"İSRAFLI DEĞİL İNSAFLI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ" 

31 Mart 2019 Yerel Seçimler öncesi Demokrat Parti (DP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şule Tunalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Manisa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi, projelerini anlattı. Tunalı; "İsraflı değil insaflı belediyecilik yapacağız."dedi.

"İSRAFLI DEĞİL İNSAFLI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ" 

banner46
Caner KILIÇ-
Toplantıya DP Manisa İl Başkanı İdris Mecek, DP Yunusemre Belediye Başkan Adayı İsmail Taşkıran, belediye meclis üye adayları ve partililer katıldı. Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan DP adayı Şule Tunalı, Manisa Büyükşehiri kazanmaları durumunda uygulayacakları yönetim biçimleri hakkında “Bizim yolumuz sevgi yolu, birlik beraberlik yolu, beraber yönetim yolu olacaktır. Bizde “ben dedim” yok, “biz dedik” var ve halkın dediği olacaktır.” diye konuştu.
 
İşte Belediye Başkan Adayı Şule Tunalı’nın yaptığı açıklamada önemli satır başları;
 
HESAPLARIMIZ HALKA AÇIK OLACAK
"Manisa’yı metropol yapmak için, dünya şehri yapmak için, Türkiye’nin yüz akı yapmak için yollardayız.  Belediyeleri siyasetlerinin finansmanına araç edenlere, rant kaygısı ile kentleri betona gömenlere, yandaşa kar, muhalif gördüğüne, kendinden olmayana zarar olan yönetim anlayışına karşı adalet diyeceğiz, adaletle yöneteceğiz. Kısacası planlı, üreticiyi ve üretimi destekleyen, teşebbüsü arttıran bir siyasi bakış açısı ile geliyoruz. Demokrat Parti’nin yerel yönetimler anlayışının olmazsa olmaz temel ilkeleri; Açıklık, verimlilik ve katılımcılıktır. Yerel Yönetimlerde yapılacak tüm hizmetler, hizmetlerin gerekçeleri, hesapları halka açık olacaktır. Özlenen, beklenen, istenen bir yönetim anlayışı ile Manisa’yı birlikte inşa edeceğiz.
 
KADINI YAŞAMA KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ
Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’dür. Baş tacımız, anamız, bacımız, evin direği kadınlarımız sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kutlanması ile anlam bulmuyor. Kadın ve erkeğin eşit olduğu gerçeği artık yerleşmeli. Kadınların istihdama katılmasında maalesef dünya sıralamalarında son sıralardayız. Kadın siyasette temsili olarak var. Siyasette kadın temsili konusunda samimi olmak gerekiyor. Türkiye genelinde beldeler dahil sadece 37 kadın belediye başkanı var. Artık icraata geçme zamanı. Biz seçme ve seçilme hakkını çok uzun yıllar önce Ulu Önder Atatürk sayesinde aldık. Türkiye'de nüfusun yüzde 49.8 ini kadınlar oluşturuyor, Kadın olarak kadınlarımıza sahip çıkarak, çocuk bakımı, yaşlı bakımı ve ev işleri sebebiyle iş hayatına atılamayan kadınlarımız için kreş, gündüz bakım evleri bakım evleri açmak ve kadını yaşama kazandırmak zorundayız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğum Manisa’mıza en güzel hizmetleri yapmak istediğim için bende bir kadın ve anne olarak sizden destek istiyorum.  
 
İSRAFLI DEĞİL İNSAFLI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ
Manisa Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerimizde alt yapı sorunları, otopark sorunları, imar sorunları, su sayaçları gibi sorunlarımız ivedilikle ele alınacak ve hızlıca çözüme kavuşturulacaktır.
 
İTTİFAK DAYATMALARINA KARŞI DEMOKRASİ DESTANI YAZACAĞIZ
Allah’ın izniyle Manisa’da ittifak dayatmalarına karşı bir demokrasi destanı yazarak bu milletin mahkum olmadığını göstereceğiz. Kapalı kapılar ardında “biz anlaştık, millet de gitsin oyunu şuraya versin” diyenlere karşı “konuşan Türkiye” diye çıktığımız güzergahta susan insanlarımız adına dimdik yürüyeceğiz. 
 
