banner83

DÜNYANIN GÖZÜ KULAĞI MANİSA'DA OLACAK

Dünyanın gözü kulağı Manisa’da olacak… Mart ayında gerçekleştirilecek organizasyonda 2 dünya şampiyonu kozlarını paylaşacak!

DÜNYANIN GÖZÜ KULAĞI MANİSA'DA OLACAK
banner87
Manisa’da 17 Mart’ta hayat duracak ringde kemik sesleri dünyayı ayağa kaldıracak. Manisa’da muhteşem bir organizasyonla Manisalılar’ın karşısına dünya devleri çıkacak. Şampiyon sporcular Adem Bozkurt’tan Hasan Fahri Şen’e, Seda Duygu Aygün’den Perviz Abdullayev’e kadar birçok dünya yıldızı Manisa’da boy gösterecek. Bu kapsamda Manisa’da bir dizi ziyaretlerde bulunan organizasyon ekibi, Erol Büyükburç, Orhan Ergen, Osman Nuri Yazıcı, Yusuf Çetinkaya ve Murat Özbilgin Denge Gazetesi’ne açıklamalarda bulunarak bu dev organizasyonda Manisalılar’a ulaşmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade ettiler.

“Sporsuz yaşayan milletler egemenlik tahtına oturamazlar”

Dev organizasyonun tanınmış yüzü ise Sanatçı Erol Büyükburç olacak. Bu kadar büyük bir organizasyon için Manisa’da olmaktan ötürü mutlu olduğunu açıklayan Büyükburç, Manisa’ya da hayran kaldı. Gençliğinde birçok spor dallarında başarılı olduğunu da söyleyen Türkiye’nin Elvis Presley’i Erol Büyükburç, Denge Gazetesi’ne konuştu,“Spora olan tutkum kendimin sporcu olmasında ötürü kaynaklanıyor. Ben gençliğimde uzun yıllar güreş ile uğreştım Daha sonra Adana’da yüzme sporuyla ilgilendim. İstanbul’a geldiğimde Karete sporunda 6 yıl uzmanlaştım. Şu anda da Manisa’dayız ve boks sporunu sporseverlerle buluşturmayı amaçlıyoruz. Mart ayında dünyaca ünlü sporcular Manisa’da olacak ve sporseverler boksa doyacak. Sporsuz yaşayan milletler egemenlik tahtına oturamazlar. Bu yönde Manisa’nın da spora olan tutkusu beni etkiledi. Özellikle Şehzadeler Kenti olması itibarıyla Manisa kültürlerin buluşma noktası. Doğasında da bol oksijen mevcut ve yaşanılacak yerlerin başında geliyor. Manisa’da olmaktan mutluyum ve herkesi Mart ayında bütün dünyanın takip edeceği karşılaşmalara davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Yüksel Ayhan’ın payı büyük”

Dünyanın bir numaralı organizasyonu olan Ergen Ring Ateşi organizatörü Orhan Ergen ise Manisa’da böylesine büyük bir şölenin olacak olmasında Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan’ın da payının büyük olduğunu vurguladı. Dünyanın en büyük sporcularının Manisa’da boy göstereceğini ifade eden Ergen şunları söyledi,”En son organizasyonumuzu Gebze ve Yunanistan’da gerçekleştirdik.Mart ayında da Manisa’da muhteşem bir organizasyonla Manisalılar ile birlikte olacağız. Manisa’ya gelmemizin en büyük nedeni Vali Yardımcımız ve benim de çok kadim dostum Yüksel Ayhan vesilesiyle oldu. Burada da çok değerli arkadaşlar tanıdık Mehmet Uçak başta olmak üzere. Bize çok yakın ve sıcak davrandılar. Biz Türkiye’nin bütün illerini geziyoruz. Bütün illere gitmeye çalışıyoruz. Bu sporun sert bir spor olmadığını göstermeye çalışıyoruz. Manisa’dan gerçekleştirilecek organizasyon da ulusal bir kanaldan canlı yayınlanacak.”

İki dev: Adem Bozkur ve Perviz Abdullayev kapışacak”

Unvan maçında dünyanın en iyi iki sporcusunun kozlarını paylaşacağını dile getiren Ergen konuşmasına şöyle devam etti,“ Dünya şampiyonluk maçında Adem Bozkurt ve Perviz Abdullayev karşılaşacak ve bu maçı dünya izleyecek. İki sporcu da kendi federasyonlarında dünya şampiyonu olan sporcular. Dolayısıyla iki dünya şampiyonu karşı karşıya gelecek. Bu spor camiasının uzun zamandır beklediği bir maç. Bu önemli maçı da çok sevdiğimiz dostlarımız olduğu için Manisa’ya layık gördük. Bu şampiyona 17 Mart’ta gerçekleştirilecek. Bizim organizasyonlarımız İtalya, Almanya, İspanya, ABD, Tayland, Rusya ve diğer bir çok ülkeden takip ediliyor. Bu büyük bir unvan maçı olacak. Bu, özel bir organizasyon değil. Dünya ve Türkiye Kick Boks Federesyonları’nın düzenlediği bir karşılaşma. Bu spor futboldan sonra taraftarı en fazla olan bir spor. Bir çok Manisalı bu karşılaşmayı gelerek yerinde izleyecek. Fakat salonun küçük olması biraz Manisalılar’ı üzecek.”

Hasan Fahri Şen ve Seda Duygu Aygün’de gelecek

Organizasyon kapsamında sadece Adem Bozkurt ve Perviz Abdullayev’in olmayacağını bunun dışında birçok dünya şampiyonunun Manisa’ya geleceğini ifade eden Ergen, “Manisalılar Türk sporcu Adem Bozkurt’a destek vereceklerdir ve buna inanıyorum. Bunun yanında kendi kilosunda 4 defa Dünya Şampiyonu olan Hasan Fahri Şen, bayanlarda yine 4 defa Dünya Şampiyonluğu bulunan Seda Duygu Aygün ve çok kaliteli ve nezih 5 tane daha sporcu Manisa’da maçlara çıkacaklar. Bütün Manisalılar’ı bu heyecan fırtınasını kaçırmamaya davet ediyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94