HDP'NİN BÜYÜKŞEHİR EŞ BAŞKAN ADAYLARI ETV'DE KONUŞTU  

HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Naci Sönmez, Millet İttifakı’yla bir ittifak halinde oldukları iddiasına karşılık,  “Kesinlikle Millet İttifakı’yla hiç bir ittifak anlaşmamız yoktur. Bu söylentilerin hepsi, tükenmekte olan iktidarın son çırpınışları. O yüzden hepimizi bir çuvala doldurarak herkesi terörist ilan etmeye çalışıyorlar. Emekçilerle, ezilen, ötekileştirilen, yaşam alanları tahrip edilenle halklarla ittifak halindeyiz. İYİ Parti'nin olduğu her yerde adayımız var.” dedi.

HDP'NİN BÜYÜKŞEHİR EŞ BAŞKAN ADAYLARI ETV'DE KONUŞTU  

banner46
31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ETV Manisa ekranlarında siyasetin nabzını tutan Seçim Masası programının bu seferki konuğu HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan ve Naci Sönmez oldu.
 Mustafa Başgülşen'in sorularını yanıtlayan eş başkanlar, Manisa için hayata geçirmek istedikleri projelerini ve Manisa için oluşturdukları vizyonu anlattılar. Engelli bireylerin rahatça sosyal hayatın içinde olabilecekleri engelsiz bir şehir planladıklarını ifade eden eş başkanlar, özellikle kadınlara öncelik tanıyacaklarını belirttiler. Eş Başkan Adayı Hatice Aslan, “Kadınları yaşama, ekonomiye, yönetime, sosyal alana katan projeler içerisinde olacağız.” dedi.
 
“YÖNETİM, VİZYON İŞİDİR”
 
Manisa için Manisalılarla ortaklaşa olarak projeler üreteceklerini vatandaşların düşüncelerine saygı duyacaklarını aktaran HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Naci Sönmez ; “Biz Manisa’da var olan sorunları çözerken, aynı zamanda ne tür kazanımları getirebilir düşüncesiyle çalışabilecek potansiyele ve vizyona sahibiz. Yerel yönetimler, belediyecilik gibi idare mekanizmalarını yönetmek bir vizyon işidir. Biz maalesef bugün siyasal iktidarın küçük parçaları, minyatürleri halinde, tekçi anlayışı illerinde ve ilçelerinde gerçekleştiren kopya belediye başkanları ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyduğu vizyonun ilçelerde ve illerdeki temsilcisi gibi ona benzemeye çalışan, farkındalığı çoğaltmayan, tek tipleşen bir zihniyetle kentlerimizi çok kötü yönettiklerini düşünüyoruz. Dediğimiz gibi, yönetim işi bir vizyon işidir. Vizyonunuz yoksa misyonunuz da olmaz. Biz Manisa’nın neyi varsa, Manisalılarla oturacağız, her şeyi birlikte planlayacağız. Asla onlara kendi zihniyetimizden kaynaklı dayatmalar yapmayacağız. Sadece insan odaklı değil, yaşam odaklı çalışacağız. Hayvanlarımızı, bitkilerimizi, diğer tüm varlıklarımızın haklarını koruyarak hizmet edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
ASLAN, “PARTİ PERSPEKTİFİMİZDE KADIN BAKIŞI VAR”
 
“Bizler kazandığımız takdirde, sadece HDP’nin belediye eş başkanı olarak değil, tüm Manisa’mız ve kadınlarımız için projelerimiz olacak.” diyen HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan, yönetimde kadın bakış açısına önem verdiklerini belirterek, “Bizler yerel yönetimi, yerinde yönetimle, kadın dokunuşuyla, sorunları yaşayan halkın kendisiyle birlikte ortak çözüm üreten bir yönetimi uygulayacağız. Parti perspektifimizde kadın bakışı var. Bugün partilerin temsiliyetine baktığınızda, yerelde, mecliste, eş başkanlık sisteminde kadın rengini, kadın iradesini yansıtan bir politikaya sahibiz. HDP’ye verilen her oy, kadının geleceğine verilmiş olacak. Kadınları yaşama, ekonomiye, yönetime, sosyal alana katan projeler içerisinde olacağız.” dedi.
 
