banner83

Kazadan sonra ilk adımlarını mutluluk gözyaşlarıyla attı

Geçirdiği trafik kazası sonrası yatağa bağlı kalan 43 yaşındaki Seyhan Keskin, her şeyden umudunu kestiği bir anda, kazadan 35 gün sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde yapılan başarılı operasyonla yeniden sağlığına kavuştu. Ameliyattan 3 gün sonra fizyoterapistler eşliğinde yürüme alıştırmalarına başlayan Keskin, gözyaşlarına hakim olamazken, ilk adımlarını atmanın mutluluğunu yaşadı.  

Kazadan sonra ilk adımlarını mutluluk gözyaşlarıyla attı
banner87

Yaşadığı trafik kazası sonrası bir daha yürüyemeyeceğini düşünen 43 yaşındaki Seyhan Keskin,  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Güvenir Okçu tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrasında ilk adımlarını attı. Elazığ’dan İzmir’e doğru kendi özel araçlarıyla yola çıkan ve Kayseri yakınlarında geçirdikleri trafik kazası sonrası 35 gündür yatağa mahkum kalan Keskin, sağlığına yeniden kavuştuğu için mutluluk gözyaşları dökerken hem operasyonu yapan doktorlara hem de fizyoterapistlere teşekkür etti.

  “HASTAMIZ AMELİYATTAN 3 GÜN SONRA AYAĞA KALKTI”

  Zor bir ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Prof. Dr. Güvenir Okçu, “Hastamız 12 Ağustos’ta Kayseri yakınlarında bir kaza geçiriyor. Bir yoğun bakım süreci var 2 haftaya yakın. Sonrasında yatak istirahati önerilerek evine gönderiliyor. Hastamız bir başka hastaneye başvuruyor. O hastanede bu kırığın ameliyat edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Kırık, leğen kemiğinin bir kırığı. Sonunda hasta yakınları biraz İnternet araştırması, biraz da sağa sola sorarak bu tedavinin nerede yapılabileceği konusunda bir fikre sahip oluyorlar. Bize telefon yoluyla ulaştılar. Biz de kendilerinin tedavisini üstlenebileceğimizi söyledik. Bunun üzerine hasta yakınlarının desteğiyle Çorum’dan tedavisini yaptırmak üzere 800 kilometre yol gelerek Manisa Celal Bayar Üniversitesine geldi. Geçen hafta içinde ameliyat edildi. Ameliyat ekibinde benimle beraber ve Prof. Dr. Serkan Erkan da vardı. Beraber bir ekip olarak hastamızın ameliyatını yaptık. Fizyoterapistimiz Koray Bey ameliyat sonrası hastamızın fizyoterapisi ile ilgilendi. Hastamız dünden itibaren ayağa kalktı ve yürümeye başladı. Hastamızı 15 Eylül’de ameliyat ettik ve 18 Eylül’den itibaren yürümeye başladı. Yani ameliyatın 3 gün sonrası hastamız 35 günlük bir yatak istirahatinin ardından yataktan çıkıp yürümeye başladı.” dedi.

  “FİZİK TEDAVİ EN AZ CERRAHİ KADAR, CERRAHİ DÖNEM SONRASINDA ÖNEMLİ”

  Fizyoterapist Koray Şen de bu tip ameliyatların ardından fizyoterapinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Fizik tedavi en az cerrahi kadar, cerrahi dönem sonrasında önemli. Hastamızın rehabilitasyon programı bizim öngördüğümüz süre bir buçuk iki aylık bir süreç olacak. bir buçuk iki aylık süre içerisinde yine her gün rehabilitasyon programına devam etmesi gerekiyor.”

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

43 yaşındaki Seyhan Keskin ise duygularını şu sözlerle anlattı, “Eşimin görevinden dolayı tayini çıktı. Elazığ’dan İzmir’e doğru yola çıkmıştık. Sadece Elazığ’dan eşyayı gönderdikten sonra kaza yaptığımız hatırlıyorum onun dışında hiçbir şey hatırlamıyorum. 14 gün yoğun bakımda kalmışım ama ben hiçbir şey hatırlamıyorum. Burada çok mutluyum, hocalarım da çok iyi. Güvenir hocam çok iyi, fizik tedavide Koray hocamdan şuan terapi alıyorum. İki günde ayağa kaldırdı beni, çok mutluyum. Bugün düne göre biraz daha fazla yürüdüm. Allah her ikisinden de razı olsun. Yatalak kalmaktan çok korkuyordum. İki tane çocuğum var 35 gündür görmüyorum çocuklarımı.”

  “EŞİMİN YATALAK KALACAĞINI SÖYLEDİLER”

  Yaşadıkları çaresizlik nedeniyle doktor arayışına girdiklerini anlatan Seyhan Keskin’in eşi İbrahim Keskin, “Elazığ’dan İzmir istikametine giderken eşyamızla birlikte yolda kaza yaptık ve Kayseri’de Erciyes Üniversitesinde 14 gün yoğun bakımda yattı eşim. Bizi eve çıkardılar ve 45 gün sonra yeniden kontrole gelmemizi söylediler. Biz bu sürede, çok kısa bir süre olduğu için ve bakım da gerektiği için ailemin yanına Çorum’a gittik. Evde bakamayacağımızdan özel hastane ayarladık. Özel hastanede bir hafta sonra bize mutlaka eşimin ameliyat olması gerektiğini söylediler. Ameliyat olmazsa sakat kalacağı, yürüyemeyeceği, yürüse bile hayatı boyunca çok büyük acılar çekeceği ve ayağının kısa kalabileceğini söylediler. Biz de bu durumda bu ameliyatı kalça kırığı ameliyatını kim yapar diye araştırdık. Bu ameliyatı yapsa yapsa Manisa Celal Bayar Üniversitesinde güvenir Hoca yapar dediler. Biz de Güvenir hocamıza ulaşmaya çalıştık. İnternetten araştırdık, kendisine telefon yoluyla ulaştım. Kendisine filmleri gönderdim, gerekli açıklamaları yazdım. Çok umutsuz olduğum bir günde hocam bana dönüş yaptı. “Gelin ben size bakarım, hastanızı ayağa kaldırım” dedi. Bu bizim için umut ışığı oldu. Hastamızı kendi aracımızla modifiye ederek 900 kilometre gelerek buraya getirdik. Geldiğimiz günden beri hocalarımız ilgilendi bizimle. Gerçekten hocam dediğini yaptı, hastamızı 2-3 gün içinde ayağa kaldırdı. Kendisinden Allah razı olsun.” diye konuştu.                                          

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94