banner83

“ASKF ne işe yarar?”

Maddi sorunlar nedeniyle ligden çekilen Koldere Belediyespor’un Başkanı Recep Serdar Yıldırım, ASKF’nin hiçbir işe yaramadığını iddia etti

“ASKF ne işe yarar?”
banner87
Bu yıl 1. Amatör Küme’de mücadele etmesi gerekirken ligden çekilen Koldere Belediyespor’un maddi yetersizliklerden ötürü ligden çekildiğini söyleyen Koldere Belediye Başkanı Recep Serdar Yıldırım, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) topa tuttu. Takımın giderlerinin fazla olduğundan yakınan Yıldırım, ASKF’nin neden kurulduğunu da merak ettiğini dile getirdi. Yıldırım,  “ASKF’nin bu ülkede neden kurulduğunu bir türlü anlayamadım. ASKF’nin sadece para toplamaktan başka bir şey yaptığı yok. Bu kapsamda bize bugüne kadar ASKF’nin yaptığı yardım, 5 tane top ve bir takım formadır. Ayrıca bu formalar bizim rengimizde bile değildi. Bu formaları ancak antrenmanda kullanabildik.”dedi.

“Koldereli oyuncumuz kalmadı”

Öte yandan Kolderede Koldereli oyuncuların olmadığını da sözlerine ekleyen Yıldırım,“Koldere Belediyespor’un bu yıl 1. Amatör’de oynaması gerekirdi. Biz bu lige bu yıl katılmadık. Çünkü takımda oynayan sadece 2 tane Koldereli oyuncumuz vardı. Bunlar da başka takımlara gidince takımda oynayan Koldereli bir genç kalmadı. Dışarıdan gelen oyuncuların da takıma bir maliyeti oluyor. Bu maliyetleri resmi olarak Belediyemizden karşılamamız mümkün değil. Belediye olarak takıma yardımda bulunamıyoruz. Dolayısıyla takımı ayakta tutmak için eş, dost ve esnaflardan yardım topluyoruz. Kısacası Koldere Belediyespor spor’u ayakta tutmak için deyim yerindeyse dilenci oluyoruz. Maddi imkansızlıklardan ötürü ve Koldereli oyuncularımızın olmadığı için 1. Amatör’ü terk etmek zorunda kaldık fakat kulübümüzü kapatmadık.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94