SÖNMEZ: “ÖTEKİLEŞTİRİCİ BİR SİYASET YAPIYOR”
 
HDP'li Sönmez 31 Mart seçimlerinin yerel seçim havasında geçmediğini söyleyerek, “Özellikle siyasetin merkezinde kutuplaşmış iki ana hat var. Bu hattın bir tarafında Tayyip Erdoğan bir kutuplaştırma dili kullanıyor. Toplumun hemen hemen yarısını karşı tarafa atmış, düşmanlaştırıcı, ötekileştirici bir siyaset yapıyor. Doğal olarak da muhalefet toplanarak bu iktidarı geriletme stratejisi güdüyor.” ifadelerini kullandı.
 
“YAŞAMA DAİR ENGELSİZ BİR KENT OLUŞTURACAĞIZ”
 
Belediyecilik hizmetlerinin çöp toplama, yol ve kaldırım ile sınırlı olmadığını,  insana ve yaşama dokunan her türlü faaliyetin belediyecilik alanına girdiğini ifade eden HDP'li Sönmez; “Engelsiz kentler, kadın özgürlükçü, yeşil kentler oluşturacağız. Engellerin için tüm engellerin kalktığı yaşama dair engelsiz kent oluşturacağız. Her türlü kamusal sosyal hizmetten yararlandığı alanlar olacak. Alaşehir ve Salihli hattında jeotermal enerji uygulanıyor. Bunun tarımda yarattığı ciddi tahribat var. Bununda önüne geçmek istiyoruz. Yerel yönetim demek sadece çöp taşıyan bir kamusal alan değildir. Yerel yönetim kendi sınırları içerisinde yer alan, yaşam alanını koruyan,  toplumsal ihtiyaçlara yanıt üreten bir oluşumdur.” dedi.
 
“HERKESİ TERÖRİST İLAN ETMEYE ÇALIŞIYORLAR”
 
Mustafa Başgülşen'in ‘Millet İttifakı’na destek verdiğinize dair iddialar var’ sorusuna karşılık HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Aslan ve HDP Manisa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Naci Sönmez kesinlikte Millet İttifakı’yla iş birliği içinde olmadıklarını ifade ettiler. HDP'li Sönmez konuyla ilgili; “Kesinlikle Millet İttifakı’yla hiç bir ittifak anlaşmamız yoktur. Bu söylentilerin hepsi, tükenmekte olan iktidarın son çırpınışları. O yüzden hepimizi bir çuvala doldurarak herkesi terörist ilan etmeye çalışıyorlar. Biz kendi ittifaklarımızı oluşturmuş bir partiyiz. Emekçilerle, ezile, ötekileştirilen, yaşam alanları tahrip edilenlerle halklarla ittifak halindeyiz. Millet İttifakı’nın bir parçası olsak burada aday çıkarmazdık. İYİ Parti'nin olduğu her yerde adayımız var. Büyükşehir, Yunusemre, Şehzadeler'de adaylarımız var. Bize kimse ‘Manisa'da neden aday çıkartıyorsunuz?’ demedi. Ama “Saruhanlı'dan adayınız çekseniz iyi olur” dendi. Bizde adayımızı çektik.”  diye konuştu.- Özlem ŞAHİN
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Md - 8 ay önce
millet ittifakına yönelik hdp iftirası salihlide karşılık bulmayacak çünkü mazlum nurlu kazanacak
Avatar
Ahmet - 8 ay önce
Sol, demokrat tüm kesimler için tek seçenek Naci Sönmez-Hatice Aslan, yani HDP. MHP ve İyi Parti, yani iki sağcı aday karşısında oyumuz HDP adaylarına