banner83

TRT’de Manisa konuşuldu

Manisa’da yürütülen sağlık hizmetleri TRT Anadolu kanalında yayınlanan “Sağlıklı Yaşam Anadolu’da” programında masaya yatırıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Sakıp Eskicioğlu ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer’in konuk olduğu program 11 Kasım 2011 Cuma günü saat 12.00’de TRT Anadolu’da yayınlanacak.

TRT’de Manisa konuşuldu
banner87
TRT ve Sağlık Bakanlığı’nın ortak projesi olarak yayınlanan “Sağlıklı Yaşam Anadolu’da” programı Manisa’yı ağırladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Sakıp Eskicioğlu ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer’le birlikte katıldığı programda Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın Manisa’daki yansımaları ve yürütülen sağlık hizmetleri geniş kapsamlı olarak ele alındı.

Kübra Sarımehmetoğlu’nun hazırlayıp sunduğu programda Dr. Tay konuşmasına Manisa’yı tanıtarak başladı. Bir Manisalı olarak Manisa’nın tanıtımını önemsediğini belirten Dr. Tay, Manisa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra üzümü, pamuğu, zeytini ile tarımsal alanda dünya piyasalarında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek,  ünlü markaların üretim yaptığı organize sanayi bölgesi ile de kentin ülkeye önemli katma değerler sağladığını vurguladı. Programda Sağlıkta Dönüşüm Programı ile Manisa’da uygulamaya geçilen Aile Hekimliği, Pashacasino 112 Acil Sağlık Hizmetleri, sağlık alt yapısı ve genel sağlık göstergeleri hakkında bilgi veren Dr. Tay, 2014’e kadar tamamlanarak Manisalıların hizmetine girecek olan yatırımları anlattı. Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Sakıp Eskicioğlu’nun hastane birleşmeleri, hastane bünyesinde yürütülen sağlık hizmetleri, evde bakım hizmetleri ve (KETEM) Kanser Erken Teşhis Merkezi çalışmalarına ilişkin bilgiler verdiği programda Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmetleri, Ahmetli Ruh Sağlığı Ünitesi, çocuk psikiyatrisi hizmetleri ve genel psikiyatri uygulamalarını anlattı. Bant kaydı TRT Ankara stüdyosunda gerçekleşen program 11 Kasım 2011 Cuma günü saat 12.00’de TRT Anadolu ekranından izleyicileriyle buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94