GÜRLE’YE SPORCU KAMPI YAPILACAK

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Manisa Orman İşletme Müdürü Yasin Yaprak ile birlikte tesisin yapılacağı alanı inceledi. Tesis Yunusemre Belediyesi sınırları içerisindeki Gürle Mahallesi’ninüst tarafında bulunan bir araziye yapılacak. Ormanlıkvasfını yetirmiş yaklaşık 100 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan doğayla iç içe “Gürle Sporcu Kampı”,Manisa’nın spor turizmi ve ekonomisine katkı sağlayacak.

GÜRLE’YE SPORCU KAMPI YAPILACAK
banner46
TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLECEK TESİS
 Türkiye’de örnek gösterilecek bir sporcu kampını Gürle’ye inşa edeceklerine dikkat çeken
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur,yer tahsisi için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Doğayla iç içe arazide yapılacak tesisler sadece futbol için değil, tüm spor branşları için hizmet verecek.
 
MANİSA’NIN SPOR TURİZMİNE VE EKONOMİSİNE KATKI
 Manisa’nın spor turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak tesis için gerekli görüşmeler ve yazışmalar başlatıldı. Fenerbahçe'nin topuk yaylası  tesislerinden, daha güzel bir tesis yapacaklarını ifade eden Murat Baybatur,  “bu güzel yeri Manisa'mıza kazandırıp, başta Manisaspor’umuza olmak üzere, burada sadece futbol olarak değil, değişik branşlara da ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Burası, ilk etapta altmış dönüm olan fakat yarın öbür gün büyüme alanı mevcut olan bir yer” dedi.

İLK ETAPTA 60 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNDE KURULACAK
 AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatursporcu Kampı ile ilgili  açıklama yaptı. Baybatur, “İnşallah bu güzel yeri Manisa'mıza kazandırıp, başta Manisaspor'umuza olmak üzere, burada sadece futbol olarak değil değişik branşlara da ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz.Burası, ilk etapta altmış dönüm olan fakat yarın öbür gün büyüme alanı mevcut olan bir yer. Görüyorsunuz Fenerbahçe'nin topuk yaylası gibi bir yer, çevresi ormanla kaplı muhteşem bir yer. Burası önümüzdeki dönemde inşallah Manisa'mıza,spor ve sporcuya yönelik büyük bir hizmet olacak. İnşallah ivedi bir şekilde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mızla görüşüp, gerekli yazışmaları yapıp, yer tahsisi Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza yapıldıktan sonra, Manisa'mıza, sporculara yönelik, belki de Türkiye'de örnek gösterilecek bir spor tesisi kazandıracağız. İnşallah Allah burada bizlere bunun temelini atmayı ve daha sonra da açılışını yapmayı nasip eder” dedi.

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ceylan
Mehmet ceylan - 3 yıl Önce

Manisa yeniliklere açık olmalı. Yolun sçık olsun.....

SIRADAKİ HABER