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SORULAR YÖNELTTİ
Manisa, mevcut hali ile Ege’nin 2. Türkiye’nin 9. en fazla borçlu Büyükşehir Belediyesidir. Bununla beraber birçok öncelikli hizmet önemsenmemiş,  yerine getirelememiş, aksamış, yarıda kesilmek zorunda kalınmış ve hatta yargıya intikal etmiş cevap bekleyen birçok sorun mevcuttur. Bu sorunlar halkımız tarafından çok iyi bilinmekte, her yerde halk arasında dile getirilmekte ve cevabı aranmaktadır. Biz de halkımız ile birlikte ve halkımıza adına; Manisa’mıza ve Manisalımıza zoraki uygulama ile kartlı su sayaçlarından dolayı yaşatılan mağduriyetleri; Eski Garaja 320 milyon TL ihale ile Manisa’ya Belediye Sarayı yaptırmak için milyonlar harcanarak, ödüllü projelerin hazırlatılmasını, ancak ihaleden sonra bir türlü başlayamayan bu projenin aslında hatalı olduğu, mütteahhit firmanın bu hatadan dolayı yaklaşık 30 milyon TL’den fazla bir harcama çıkınca inşaatın başlatılamamasını, Hükümetin ihalesi yapılmış olsa dahi yapımına başlanamayan işlerin ihalesi tasarruf gerekçesiyle iptal edilmesi nedeniyle uğratılan zararların ne kadar olduğu, ve mağdur edilen Perşembe pazarının eski garajın yerine tekrar taşınması ve otopark yapılmasını, Manisa’da çağdaş bir Pazaryeri inşa etmek yerine birkaç kez yeri değiştirilmiş olan Perşembe Pazarının sokak aralarında kurulmuş olmasını, pazarcılarımızın ve halkımızın mağdur edilmiş olmalarını, otel ile AVM arasında inşaatının neden mahkeme kararı ile durdurulduğunun açıklanmasını talep ediyoruz."
 
PROJELERİNDEN BAHSETTİ
Demokrat Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimleri kazanması halinde öncelikli ve ivedi olarak çözmek istediği sorunlardan bahseden Tunalı; “Manisalımızın kanayan yarası olan su sayaçları konusuna kesin ve net bir çözüm ile geliyoruz. Vatandaşlarımıza istediği sayacı seçmeleri konusunda seçenek sunuyoruz. Yaptığımız seçim gezilerinde vatandaşlarımızdan aldığımız en yoğun talep olan su sayaçları ile ilgili sorunu çözme sözü veriyoruz. İster ön ödemeli ister eski tip aylık faturalı sayaçlar ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Aylık bakım ücreti adı altında alınan bedel kaldırılacaktır. Biz halkın sesi olacağız, hizmet için geliyoruz."dedi.
 
KADIN VE ÇOCUK ŞUBESİ DAİRE BAŞKANLIĞI
Mağdur durumda olan tüm kadınlara mesleki eğitim verilerek topluma kazandırılacağını söyleyen Şule Tunalı, açıklamalarına şöyle devam etti; "Bu durumda bulunan çocuklarımız belediyenin kreşlerinden ücretsiz olarak yararlanacak ve eğitim desteğiyle desteklenecektir. Bir anlamda maddi yetersizlikler neticesinde eğitim hakları olamayan çocuklarımızın elinden tutarak geleceklerini yapılandırmak için her türlü desteği belediyemiz tarafından verilecektir.

UYGULAMALI TARIM OKULU PROJESİ
Projemizin amacı çiftçiliğin ehil ellerde kulaktan dolma bilgiler ile yapılmaması ve bu konuda gerekli eğitimin uygulamalar eşliğinde Avrupa tarzında AB Projeleri ile öğretilmesi. Bir ülkenin kalkınmasının temeli tarımdan geçer. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi köylü milletin efendisidir sözünün altında yatan tam olarak budur. 
 
