MASALLAR BU KEZ DE BÜYÜKLERİ UYANDIRMAK İÇİN ANLATILACAK

Manisa’da düzenledikleri birbirinden özel etkinliklerle gözde mekan haline gelen Beyoğlu Cafe’nin işletmecileri Tamer ve Zeliha Şahin çifti, bu hafta da önemli bir farkındalık programına imza atmaya hazırlanıyor. "Bizler bu zamana kadar çocukları uyutmak için masallar anlattık. Bu kez de büyükleri uyandırmak için anlatacağız." diyen Şahin çifti, ücretsiz olarak düzenleyecekleri masal dinletisi etkinliğine tüm Manisalıları davet ettiler.

MASALLAR BU KEZ DE BÜYÜKLERİ UYANDIRMAK İÇİN ANLATILACAK
banner87
Haber: Caner KILIÇ
2017 yılının başında Manisa’da açılan ve aradan geçen 3 yıl içerisinde birbirinden güzel etkinliklere imza atan Beyoğlu Cafe, yeni bir farkındalığa daha hazırlanıyor. Kültürümüzde genellikle çocukları uyutmak için okunan veya anlatılan masallar, bu kez de büyükleri uyandırmak için okunacak. Pazar günü saat 15:00’da, Şehzadeler ilçesine bağlı Yarhasanlar Mahallesi 2108. Sokak’ta hizmet veren Beyoğlu Cafe’de masal tadında ücretsiz bir etkinlik düzenlenecek.

"İNSANLARIN SADECE ÇAY, KAHVE İÇİP GİTMESİNİ İSTEMEDİK"


Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan İşletmeci Tamer Şahin, tüm Manisalıları masal dinlemeye davet ederek şu sözlere yer verdi; "Biz Beyoğlu Cafe olarak, Manisalılara sadece yiyecek içecek satmıyoruz. Aynı zamanda kültür de satmaya çalışıyoruz. Kafemizde kitaplarımız var. Biz Manisa’da, sanatın ve tüm sanatçıların yanında olmaya çalışıyoruz. İmza günleri düzenliyoruz, önemli gün ve gecelerde sergiler açıyoruz. İnsanların sadece çay kahve içip gitmesini istemedik, sosyal bir ruhu olan bir mekan olduk. Eşimle beraber bunu birazcık da olsa başardığımızı düşünüyoruz. Bunların da devamı gelecek.

ÖNEMLİ MESAJLAR İÇEREN MASALLAR ANLATILACAK

Önümüzdeki etkinliklerden birisi de, yine en büyük değerimiz olan çocuklar ve onların aileleri için olacak. Çocuklarımıza, aileleriyle birlikte güzel bir masal dinletisi etkinliği yapacağız. Ailelerin ve çocukların, bu teknolojiden, cep telefonlarından, tabletlerden birazcık da olsa uzaklaşmalarını; masalların büyülü dünyasına girmelerini ve masallardan güzel mesajlar çıkarmalarını istiyoruz. Masallar küçükleri, çocukları uyutmak için kullanılırdı ama biz artık büyükleri uyandırmak için de anlatmaya çalışacağız. Bazı güzel, iyi niyetli sosyal mesajlarımız, çıkarımlarımız olacak. Çevreyle, dostlukla, arkadaşlıkla ve aile içi iletişimle ilgili mesajlar veren güzel masallar anlatacağız.

HEM SOHBET HEM OYUN ALANLARI


Mekanımızda oyun alanı da mevcuttur. İnsanlarımızın daha fazla iletişim kurabileceği, birbirlerinin gözlerinin içine bakabileceği, sohbet edebilecekleri oyunları tavsiye ediyoruz. Tabu gibi, bilgi çarkı gibi, 10 bin yıllık Türk oyunu olan mangala oyunu gibi… Gençlerimiz bunlardan memnun, biz de bunları başardığımız için memnunuz. Biz konsept olarak da diğer işletmelerden farklıyız. Biz insanlara sadece ürün satmıyoruz. Şekerlerimizde bile mesajlar veriyoruz, “kadına şiddete hayır”, “arabadan in, bisiklete bin” gibi sloganlar, engelli kardeşlerimizle ilgili sloganlara ürünlerimizin üzerinde yer vererek, bazı mesajlar vermeye çalışıyoruz."

MÜŞTERİLER NE DEDİ?

Yelda Akoral;
“Burası çok sıcak ve samimi bir ortam. Buraya gelince çayımı kahvemi içerken, kitabımı da rahatlıkla okuyabiliyorum. Bazı günler burada sinema gösterileri oluyor, onlara katılıyorum. Birçok yerde bulamadığım ortamı burada buluyorum.”
 
Tayfun Demirlel; “Beyoğlu Cafe’nin ilk açıldığı günlerden beri müşterisiyim. Bir bisiklet sever olan Tamer Şahin’in sahibi olduğu bu mekanda kendimi gerçekten çok huzurlu hissediyorum. Burada boş bir kalabalık yok. İsteyen kitabını alıp güzel bir sessizlik sakinlik içerisinde okuyabiliyor. Birbirinden güzel birçok etkinlikler düzenleniyor, onlara da katılabiliyoruz. Pazar günleri akşam saatlerinde güzel sinema gösterimleri de oluyor. Mekan dolu dolu.”
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER