yoluyla bize ulaşın: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın:

Tam isim: ____________________________
Kredi olarak gereken par

Sayın Victoria Johnson
Sayın Victoria Johnson - 4 ay Önce

O eGestor agora também consegue atender produtores rurais para emissão de notas fiscais eletrônicas!

Quer saber se essa novidade também está disponível no seu estado?

Vamos conversar, !

Aguardo seu retorno

Adrian Bayford
Adrian Bayford - 4 ay Önce

İyi günler

Her amaca uygun bir krediye mi ihtiyacınız var? Finansal bir sorununuz mu var? Bridge Finance, müşterilere uygun bir faiz oranında finansal hizmetler sağlayarak garanti edilir. Kredilerimiz basit ve hızlıdır. İhtiyacınız olan krediyi almak için bugün bize ulaşın. % 2 faiz oranıyla herhangi bir krediyi bütçenize uygun hale getirebiliriz. Eğer ilgileniyorsanız, şimdi (adrianbay0008@gmail.com) ile irtibata geçiniz

Barry Bills
Barry Bills - 4 ay Önce

Faiz olmadan hızlı bir kredi mi arıyorsunuz hızlı fon almak için Lookoutrelief@gmail.com adresine e-posta gönderin.

Abdullah
Abdullah - 3 ay Önce

Finansal olarak kötü müsün? Bu ömür boyu finansal kredi teklifini al ve ver
İşiniz, eğitim, evler ve bir asansör inşa. 10.000,00 Euro
50.000.000,00

en fazla 60 yıl% 3,0. Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın
devam edebilmemiz için bugün bize ulaşın:
1. Tam isimler: ______
2. iletişim adresi: __________
3. ülke __________
4. Gerekli kredi tutarı: _________
5. Kredinin Süresi: _________
6. doğrudan telefon numarası: ________
7. Kredinin amacı: ________
8. Yaş .__________________
9.Seks .__________________
10. Meslek .___________
11. Aylık gelir ._________

Selamlar,

Abdullah


SIRADAKİ HABER