banner83

YERLİ MALI ETKİNLİĞİ KÜLTÜR ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Mehmet Suphi Egemen İlkokulu’nda Yerli Malı Haftası düzenlendi. Öğrencilerin Türkiye'nin 7 bölgesinin geleneksel yapısını tanıttıkları etkinlikte adeta kültür şöleni yaşandı.      

YERLİ MALI ETKİNLİĞİ KÜLTÜR ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ
banner87
Öğrenciler, Türkiye'nin 7 bölgesinin geleneksel yapısını tanıttı.  Öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğiyle her sınıf bir bölgeyi temsil ederek tanıttı.  Okulda öğrencilerin giydikleri yöresel kıyafetlerle, Türkiye’nin her yöresinden yapılan yemeklerle adeta bir kültür şöleni yaşandı.  Öğretmenler, veliler hep birlikte tanıttıkları yörelerin halayını çekti, horon tepti, harmandalı oynadı. Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Haydar Kaşıkçı ve Mehmet Akış da zaman zaman halaylara eşlik etti. 
 
“BİZİ ÇOK ETKİLEDİLER”
Anadolu’nun değişik bölgelerinden yiyeceklerin yer aldığı bu etkinlikte Anadolu’nun kültürünün yansıdığını aktaran  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Bizi çok etkilediler. Mevlana’dan Yunusemre’ye, Hacı Bektaş Veli’den Aşık Veysel’e kadar birçok önemli şahsiyeti canlandırdılar. Okul Müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
“GENİŞ KAPSAMLI BİR PROGRAM”
 Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, okulda güzel bir işbirliğinin gerçekleştirildiğini belirterek , Türkiye’de yetişen ürünleri, el sanatlarını, kültürel değerlerini, düşünürlerini, sanatkarlarını tanıtan geniş kapsamlı  bir program düzenlendiğini vurgulayarak, okul yönetimini ve öğrencileri kutladı.
 
“BENCE ÖĞRENMEK BU “
 Mehmet Suphi Egemen İlkokulu Müdürü Evra Seda Kerey, okullarına 81 ili sığdırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, “Türkiye’nin Ege’sinden başlayıp Doğu bölgelerine kadar gezdik, gördük. Çok şey öğreniyoruz. 400 öğrencimiz aynı anda A’dan Z’ye yemeğiyle, kültürüyle yaşıyoruz bunu. Bence öğrenmek bu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.- Özlem ŞAHİN
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 9 ay Önce

aia aia salaklar ai ai sikerim size

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94