banner83

YIRTILAN AORT DAMARI BAŞARIYLA ONARILDI    

Manisa’nın Kula ilçesinde yaşayan 48 yaşındaki Erkan Öztürk’ün yırtılan aort damarı, Salihli’deki özel bir hastanede gerçekleştirilen ameliyatla başarıyla onarıldı. 

YIRTILAN AORT DAMARI BAŞARIYLA ONARILDI    
banner87
 Kula’nın 4 Eylül Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk babası eğitimci Erkan Öztürk, ani başlayan göğüs ve sırt ağrısı nedeniyle Kula Devlet Hastanesine başvururken, buradan Manisa Şehir Hastanesine sevk edildi. Yapılan tetkiklerde Öztürk’ün aort damarında yırtık tespit edildi ve Salihli’deki özel bir hastaneye sevk edildi.
 
  Kalp ve Damar Cerrahisi  Uzmanı Op. Dr. Şekip Kazım Çelik tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyon sonrası Öztürk’ün yırtılan aort damarı onarıldı. Öztürk, 2 gün KVC Yoğun Bakım Ünitesi, 2 günde serviste olmak üzere 4 günün ardından sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi.
 
  "YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM"
  Başarılı operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Çelik “Biz buna tıp dilinde akut tip 1 aort diseksiyonu diyoruz. Bu hastaların ölüm tehlikesi çok yüksek olup, acil olarak acil olarak ameliyat edilmeleri gerekmektedir” dedi.
 
  Aort damarı yırtığının tam teşekküllü hastanelerde, tecrübeli cerrahlar tarafından gerçekleştirildiğini vurgu yapan Op. Dr. Çelik “Hastamız Manisa’dan sevk edilip bize ulaştıktan 1 saat içerisinde ameliyata alınıp, yırtılan aort damarı onarılıp, kalp kapakçığı değiştirilmiştir” dedi. Hastanedeki kalp ameliyatlarına 2 yıl önce başladıklarını belirten Op. Dr. Çelik “Bu süre zarfında yaklaşık 500 açık kalp ameliyatı yaparken, bunların 12 tanesi ise hastamız Erkan Öztürk’ün olduğu gibi aort yırtılmasıdır” şeklinde konuştu.
 
Op. Dr. Şekip Kazım Çelik’in başarılı ameliyatı sonrası yırtılan aort damarı onarılıp sağlığına kavuşan Erkan Öztürk ise “Sağlığıma kavuştum. Şuan yeniden doğmuş gibiyim. Beni sağlıma kavuşturan hekimlere teşekkür ediyorum. Bölgemizde iyi ki bu tür ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir hastanemiz var” diyerek mutluluğunu dile getirdi.
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94