banner83

Ak Partili Baybatur Ve Başkan Çelik Amatöre Can Suyu Verecek Tesisi İnceledi

AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur ile Ahmet Bedevi Mahallesi’nde yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Tesisi’nde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Tesisimizi bir iki aya kadar nasip olursa tamamlamış, ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Ak Partili Baybatur Ve Başkan Çelik  Amatöre Can Suyu Verecek Tesisi İnceledi
banner87

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir ile birlikte Ahmet Bedevi Mahallesi’nde yapımı devam eden Amatör Spor Kulüpleri Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Baybatur ve Başkan Çelik, yüklenici firma yetkilileri ve belediye teknik ekiplerinden inşaat aşaması hakkında bilgi aldı.

KİRAYA VERİLMEYECEK”

İnceleme sonrası açıklama yapan Başkan Çelik, tesisin yaklaşık 1,5 milyon TL bedelli olduğunu hatırlatarak, “Tesisimizi bir iki aya kadar nasip olursa tamamlamış, ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin hizmetine sunmuş olacağız. Burası belediyemiz tarafından işletilecek, kiraya verilmeyecek” dedi.

%30’LUK HİBE DESTEĞİ VAR”

Tesisin içerisinde bulunacaklar hakkında bilgi veren Başkan Çelik, “100 metrekarelik bir sosyal tesisimiz, 40x60’lık sahamız var. Sosyal tesisin içerisinde soyunma odaları ve idari bölüm mevcut. Otoparkına kadar her şey düşünülmüş durumda. Manisa’daki amatör kulüplerimize can suyu verecek, bu tesis. Spor Toto Teşkilatımızın %30’luk bir hibe desteği var” diye konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU VE VEKİLLERE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Başkan Çelik, hibe desteği nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bu desteklerin çıkmasına büyük çaba sarf eden Baybatur ve AK Parti Manisa Milletvekillerine teşekkür etti.

BAŞKANIMIZ KAYITSIZ KALMADI”

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan bir belediye başkanına sahip olduklarını kaydeden AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Nurlupınarspor başta olmak üzere bölgedeki diğer spor kulüplerinin daha önce böyle bir tesise ihtiyaçları olduğunu kendilerine ilettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Sağ olsun Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, bu konuda kayıtsız kalmadı. Gördüğümüz bu tesisi %30’u Spor Totoya ait olsa da %70 belediye imkanları ile hayata geçiriyor. Amatör spor kulüplerimiz burada antrenmanlarını yaparak daha başarılı olmak için çalışacak. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Böyle tesislerin sayısının artmasını temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94