banner83

Belediye, amatör kulüpleri unutmadı

Amatör takımlar her yıl malzeme desteği yapan Manisa Belediyesi bu yılda amatör spor kulüplerini unutmadı. Uncubozköy Halil Onultmak Tesisleri’nde Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katılımıyla 16 amatör kulübe, eldiven, spor ayakkabı, krampon, eşofman, yağmurluk, futbol topu, bip ve tekmelikten oluşan 2 bin 240 parça malzeme yardımı yapıldı.

Belediye, amatör kulüpleri unutmadı
banner87
Manisa Belediyesi, Uncubozköy Halil Onultmak Tesisleri’nde düzenlenen törenle amatör liglerde mücadele eden 16 kulübe malzeme desteği yaptı. Törene Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları  Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, MHP MYK Üyesi Mustafa Enöz, MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, Manisa Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, ASKF Başkanı İsmail Aydın, Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu ile birlikte amatör kulüplerin yöneticileri ve sporcular katıldı. Törende ilk olarak söz alan Sanayispor’un kadın yöneticisi Cansın Tunçbilek, amatör kulüplere verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Tunçbilek, desteklerin devam etmesi temennisinde bulundu ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çiçek takdim etti. Daha sonra mikrofona gelen ASKF Başkanı İsmail Aydın, yapılan desteklerin amatör kulüpler açısından önemine dikkat çekti. Sporun içinden gelen bir Belediye Başkanına sahip oldukları için şanslı olduklarının altını çizen Aydın, “Amatör kulüplerimizin sıkıntılarını bilen, onların sorunlarına ortak olan bir başkana sahibiz. Manisa’da son dönemde spora yönelik önemli katkıları oldu. Özellikle tesisleşme konusunda atılan adımlar gençlerimizin spora yönlendirilmesi noktasında önemliydi. Bu desteklerin bundan sonra da devam etmesini diliyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Kulüplerin sıkıntılarını biliyoruz”

Manisa Belediyesi olarak, spora ve sporcuya olan desteklerinin devam ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de yıllarını spora veren birisi olarak sporcunun ve idarecinin sıkıntılarını bildiğini söyledi. Amatör spor kulübü yöneticiliğinden, Süper Lig yöneticiliğine kadar her kademe görev yaptığını hatırlatan Başkan Ergün, “Kulüplerimizin sıkıntılarını biliyoruz ve bu nedenle elimizden geldiği kadar şehrimizin amatör spor kulüplerine destek de bulunuyoruz. Önceki yıllarda sağladığımız destek bu yıl da artarak sürüyor. Bu yıl da 16 amatör spor kulübüne eldiven, spor ayakkabı, krampon, eşofman, yağmurluk, futbol topu, bip ve tekmelikten oluşan 2240 parça spor malzemesi desteğinde bulunuyoruz” dedi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün hizmete açtıkları TOKİ 2 Sahası’nın ardından şimdi de TOKi 3 konutlarının yan tarafında bulunan alana yapacakları saha ile ilgili müjde verdi.  TOKİ 3 sahası projelerin tamamlandığını belirten Başkan Ergün, “Önümüzdeki günlerde yapmayı planladığımız tesislerle ilgili İller Bankası nezlinde çalışmaları da tamamlayıp bu tesisleri de Manisa’ya kazandırmak istiyoruz. İnşallah Manisa’ya ikinci bir profesyonel takım daha kazandırma düşüncesindeyiz. Bu düşünceyle tesisleşme konusunda da profesyonel düşünüyoruz” dedi.

Amatör takımların deplasman giderleri Belediye’den

Geçtiğimiz yıl amatör kulüplerin deplasman ulaşım giderlerini Manisa Belediyesi olarak karşıladıklarını hatırlatan Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, bu uygulamanın bu yılda devam edeceğini söyledi. Amatör kulüplerin her zaman yanında olduklarının bilinmesini isteyen Başkan Ergün, tüm kulüplere kazasız, belasız başarılı bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından kulüp yöneticilerine malzemelerini dağıtan Başkan Ergün, tek tek kutladığı yöneticilere başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94