Maskeyi Neremize Takacağımızı Karıştırıyoruz

Maskeyi Neremize Takacağımızı Karıştırıyoruz
banner87

Artan koronavirüs vakaları üzerine, sık sık sosyal mesafe, hijyen ve maske takma çağrıları yapılmasına rağmen, vatandaşların özellikle maske ve sosyal mesafe bu kurallara uymakta zorlandığı gözlendi.

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip korona virüs nedeniyle ilkbaharda sokağa çıkma kısıtlamalarına gidildi. Ancak daha sonra kontrollü sosyal hayat uygulaması başladı. Bu süreçte vatandaşlar maske takmaları, sosyal mesafeye uymaları ve temizliğe dikkat etmeleri konusunda uyarıldı. Buna rağmen vatandaşlar, kurallara uymayınca özellikle maske takmak pek çok şehirde zorunlu hale geldi. Ancak buna rağmen kimi vatandaşlar bu kurala uymuyor. Kimi vatandaşların maskeyi takıp çenesine indirdiği, kimi vatandaşların ise burnunu kapatmadığı görüldü. Bazı vatandaşların ise maskeyi yüzüne takmak yerine koluna taktığı gözlendi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
derya
derya - 2 ay Önce

Dengesiz insanlar yüzünden okullarda bunların yüzünden açılmıyor çocuklar okuladan soğudular her yer serbest okul yasak.Bence okulda daha güvende olurlardı.Parklarda kafelerde cirit atıyorlar dışarı daha tehlikeli Allah yardımcımız olsun zor işimiz.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94