HER İLÇEDE ORGANİZE (JEOTERMAL) SERACILIK ALANLARI OLUŞTURULACAK VE DESTEKLENECEK
  Manisa’mızın 17 ilçesinde, birim alandan yüksek verim alınmasını ve küçük alanların marjinal şekilde değerlendirilmesini sağlayan örtü altı yetiştiriciliği, aynı zamanda yıl içerisinde düzenli istihdam sağlaması nedeniyle de önemli tarımsal faaliyetlerimizin başında gelecektir. Sağlanacak destek ile ilimizdeki çiftçilerin gelirinin artırılması ve seracılık yapan üreticilerimizin modern seralarda üretim yaptırarak pazar değeri yüksek ürün elde etmelerinin teşviki amaçlanmaktadır.
 
TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ
Ar-Ge çalışmalarının yapılabileceği katma değeri yüksek ürünlerin planlanması ve pazarlaması konusunda sanayimize destek olabilecek bir merkez kurulması. Sanayi, üniversiteler ve STK’lardan temsilcisi bulunacak olan merkezde teknolojiyi geliştirme çalışmaları gerçekleşecektir.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Yeni ve yaşanılabilir şehir planlaması en büyük sorunumuzdur. Vatandaşı küstürmeden gerçek değerini koruyarak ve mağdur etmeden büyük şehire yakışır projelerle deprem gerçeğiyle birlikte yaşadığımız şehrimizin yenilenmesine katkı sağlayacağız. Daha yaşanabilir ve ruhu olan bir şehir yaratabilmek için şehzadeler şehri Manisa’mıza yeni ufuklar açacağız. Şehrimizde yaşanan üzücü olaylardan biri olan dere taşkınlarını önlemek için ıslah çalışmaları yapılmasını sağlayacağız. Ayrıca Şehir Merkezimizi alt geçit ve metro ile trafiğin akışını sağlayarak, İstiklal Caddesi örneği gibi merkez esnafını canlandırmak başlıca projelerimiz arasındadır. Biz esnafı öldüren AVM’lere karşıyız.
 
GEDİZ HAVZASINI KORUMA EYLEM PLANI
Gediz Havzasının toplam alanı 17 bin km2 kadar olmasına rağmen, ekonomik faaliyetler, merkez ova ve deltadan meydana gelen havzanın üçte birlik bölümünde gerçekleşmektedir. Nüfusun büyük çoğunluğu, endüstriyel faaliyetler ve sulamalı tarım alanları ovalarda ve deltada yer almaktadır. Çalışmanın alanı, Manisa, İzmir, Kütahya ve Uşak olmak üzere 4 ilin ve toplamda 21 ilçenin bölümlerini içine alan Gediz Nehri Havzası’dır. Sulama için kullanılan Gediz nehri suyundaki kirlilik yıllardır eylem planlarıyla geçiştirilen ancak bir türlü çözümlenmeyen Gediz nehri tarımsal alanlarda sulama kaynaklı kullanılmaktadır. Suyun kirliliği üretilen sebze ve meyve aracılığıyla tüketici olan bizlerin sofrasına yansımaktadır. Bizim önce ve öncelikli projelerimiz arasında Gediz nehri kirliliğinin azaltılması ya da ortadan kaldırılması yönünde büyük şehir belediyesi olarak üzerimize düşen görevi öncelikli görev bilerek gerek dış kaynak destekli gerekse orman ve su işleri bakanlığımızla sorunu çözmek için gerekli olan her şeyi yapacağız. Bununla beraber güneş enerjisi yatırımlarımız, yerel tohum ıslah çalışmalarımız, turizme katkı olarak da termal oteller yatırımlarında öncülük edilecek ve desteklenecektir. Bizim inancımızda ayrılık, kutuplaşmak yoktur, biz yerelde böyle bir yükün altına giriyoruz ve bir dava insanı olarak insanlara sevgi ve saygı ile hizmet etmek istediğimiz ifade ediyoruz. Biz yeni bir umut, üçüncü alternatif olmaya, yeni bir yol açmaya geldik."
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.